PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka moc przyłączeniowa



Karmazyn88
29-04-2017, 10:20
Cześć
Krótko Panowie
Jaka moc przyłączeniowa dla 3fazy do mieszkania 33m/2.
Dodam,że mieszkanie będzie ogrzewane piecem akumulacyjnym. Dodatkowo bojler i płyta indukcyjna.
Czy w takim przypadku 13kW wystarczy?
Drugie pytanie
Jakie może być roczne przewidywane zapotrzebowanie na energię w takiem układzie jak wyżej?

zbich70
29-04-2017, 13:14
No to krótko.
Moc przyłączeniowa - suma mocy wszystkich odbiorników, pomniejszona o współczynnik jednoczesności.
Roczne zapotrzebowanie - dla każdego odbiornika określ czas jego użytkowania w skali roku i pomnóż przez jego moc . Zsumuj wyniki wszystkich odbiorników.

dedert
03-11-2017, 15:22
Jestem na etapie budowy domu a właściwie przed pozwoleniem na budowę i muszę złożyć wniosek o zapewnienie dostaw. Zaproponowano mi 12kW ale nie wiem czy to nie będzie za mało. Myślę nad 14kW. Wiem że opłata jednorazowa będzie większa a chyba opłaty za prąd będą niewiele większe w przypadku 14 kW? Czy to prawda że lepiej wziąć więcej i w razie potrzeby zmniejszyć z czasem niż w odwrotną stronę? Zmniejszyć można bez opłat ale zwiększyć już jest drożej?

Remiks
03-11-2017, 17:42
Jestem na etapie budowy domu a właściwie przed pozwoleniem na budowę i muszę złożyć wniosek o zapewnienie dostaw. Zaproponowano mi 12kW ale nie wiem czy to nie będzie za mało. Myślę nad 14kW. Wiem że opłata jednorazowa będzie większa a chyba opłaty za prąd będą niewiele większe w przypadku 14 kW? Czy to prawda że lepiej wziąć więcej i w razie potrzeby zmniejszyć z czasem niż w odwrotną stronę? Zmniejszyć można bez opłat ale zwiększyć już jest drożej?
Zapytaj jakie zabezpieczenie przedlicznikowe (ile Amper), Tauron np. przy tej mocy zapotrzebowanej założy 20A ale już przy 13 kW 25A ale przy 16kW też 25A

Kaizen
03-11-2017, 18:38
Teraz bierz z 4kW mocy umownej. Przy taryfach z grupy C płacisz co miesiąc za moc umowną. Ładnych kilkadziesiąt złotych co miesiąc zaoszczędzisz (no, chyba, że od razu podpiszesz umowę na G - rzucają kłody pod nogi twierdząc, że musi coś stać na działce, ale na piśmie AFAIK nikomu tego nie dali).

dedert
03-11-2017, 18:47
Mam zamiar postawić jeszcze w tym roku blaszak i do niego będę się starał o skrzynkę docelową ale najpierw muszę złożyć wniosek o zapewnienie dostaw. Potrzebne jest to dla projektanta.

Loyola
19-11-2017, 13:37
Dylemat jest trochę taki, że jak do wniosku wpiszesz za mało KW, to będziesz miał słabszy bezpiecznik i będą korki wyskakiwać jak dużo odbiorników powłączasz, a jak podpiszesz umowę na 20 KW to będziesz płacił jak za zborze, którego nie wykorzystasz.

elpapiotr
19-11-2017, 13:43
Tragedia !
Kto pisał powyższy tekst ?
Uczeń czy absolwent gimnazjum ?
A korki to wyskakują, ale z szampana.

Zamiast doradzać, proponuję założyć tornister na plecy i wrócić do szkoły.
Najlepiej podstawowej.