PDA

Zobacz pełną wersję : smierdzi w pokoju sadza chyba



Andrzej Braszka
10-04-2017, 19:49
Witam
Posiadam taki problem iz mam pokoju podzielony na pol i w tym drugim pokoju (mniejszym) jest piec kaflowy
I od jakiegoś czasu dziwnie śmierdzi (sadza zdechlizna ) śmierdzi bliżej pieca uważam ze to zkpmina
Paliłem cały czas weglem!
Czujik czadu posiadam nie wykrywa nic (działa ) czasem wykryl lekki ruch jak wyciągałem popiół (zar był)
Powiem tak jak pale w piecu to nie czuć tego zapachu
Dziekuje za pomoc

Zdun Darek B
11-04-2017, 14:44
Cofka z komina ? Zazwyczaj jest to pochodna od kłopotów z wentylacją pomieszczenia ....

Andrzej Braszka
11-04-2017, 17:02
Powiem tak dla mnie cofka to to ze nie ma cugu a cug mam pali sie super
Jak pale w piecu nie czuje tego gdy nie pale to w pokoju unosi sie taki dziwny zapach
Kratkę mam w przedpokoju sprawdzałem jej działanie kartka papieru wyciaga czyli kartkasie przykleja także swieczka i płomień się odchyla
Jest tez druga kratka w lazince ale chyba słabo czynna bo czasem śmierdzi obiadem sąsiada
Moze ktoś wie jak sprawdzić czy mam ta cofke
Powiem tak jest to piec wysoki na 2 metry i na górze pieca jest komin taka rura z pieca do komina średnica takiej rury 100

Zdun Darek B
12-04-2017, 06:49
Śmierdzi gdy nie palisz ..... powietrze wraca kominem i przez piec ... Takie same problemy mają posiadacze kominków " bez górnej uszczelki na szybie" które pobierają do spalania powietrze z pomieszczenia , gdy palą wszystko idzie w komin a gdy nie palą to w domu "czuć kominem"

Andrzej Braszka
17-04-2017, 18:57
Dziękuję za odpowiedź
Czy mógłbyś napisać co zrobić aby nie było czuć tego zapachu?
Powiem tak kratka wywiewna działa patrzyłem zapalka i kartka papieru innej kratki nie mam
Okna sa doszczelnione ostatnio zdjalem uszczelkę bo sparciala

KDWJ
18-04-2017, 09:09
Okna sa doszczelnione

Skoro okna doszczelnione to skądś powietrze do pomieszczenia musi wlecieć - wlatuje z komina. Nawiewników brak albo zatkane bo wiało?

Andrzej Braszka
18-04-2017, 10:21
Pisałem przez telefon źle sie ustawiło okna sa nieszczelne zdjalem uszczelkę az słyszę ludzi za oknem czasem nawet uchylam okno na cały dzień

Andrzej Braszka
24-04-2017, 19:48
Pomoże ktoś ??

Kominki Piotr Batura
01-05-2017, 08:19
Pomoże ktoś ??Tak, pomogę. Wezwij na miejsce dobrego kominiarza. To nie jest problem do oceny na podstawie wpisu internetowego....