PDA

Zobacz pełną wersję : zalewanie wodą piwniczki - pomocy!!



andrzej49
08-04-2005, 14:38
Mam działkę rekreacyjną. Budując kilkanaście lat temu altanę zrobiłem też w podłodze piwniczkę o wym. 140cm x80 cm x 100cm. Wykonywałem ja 20 lat temu i przez niewiedzę nie dałem żadnej izolacji w beton w wyniku, czego co roku wiosną jest zalewana wodą.
Czy jest jakiś preparat, którym po wysmarowaniu ścian betonowych piwniczka nie będzie zalewana? Jeżeli nie to, co zrobić? Wykluczam rozbijanie ścian i podłogi betonowej piwniczki, gdyż mam na podłodze domku glazurę.

bea3
09-04-2005, 10:29
Drenaż z zewn.budunku.Izolacja ścian zewn fundamentowych albo zasypanie piwniczki

andrzej49
09-04-2005, 12:35
A nie można wykonać izolacji wewnętrznej piwniczki. Jak tak to, w jaki sposób i czym?
Czy ktoś mi pomoże???

robert skitek
09-04-2005, 12:44
wszystko zalezy tez od poziomu wody gruntowej, jesli jest powyzej poziomu podlogi piwnic to nalezaloby zrobic izolacje ciezką przeciwwodną. nic tu nie da izolowanie od wewnątrz. Jesli jest poniżej to tak jak napisała bea3.
Od wewnątrz nic nie da (a raczej spokój na parę mcy) Sciana bedzie nadal mokra - woda bedzie podciagana przez sciany do góry. pojawi się grzyb w niedlugim czasie pewnie i wyzej.

andrzej49
09-04-2005, 12:48
Zalewa mi wodą na wysokość 10 -15 cm. Stosowałem folię w płynie, ale nic to nie dało.
A co to jest izolacja cieżką przeciwwodna...?.

robert skitek
09-04-2005, 13:24
i folia nic nie da...
dawniej taka izolację robiono dając 3 warstwy papy na lepiku - teraz wykorzystuje się systemowe rozwiązania np deiterman
poczytaj sobie te wątki:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43620&
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39740&highligh

andrzej49
09-04-2005, 14:32
Dziękuję!
A może podnieść podłogę piwniczki o 20 cm. Czy będzie też wtedy zalewana wodą, czy tylko będzie wilgoć?

Sp5es
09-04-2005, 17:48
Zasadą hydroizolacji, jest ochrona przed wodą od strony jej naporu, a nie od strony ujścia. Każde jej zablokowanie od strony ujścia - tu od środka spowoduje, że pokaże się tam , gdzie znajdzie najmniejszy opór, najprawdopodobniej gdzieś obok lub wyżej. Nie zwalczy samego problemu, bo woda dalej napiera i gdzieś musi sobie pójść.

Dalej radzę postępować jak twierdzą przedmówcy.

andrzej49
09-04-2005, 18:06
Nie mam wyjścia. Dziekuję.

andrzej49
11-04-2005, 18:39
Jestem uparty. Może jest jednak jakieś wyjście by zabezpieczyć piwnicę od wewnątrz ( na 2-3 lata). Nie chce mi się całej kuć, a podkopu pod fundamentami nie dam rady zrobić? :cry: :(

Sp5es
11-04-2005, 19:04
Metod STO.

Jeśli się godzisz na półśrodki i ew. kiszkę, to :

1) Położyć ciekłą folię na przygotowane podłoże. Sama ciekła folia nie może być warstwą ostateczną. Odwinąć ją też na sciany, w zależności od potrzeb. Dobry system ca. 50pln.m2 + vat + robota . tąńsze odpowiedni o mniej.
2) Są systemy hydroizolacyjne Deitermann, Schomburg, Drizzoro, Remmers lub w miarę finansowo strawne Sopro 423 (z głowy ,ten na układ bez ciśniena wody, jednoskładnikowy). Również Sika deklaruje takie cuda.
3) położyć wylewkę epoksydową , w momencie gdy będzie sucho, max wilgotność betonu 4%. Są systemy na 10% wilgoci, ale znowu kasa...
Najtańszy standardowy układ Organika Sarzyna ok. 16 -18 pln za 1 kg, potrzeba ok 1,7 kg/1mm warstwy, + grunty 2x 200 g pewnie podobnie w cenie.

polecam dział posadzki www.zch.sarzyna.pl do żywic.

Ale nie jest to poradnictwo pozostawiające czyste inżynierskie sumienie....
Jak pójdzie woda bokiem, albo ciut nad hydroizolacja, to na własne życzenie.

Również można odkopać wokól i oddrenować wokól grunt - nasypać żwir + na wierzch piach. W zależnościod stosunków geologicznych może lepiej oddrenować i odprowadzić wodę, o ile jest gdzie.

andrzej49
11-04-2005, 20:00
Dziękuję! :D

JarL
15-10-2005, 23:54
A mi zalewa studzienkę od studni głębinowej kiedy się podnosi poziom wody gruntowej, na razie jest ok bo nie padało, ale wkrotce zamierzam podłączyć pompę do instalacji i nie chciałbym żeby mi się woda gruntowa dostawała do instalacji.

Czy dałoby się wodę gruntową odciągnąć od studni jakoś drenami?
Jeśli tak to zapytam w jaki sposób to zrobić? Studzienka ma dwa kręgi
Rura od głębinówki wystaje z dna na 20 - 25 cm.

Czy też trzeba izolować studzienkę od środka?

Jeden gość podsunął mi myśl aby podnieść wyżej tą rurę, albo uszczelnić i wyprowadzić wyżej odpowietrzenie, z tym że to mało fajnie jak w środku będzie woda - w tej studzience będą jakieś połączenia elektryczne, presostat.

Please help!

JarL
17-10-2005, 16:13
Hej, co robić z tą studzienką ?