PDA

Zobacz pełną wersję : Defro



Grajek350
20-04-2017, 14:31
Witam!
Stoję przed wyborem kotła na pellet i zdecydowałem się już prawie na firmę Defro
potrzebuję kotła o mocy 20 kW

nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi trzema kotłami
1. Defro bioslim
2. Defro sigma ekopell
3. Defro Smart ekopell

czy ktoś może mi wyjaśnić jaka różnica jest w tych modelach?
jeżeli chodzi o bioslim to wiem że jest polecany do małych kotłowni ze względu na małe wymiary.
Natomiast nie wiem czym różnią się dwa pozostałe kotły.
Proszę o pomoc

boluslolusj23
30-05-2017, 13:48
Witaj,
Bioslim to kocioł z poziomym wymiennikiem i zbiornikiem na górze. Jest polecany do małych kotłowni gdzie nie mamy dużo miejsca na piec, zbiornik i worki z pelletem. Cenowo jest podobny do smarta. Bioslim jest ekologiczny - posiada 5 klase i Ecodesign.
Smart to kocioł do niskich kotłowni posiada ceramike polepszającą spalanie i małe gabaryty. Posiada tylko 5 klase. Bo moc 20 kw nie ma ecodesignu.
Sigma to większy brat Smarta. Posiada ekonomizery z tyłu, które można łatwo wyczyścić za pomocą "wajchy" z boku, półki ceramiczne i ogólnie jest to najlepszy wymiennik z podanej trójki. Posiada 5 klase, a moc 20 kW również Ecodesign.
Palnik wszędzie ten sam Biopell 3 z automatycznym, mechanicznym czyszczeniem. We wszystkich 90% sprawności.
Pozdrawiam
Marcin

I co Marcinku? Nadal udajesz, że twoja wiedza o kociołkach z "betoniarkarni" to tylko taki przypadek, czy może dalej liczysz na zatrudnienie w Rudzie S. ? Choćby za ciecia na wachtowni. Z prawem parkowania w ostatnim rzędzie na klepisku po prawej stronie dróżki, gdy się z normalnej drogi jedzie.

boluslolusj23
08-06-2017, 07:51
I co Marcinku? Nadal udajesz, że twoja wiedza o kociołkach z "betoniarkarni" to tylko taki przypadek, czy może dalej liczysz na zatrudnienie w Rudzie S. ? Choćby za ciecia na wachtowni. Z prawem parkowania w ostatnim rzędzie na klepisku po prawej stronie dróżki, gdy się z normalnej drogi jedzie.

Proszę, jak szybko się okazało, że gostek udający naiwniaka, a reprezentujący firme z R.S. usunął swój wpis. Na szczęście jako dowód został on w moim cytacie.

Jarecki79
08-06-2017, 10:37
To chyba nie tak
wpisów zakwitło dużo i pewnie admin posprzątał widząc o co chodzi.
Jeden wyleciał całkiem a drugi dostał bana.

boluslolusj23
09-06-2017, 17:11
To chyba nie tak
wpisów zakwitło dużo i pewnie admin posprzątał widząc o co chodzi.
Jeden wyleciał całkiem a drugi dostał bana.

No to chwała adminowi. Aby tak jeszcze chciał wypirzyć cały wątek o spalaniu odpadow domowych kociołkach (tak dla dobra ludzkości), to bym mu i może jakiegoś "łyskacza" podesłał.