PDA

Zobacz pełną wersję : Szklarnia drewniana- konstrukcja, zabezpieczenie drewna



ruffpl
06-05-2017, 15:44
Witam :wiggle:

Jestem nowy na forum. Wraz z żoną jesteśmy w trakcie budowy domu ( stan surowy zamknięty). Niedawno udało jej się kupić tanio komplet okien pcv i drzwi z rozbiórki w bardzo dobrym stanie. Przez to, że zalegają one w garażu chciałbym niedlugo postawić szklarnię- taką która nie będzie straszyć jak u sąsiadów, tylko coś na lata :yes:
Wymiary szklarni wyniosą ok 3,3m x 6m wys 2m wykonane z drewna. Myślę o tym aby co 2 okna wykopac dołki i zalać betonem + kotwa U lub płaska przykręcana. Nie wiem tylko co z całą drewnianą konstrukcją. Myślałem o użyciu kantówki 10x10 impregnowanej ciśnieniowo, lecz nie wiem czym to zabezpieczyć. Chciałbym aby szklarnia byla biała ale nie chcę jej malować bialą farbą, ktora po kilku latach zaczęłaby się łuszczyć. Czym najlepiej potraktować takie drewno aby pokrylo ciemny kolor impregnatu i wsiąkło w drewno? Czy lepsza byłaby farba gruntująca np. Tikurilla everal primer/ Gruntomal dekorala czy impregnat do drewna np Luxdecor / Vidaron. Co o tym myślicie?

przemo1
06-05-2017, 20:17
Użyj impregnatu lub lakierobejcy. I pamiętaj o odizolowaniu drewna od gruntu, to najczęstsza przyczyna gnicia.

ruffpl
07-05-2017, 22:16
Dzięki. Zastanawiam się w sumie czy nie położyć pod wszystko bloczkow fundamentowych. Koszt wyjdzie ok 150 zl i przynajmniej ochroni przed wodą, śniegiem itp . Jak to wygląda prawnie ze szklarniami do 20m2?