PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy na zmię



lukjan
09-04-2017, 19:12
Witam serdecznie, za oknem coraz cieplej a ja już myślę o kolejnej zimie

Chcę w niedługim czasie wykonać u siebie tynk gipsowy w całym domu, łącznie z poddaszem użytkowym. Domek jest wykonany z betonu komórkowego oczywiście przykryty i z oknami, nie mam zrobionej podbitki ani docieplenia dachu, a co za tym idzie wiaterek tymi szparami sobie ładnie hula.
Czy jeśli w takim stanie zrobię tynk gipsowy(będzie sechł przez całe lato) i pozostawię go na zimę bez ogrzewania nic mu się nie stanie?
Najbardziej boję się tego że gips jesienią naciągnie wilgoci, a gdy przyjdzie zima i mróz może go po prostu zniszczyć.
Czy moje obawy są uzasadnione ?

Qba30
10-04-2017, 06:58
Eeee, tynk będzie już na tyle suchy że mrozy mu nie zaszkodzą. Pomiędzy murłatę a dach napchaj wełny to ograniczysz przepływ powietrza.

ag2a
10-04-2017, 14:46
Wszystko ok. Zabezpiecz tyle by się śnieg nie dostawał. Wiatr jest wskazany nawet.

E-Rzecznik Śnieżka
08-05-2017, 21:13
Szanowny Panie,

jeżeli wykona Pan tynki gipsowe w niedługim czasie i pozostawi je do wyschnięcia przez cały okres letni, to zimą nie powinno się z nimi dziać nic złego. Trzeba tylko pamiętać o zabezpieczenie miejsc, w których może dochodzić do przenikania wilgoci, gdyż tynki gipsowe są bardzo chłonne. Przy wykończeniu wnętrz, do pomalowania ścian polecam zastosowanie farby Śnieżka Barwy Natury lub Śnieżka Satynowa.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka