PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny - usprawnienia



zdolnyslazak
08-05-2017, 21:09
Cześć!

czy możecie podzielić się swoimi (użytkowników/instalatorów/sprzedawców) uwagami odnośnie

1. Przechowywanie węża
Gdzie i jak przechowujecie długi wąż, żeby byłu funkcjonalnie? U mnie wala się w szafie, rozplątywanie to mordęga, a zwijać na łapie mi się nie chce.
Myślałem o kupieniu jakiegoś bębna do nawijania, ale są drogie. Znalazłem na alle bęben do odkurzaczy basenowych za 100 zł, może to zda egzamin?

2. Głośna praca szufelki
Czy są jakieś wersje szufelek automatycznych, które pracują cicho? I takie, które łatwo się włącza (jak dla mnie dzyndzel do przesunięcia chodzi ciężko)

3. Odłączanie fragmentów instalacji
Chcę rozbudować instalację w garażu, ale będę korzystał z niej sporadycznie. Znacie jakieś dostępne zawory kulowe / zasuwy, które można wpiąć w rurę i odłączać nimi (ręcznie) spory nieużywany fragment instalacji?

4. Funkcjonalność Speed Leo (WallyFlex)
Speed Leo to dla mnie taki wally flex który można zamontować w szafce. Oba urządzenia to ok. 300 zł, a elastyczna rura i końcówki to ok 100 zł. Więc kombinuję, jak coś takiego zrobić samodzielnie (potrzebuję kilka sztuk), tylko nie wiem, jak prosto i tanio rozwiązać temat włączania/wyłaczania dopływu powietrza (czyli dokładnie włącznika w Speed Leo). Wszelkie pomysły mile widziane :)

5. Zestaw do sprzątania na codzień
9 m rury to kłopot, żeby posprzątać okruchy po śniadaniu. Używacie jakichś zestawów do sprzątania na codzień? Zastanawia mnie, jak sprawdzają się węże rozciągane (2-8 metrów). Szukam czegoś małego, funkcjonalnego, co będzie się chciało wyciągać i chować.

6. Zestaw garażowy
Jak korzystacie z odkurzacza centralnego w garażu? Jakie węże, jakie końcówki?

7. Sprzątanie kotłowni
Czy macie na to jakiś pomysł? Rozumiem, że tylko z separatorem popiołu. Jeśli tak - z jakim? A może po prostu lepiej do kotłowni mieć jakiś odkurzacz warsztatowy + separator? Niestety palę węglem i jest co sprzątać.

Z góry dzięki za rady!

Tomaszs131
08-05-2017, 21:38
Niestety odpowiem tylko na dwa pytania, z piecem na paliwo stałe nigdy nie miałem do czynienie, wallyflex również, szufelki uniknąłem z przyczyn, które przytoczyłeś.
W garażu korzystam z 7 metrowego węża i standardowych końcówek.

ad1.
U mnie wygląda to tak

https://images86.fotosik.pl/157/fdc5e191c847feee.jpg

Zwykły plastykowy wieszak w szafie wnękowej w korytarzu, kolejny zestaw nieco krótszy również w szafie w pokoju na poddaszu.
ad5,
Vroom jeden w wiatrołapie i następny w kuchni. Długość węża 5 m.

https://images86.fotosik.pl/157/b138e64db67e259e.jpg

zdolnyslazak
08-05-2017, 22:50
dzięki Tomek!
vroomy - jeden to koszt około 800 zł. czy twoim zdaniem zwykły wąż elastyczny w tej szafce i jakieś gniazdo też robiłby robotę? (ok 150 zł)
jak korzystacie z tego vrooma? głównie okruchy z blatów czy podłogę też (jak?) omiatacie? i czy rzeczywiście często z tego się korzysta czy raczej zapomina o tym że stoi toto w szafce? :)

Tomaszs131
09-05-2017, 08:06
Za vrooma zapłaciłem 500 zł. Blatów raczej nie odkurzamy, w wiatrołapie przy małych dzieciach jest niezastąpiony. Wydaje mi się, że samo gniazdo zdałoby egzamin tylko nie dokończą jestem pewny czy gimnastyka przy osadzaniu węża w gnieździe szybko by mi się nie znudziło. Kolejną sprawą jest miejsce na wąż u mnie w wiatrołapie go nie ma.

Tomaszs131
09-05-2017, 09:57
Jak długi jest wąż? Sorrki, doczytałem się 5 metrów.