PDA

Zobacz pełną wersję : Papa W Pet czy PYE ?



admiralbar
20-04-2017, 15:15
Czesc, szukam papy na deskowanie. Deski sa mokre, wiec potrzebna jest papa ktora nie peknie jak deski sie zeschna. Najlepiej byloby zastosowac pape na osnowie poliestrowej z symbolem PYE ale na 320m dachu koszt robi sie spory. Na skladzie proponuja mi pape z symbolem W PET.
Czym roznia sie te 2 papy i czy ta W PET moze zastapic ta z PYE ? Czy ta W PET nada sie tez na izolacje posadzki ?
Dzieki za pomoc.

piotrek0m
21-04-2017, 07:32
Porównaj specyfikację PYE jest wzmacniana siatką z włókna szklanego; ma nieco lepszą klasyfikację ogniową (choć różnica F a E nie ma większego znaczenia dla pożaru); ma ok 3 krotnie większą wytrzymałość na rozciąganie (to już jest istotne dla schnącego dachu) oraz 3 krotnie większe wydłużenie (też istotna różnica) ... i za to właściwości się płaci. Na posadzkę można użyć tańszej, na dach jednak droższej.

admiralbar
21-04-2017, 08:38
Ok, dzieki za odpowiedz. wlasnie o ta rozciagliwosc wszystko sie rozbija. Chudziak tez przeciez bedzie pracowal w jakims stopniu i pewnie w ciagu kilku lat od budowy peknie - u mne jest wylane prawe 135m2 jako calosc - nie mam scian nosnych wewnatrz budynku.
Czy ten W PET nada sie na posadzke na gruncie ?
Zwykla V60 odpada, bo to papa na powierzchnei stabilne wymiarowo, a w moim przypadku ani dach, ani chudziak takie nie sa.

piotrek0m
21-04-2017, 11:01
Chudziak jest stabilny wymiarowo i PET będzie całkowicie OK, przygrzana do posadzki. Natomiast dach się nagrzewa w lecie do +70 C w zimie -30 C pracuje więc w ogromnych różnicach temperatur.

admiralbar
21-04-2017, 21:44
Wlasnie wszedzie spece od izolacji pisza, zeby zgrzewac tylko zaklady poszczegolnych wsteg a nie pape do chudziaka.

piotrek0m
22-04-2017, 08:33
Masz prawo wyboru, ja tam przygrzałem na całości do chudziaka, tak jak zalecają specyfikacje producentów pap fundamentowych. Rozumiem, że wykonawcom się nie chce pracować, jak mogą to samo zrobić szybciej. Tylko, że to ja płacę i ja wymagam, a podczas przygrzewania papy stałem i patrzyłem.

Gontowy
04-05-2017, 10:54
Czesc, szukam papy na deskowanie. Deski sa mokre, wiec potrzebna jest papa ktora nie peknie jak deski sie zeschna. Najlepiej byloby zastosowac pape na osnowie poliestrowej z symbolem PYE ale na 320m dachu koszt robi sie spory. Na skladzie proponuja mi pape z symbolem W PET.
Czym roznia sie te 2 papy i czy ta W PET moze zastapic ta z PYE ? Czy ta W PET nada sie tez na izolacje posadzki ?
Dzieki za pomoc.

Wspomniane papy różnią się typem modyfikatora (dodatek chemiczny do asfaltowej mieszanki), PYE powinna być elastomerowym (sztuczny kauczuk), W PET - na PET polimerze. Tych PYE jest multum o różnym stopniu modyfikacji (oraz dziś PYE do niczego producenta nie zobowiązuje), także precyzyjnie odpowiedzieć chyba się nie da. Jaka grubość, jaka wkładka, jaki stopień modyfikacji obydwu pap?

Czy nie jest tak, że na składzie proponują to co mają sprzedać, a nie to czego potrzebujesz?
Znam dobrze specjalne papy na deskowanie pod dachówki, ale są tylko na deskowanie (na posadzkę nie pójdzie).

robert.kosiecki
10-05-2017, 18:44
Czesc, szukam papy na deskowanie. Deski sa mokre, wiec potrzebna jest papa ktora nie peknie jak deski sie zeschna. Najlepiej byloby zastosowac pape na osnowie poliestrowej z symbolem PYE ale na 320m dachu koszt robi sie spory. Na skladzie proponuja mi pape z symbolem W PET.
Czym roznia sie te 2 papy i czy ta W PET moze zastapic ta z PYE ? Czy ta W PET nada sie tez na izolacje posadzki ?
Dzieki za pomoc.

Są to papy modyfikowane.
PYE jest bardzo dobrą papą ale ważna jest jej grubość bo są różne (4, 4,2 ; 4,5 ; 5 ; 5,2)
Im grubsza tym lepsza.
Bardzo ważnym parametrem jest też wytrzymałość w niskich temperaturach (giętkość).
Najlepsze mają minus 25 stopni Celsjusza.