PDA

Zobacz pełną wersję : źle naniesiony dom co dalej?



jaro77
08-04-2005, 12:09
witam mam pytanie architekt naniusŁ mi na dziaŁce dom, przy wytaczaniu geodetów okazao się że stoi w innym miejscu niż ja chciaem jest przesunięty okŁo 10 m czy jest możliwość naniesienia zmian?Nadmienię że mam już wydane pozwolenie budowlane.

hawkmoon
08-04-2005, 12:24
Musisz wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę. Nowy projekt zagospodarowania działki i.t.d. Nawet nie myśl o samowolnym przesuwaniu budynku, bo dostaniesz nakaz rozbiórki, albo opłatę legalizacyjną, która cię zwali z nóg.
A tak poza tym w jaki sposób walnąłeś się o 10 (!!!!) m?

Willie
08-04-2005, 12:34
Czyżby działka była źle wymierzona???

Peteros
08-04-2005, 13:23
Architekt?

MarzannaPG
08-04-2005, 14:47
Gdzie nanosił architekt? Na działce? Chyba chodzi ci o plan zagospodarowania działki. A jeżeli geodeci wyznaczyli go w innym miejscu, tym który chcesz to trzeba wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę w związku z ze zmianą planu zagospodarowania działki, który to plan stanowi załącznik do wniosku o pozwolenie.
Napisz coś więcej, bo chyba nie rozumiemy a przynajmniej ja w czym dokładnie tkwi błąd/problem.

Mariola01
08-04-2005, 15:25
Bardzo ci współczuję. Będziesz musiał zaakceptować tą lokalizację, którą ci zrobił architekt albo starać się o nowe pozwolenie na twoich warunkach. Jestem w bardzo podobnej sytuacji co ty, tylko że u mnie wyszła ta sprawa przed samym wydaniem pozwolenia, tyle że u mnie jest wieksza różnica, bo urbanista nakazał mi postawienie domu na linii 35m od drogi, a ja chciałam budować ją ok 100m od drogi. Mam bardzo niejasno wydane warunki zabudowy. Mój architekt zinterpretował je inaczej niż urbanista, który cofnął mi z tego powodu wszystkie dokumenty do uzyskania pozwolenia. Mój mąż powiedział, że nigdy w życiu nie zgodzi się na tą lokalizację proponowaną przez urbanistę. W moim przypadku muszę od nowa wystąpić o wydanie nowych warunków zabudowy. Na poprzdnie czekałam ok. 7 miesięcy. Jestem załamana bo mam kupione już prawie wszystkie materiały na stan surowy i podpisaną umowę z wykonawcą na rozpoczęcie robót w kwietniu. Współczuję Ci bardzo bo ja z tego powodu jestem już u kresu wytrzymałości.

mdzalewscy
08-04-2005, 20:19
Nie będzie tak źle, wystarczy na nowo nanieść na mapie poprawne usytuowanie budunku, dołączyć to do istniejącego projektu i ponownie wystąpić o pozwolenie na budowę.

Drizzt
11-04-2005, 14:34
W moim przypadku geodeta przestawił dom o 1,5 metra. Przyczyna była mało dokładna stara mapa. Nikt mi nie robił z tego powodu wymówek.