PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze mocy oraz firmy kotła



Grajek350
04-04-2017, 10:09
Witam!
Panowie poszukuje kotła z podajnikiem na pellet. Jeszcze nie wiem czy skorzystać z dotacji swojej Gminy i wziąść kocioł piątej klasy, czy kupić sobie koscioł bez dotacji z dodatkowym rusztem żeby móc czasem spalić jakieś zrębki drewna (troche takich odpadów drzewnych mam bo Teść bawi się w wolnych chwilach w stolarkę)
Nie mniej jednak podstawą jest obliczenie zapotrzebowania na ciepło domu.
Z tym mam problem ponieważ pół domu jest drewniane(stara część) a pół murowane.
Drewna nie trzeba ocieplać, natomiast część murowana jest docieplona styropianem.
Domek ma wymiary 10 x 10 i jest podpiwniczony.
Ogrzewany jest parter oraz poddasze użytkowe.
Na poddaszu są skosy. Myślę że powierzchni użytkowej ogrzewanej będzie ok 150 m2 plus CWU z bojlerem 300L.
Jaką moc pieca dobrać do takiego domku?
jaki ewentualnie piec polecacie ?
zastanawiałem się nad firmą Defro.
może coś podpowiecie ?
Dzięki z góry za pomoc

Konsultant marki Buderus
24-04-2017, 10:33
Witam,

Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Kotły posiadają szeroki zakres mocy, więc będą odpowiednie dla większości instalacji w budynkach. W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy zachęcam do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl.
Więcej informacji o samym kotle znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus