PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana pieca w 60letnim domu



krisstow
02-05-2017, 10:16
Witam, otóż ze w ostatnim czasie na Śląsku zabronili palić flotem mułem węglem brunatnym i mokrym drzewem, mam zamiar wymienić kocioł, aktualnie mam 6letnie Viadrusa ale juz tez nie najlepiej wyglada bo wcześniej teść nie przykładał zbytniej uwagi na czyszczenie. Ok przechodząc do tematu, chce kupić piec na eko groszek bo patrząc na ceny zwykłego węgla a eko groszku jest to różnica 50-100zl wiec moim zdaniem nie opłaca mi sie kupować zwykłego orzecha ,chodzić ciagle do piwnicy No i brak stałej temp. Dom ma około 160-170m2 bez zewnetrznego ocieplenia. Jakiej mocy potrzebowałbym kocioł żeby spokojnie dał rade zagrzać dom, bo przyznam ten aktualny wydaje mi sie za mały. Druga rzecz jakiej firmy byście polecili? No i jak wyglada u was z spalaniem węgla ,ile ton spalacie w ciągu całego roku nie tylko w sezonie zimowym?

imrahil
02-05-2017, 10:35
w zasadzie musiałbyś kupić coś klasy V, żeby za kilka lat nie być zmuszonym do kolejnej wymiany. zresztą chyba od września będzie zakaz nie tylko palenia mułem i flotem, ale także zakaz montażu kotłów poniżej klasy V.

krisstow
02-05-2017, 11:00
Z tego co gdzieś czytałem to wydaje mi sie,ze mówiono o V kategori pieców ale w nowych domach. Jak ktos buduje nowy dom to nie będzie mógł niższej klasy postawić pieca, ale mogę sie mylić zobaczymy co jeszcze ktos odpisze;)

marcus312
02-05-2017, 11:43
No i jak wyglada u was z spalaniem węgla ,ile ton spalacie w ciągu całego roku nie tylko w sezonie zimowym?
Mniej wiecej spalisz tyle wegla ile teraz spalasz plus około 1,5 kW pradu na dobe na zasilanie kotła:rolleyes:

Jarecki79
02-05-2017, 15:12
w telegraficznym skrócie i z pamięci

na terenie śląskiego od 1września sprzedawać i montować można tylko kotły V-ej klasy

Kotły poniżej V-klasy mają podlegać wymianie bodajże do 2025roku, więc możesz kupić teraz kocioł np. klasy III-ej ale ze świadomością tego,że 2025r. musisz go wymienić

krisstow
02-05-2017, 17:11
Aha w takim sensie. A jak cenowo takie piece wychodzą są droższe niż np 3 generacji?

Jarecki79
04-05-2017, 11:53
Zarobiony jestem i deficyt czasowy

tu masz taki kalkulator internetowy z doborem mocy kotła
www.cieplowlasciwie.pl
wypełnij, wklej linka z wynikiem i ktoś zerknie, czy nie zrobiłeś błędu np. suspenser looknie jak ma trochę wolnego czasu

są nieco droższe, ale tez masz dotacje, na terenie śląskiego przyjmowane sa wnioski teraz w maju
Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Funduszu).

http://www.wfosigw.katowice.pl/ochrona-atmosfery/likwidacja-niskiej-emisji-program-smog-stop.html

Ze swojej strony moge Ci np. polecić kocioł V-ej klasy Skamp-PV jak nie masz ocieplenia domu, to tą jednostkę dobieramy jak starsze konstrukcje ok. 15-16kW mocy
http://kotly.es24.pl/opis/9087447/skamp-pv-20-kociol-v-klasy-wg-pn-en-303-52012.html
Atest w galerii zdjęć

krisstow
04-05-2017, 20:17
Ok a jak z tymi wnioskami, musimy im fakturę tylko przedstawić po kupnie pieca czy cos jeszcze?

Jarecki79
05-05-2017, 16:41
kolego w podanym linku masz załączniki
jest regulamin, sa wnioski

masz tez przykładowo wypełniony wniosek

Musisz sobie ściągnąć te dokumenty
jak masz jakieś pytanie, na które nie znajdujesz odpowiedzi na stronie- zadzwoń pod podany tam numer i dopytaj
Telefon kontaktowy: 32 60 32 252
pewnie w tygodniu (pon-pt) w godzinach roboczych

gondoljerzy
08-05-2017, 19:01
Witam, otóż ze w ostatnim czasie na Śląsku zabronili palić flotem mułem węglem brunatnym i mokrym drzewem, mam zamiar wymienić kocioł, aktualnie mam 6letnie Viadrusa ale juz tez nie najlepiej wyglada bo wcześniej teść nie przykładał zbytniej uwagi na czyszczenie. Ok przechodząc do tematu, chce kupić piec na eko groszek bo patrząc na ceny zwykłego węgla a eko groszku jest to różnica 50-100zl wiec moim zdaniem nie opłaca mi sie kupować zwykłego orzecha ,chodzić ciagle do piwnicy No i brak stałej temp. Dom ma około 160-170m2 bez zewnetrznego ocieplenia. Jakiej mocy potrzebowałbym kocioł żeby spokojnie dał rade zagrzać dom, bo przyznam ten aktualny wydaje mi sie za mały...
Jeśli paliłeś flotem, mułem i mokrym drewnem, to kocioł na pewno nie wyrabiał swojej mocy nominalnej, jaką mógł by mieć na dedykowanym mu koksie lub węglu. Stałą temperaturę pracy kotła zapewnia miarkownik ciągu. Nie wiadomo, w jaki sposób paliłeś? Czy metodą palenia od góry i bez dokładania? Jeśli piszesz o ciągłym dokładaniu, to pewnie paliłeś tradycyjnie, od dołu (czyli źle). Czytałeś temat o ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego? Szkoda wywalać kocioł żeliwny po 6 latach pracy. Toż to prawie nówka.

krisstow
11-05-2017, 09:23
Paliłem od góry, ale na drugi dzień znów trzeba bylo składać ogień, a jak pale z dokładaniem to chodzę i w nocy dokładać i pale tak przez dwa tyg potem czyszczę piec i powtórka. Dla mnie to wygodniejsze bo dom ciagle jest nagrzewamy a przy spalaniu pd góry jak wypali sie wszystko to misze znów robić ten sam proces.

Konsultant marki Buderus
06-06-2017, 13:43
Witam,

Jeżeli posiada Pan nieocieplony budynek, zapotrzebowanie na energię cieplną może wynosić ponad 100 W/m, czyli będzie wymagany kocioł o mocy ok. 20kW. Oczywiście dobór kotła powinien zostać przeprowadzony przez specjalistę, więc zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
W naszej ofercie posiadamy szeroką ofertę kotłów na pellet z rodziny Logano. Znajdują się w niej kotły przystosowane do spalania różnego typu paliw, takich jak: pellet, węgiel oraz drewno opałowe. Więcej szczegółowych informacji o produkcie znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus