PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian pod kominkiem?



yaro137
18-04-2017, 13:28
Witam. Pod podłogą mam w projekcie 25cm styropianu. Kanał dolotowy będzie w dolnej warstwie styropianu. Zastanawiam się co zrobić w miejscu gdzie wypadnie kominek. Zostawić tam gołą wylewkę, czy dać podłogę wyciągając rurę dolotową? Jak zostawię golą to będzie trzeba pewnie coś podmurować. Jak dam styropian to nie wiem czy nie będzie za ciężko pod kominkiem? Jak to się robi?

Kominki Piotr Batura
18-04-2017, 20:25
Sporo ludzi rezygnuje ze styropianu w obrysie kominka. Trochę zależy to od gruntu pod domem, trochę od usytuowania kominka. Na środku budynku, penetracja zimna jest dość wątpliwa...Można dać twardszy styropian, jeśli kominek ciężki...Przy zwykłym kominku można się nie wygłupiać, i zrobić styro jak w całym domu. Kominek z wkładem 100-130 kg i obudową z płyt krzemianowych, jest lżejszy od szafy z talerzami i sztućcami....

yaro137
18-04-2017, 20:43
Dzięki bardzo za odpowiedź. Kominek będzie bardziej ozdobny niż do ogrzania pomieszczeń. powierzchni jakieś 85m2 a kominek przewiduję z gilotynowym otwieraniem 10kW max. Zatem nie powinien być strasznie cięźki.

kulibob
21-04-2017, 05:57
Ja u siebie dla pewności dałem zamiast styro XPS a zamiast kominka i ak staneła koza :)
Tylko wydaje mi się że nie chodzi tutaj o sam kominek ale też o obudowę która może być cięższa bo na-przykład z szamotu, klinkieru itp

MD.
21-04-2017, 17:26
Ja pod kominkiem dałem 10 cm XPSa.