PDA

Zobacz pełną wersję : typ grzejnikow - pytanie



SPQR
09-04-2005, 16:54
Witam
mam pytanie odnosnie grzejników. Rozpoczynam instalacje CO i wykonawca proponuje mi zastosowanie grzejników konwekcyjnych (Convector) lub PURMO. Convectory sa podbno bardziej ekonomiczne pod wzgledem ilości wody w instalacji (ok 2 razy mniej wody niż Purmo) i z tego powodu szybciej sie nagrzewają (i wychladzają). Natomiast Purmo są około 10-15% tańsze (na całym domu daje to jakieś11000PLN różnicy). Zależy mi przedewszystkim na jakości i niezawodności. Dodatkowo woda raczej nie jest najlepsza (osad).
Czy ktoś ma doświadczenia w tym względzie i mogłby mi doradzić co wybrać?

FREDY
09-04-2005, 17:10
Kurcze oszczędności 10-15% to u ciebie 11 000 PLN. Czyli wszystkie kaloryfery kosztują ok. 100 000 PLN. To chyba biurowiec ?
A tak poważnie - zastanów się czy jeśli w kaloryferach będziesz miał mniej wody o np. 15 ltr. to coś stracisz. To ciepło zawarte w tej wodzie nigdzie nie wyparuje i nie zginie. Większa pojemność wodna instalacji ma tylko wpływ na większą bezwładność cieplną. Ale w twoim przypadku to będzie mikroskopia. W przypadku wszystkich nowoczesnych kaloryferów pojemność wodna układu jest bardzo mała.
Nie zawracaj sobie tym głowę - patrz na jakość , cenę i wygląd.

SPQR
09-04-2005, 17:28
Fredy - dzieki za uwage - oczywiscie różnica w cenie to 1000 PLN :D