PDA

Zobacz pełną wersję : PV a g12



raxon
27-04-2017, 11:31
Zastanawiam się nad ogrzewaniem CO realizowanym za pomocą grzałki i bufora w nowym domu. Mocno chodzą mi po głowie panele PV ale mam kilka pytań.
Jak to jest z licznikiem dwutaryfowym i ogniwami PV? Rozliczają to tak że od rana np do 13 prąd oddaje jako ten "drogi" i później mogę go odebrać jako ten "drogi", a od np 13 do 15 produkuję prąd "tani" i po godz 15 też nadwyżkę mogę odebrać w pierwszej taryfie? Dodam że mieszkam na podkarpaciu, a tu jest PGE.

Jaki mniej więcej jest rozkład produkcyjny? Podejrzewam że z 30% będzie produkowane w tańszej taryfie w okienku dziennym bo to jednak najlepsze godziny.

Rozważam taki układ żeby bilansować z PV energie z 1 taryfy, a ewentualnie kupować tylko tą tańszą. Myślę że taki układ najszybciej się zwróci. Może ktoś ma takie rozwiązanie i się podzieli spostrzeżeniami? :)

agb
27-04-2017, 13:11
W tym temacie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?236862-Pompy-ciep%C5%82a-a-zestaw-fotowoltaiczny) dużo już na ten temat było.

kolektor1
01-05-2017, 20:58
Rozważam taki układ żeby bilansować z PV energie z 1 taryfy, a ewentualnie kupować tylko tą tańszą.
Nie ma takiej możliwości.