PDA

Zobacz pełną wersję : Użytkuje ktoś "kombajn" piekarnik+mikrofala?



Grzegorz63
10-04-2005, 12:45
Jako, że piekarnik użytkujemy tylko kilka razy w roku (do pieczenia gołąbków; ciasta kupujemy gotowe :wink: ) pomyślałem sobie, że zamiast oddzielnego piekarnika i mikrofalówki do zabudowy w słupku, może warto zastosować kombajn "dwa w jednym". Cały sprzęt do zabudowy w kuchni będzie marki SIEMENS, no i znalazłem dwa radzaje takich kombajnów:

1. HB86Q560
Piekarnik quantumSpeed, stalowy
http://www.siemens-agd.pl/zdjecia/produkty/198.jpg
Cena około 3200,-
Cechy:
Typ piekarnika, rodzaj grzania:
Piekarnik kompaktowy do szybkiego przygotowywania potraw
Ogrzewanie halogenowe, grill kwarcowy, mikrofale i grzałka pierścieniowa
4 sposoby grzania: grzanie góra/dół, gorącym powietrzem, grill z cyrkulacją, intensywne, od dołu
Zintegrowana kuchenka mikrofalowa o mocy 900 W z 5-stopniową regulacją
Możliwość indywidualnego wykorzystania grzania mikrofalowego lub w połączeniu z wszystkimi rodzajami grzania (oprócz grzania intensywnego)
Komfort i bezpieczeństwo:
Sterowanie elektroniczne (płaskie przyciski) oraz dwa chowane pokrętła
3 stopniowe programowanie
Funkcja pamięć-możliwość zaprogramowania 6 własnych ustawień
Wyświetlacz cyfrowy tekstowy, wskazujący wybór programu oraz wagę
Wyświetlacz cyfrowy wskazujący czas przygotowywania oraz aktualną godzinę
Menu w j. polskim
Design
2 chowane pokretła
Talerz obrotowy 40cm, emaliowany
Wnętrze piekarnika ze stali szlachetnej, pojemność 34l
Wyposażenie standardowe:
2 ruszty
Wymiary urządzenia (szer.x wys. x gł.): 595x458x467 mm

2. HF87950
Piekarnik z kuchenką mikrofalową MICROWELLE PLUS, stalowa
http://www.siemens-agd.pl/zdjecia/produkty/218.jpg
Cena około 4200,-
Cechy:

mikrofale o mocy 800 W
5 stopni mocy mikrofal
4 sposoby ogrzewania piekarnika z możliwością dołączenia mikrofal: grzanie od góry i od dołu, gorące powietrze, VARIOGRILL, grzanie z nadmuchem gorącego powietrza
szybkie nagrzewanie
sterowanie elektroniczne
chowane pokrętła
możliwość trzystopniowego programowania
przycisk "pamięć"
zabezpieczenie przed dziećmi
automatyka wagowa: 20 programów
system łatwego czyszczenia
pojemność: 31 l
wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 595x458x505 mm

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje takie urządzenie? Jak się sprawują w praktyce???

10-04-2005, 13:33
2. HF87950
Piekarnik z kuchenką mikrofalową MICROWELLE PLUS, stalowa
http://www.siemens-agd.pl/zdjecia/produkty/218.jpg
Cena około 4200,-
Cechy:

mikrofale o mocy 800 W
5 stopni mocy mikrofal
4 sposoby ogrzewania piekarnika z możliwością dołączenia mikrofal: grzanie od góry i od dołu, gorące powietrze, VARIOGRILL, grzanie z nadmuchem gorącego powietrza
szybkie nagrzewanie
sterowanie elektroniczne
chowane pokrętła
możliwość trzystopniowego programowania
przycisk "pamięć"
zabezpieczenie przed dziećmi
automatyka wagowa: 20 programów
system łatwego czyszczenia
pojemność: 31 l
wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 595x458x505 mm

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje takie urządzenie? Jak się sprawują w praktyce???

Jestem w posiadaniu dokładnie takiego urządzenia.
Przy zakupie kierowałam się głównie względami gabarytowymi, zamiast dwóch mebli jest jeden,
dzięki temu mogłam zainstalować dodatkową szafkę, wg. mnie tych nigdy za dużo.
Z zakupu, mimo, że kasy toto kosztuje niemało, jestem po 5 latach uzytkowania bardzo zadowolona.
Potrawy gotuje się dużo szybciej, piecze bardzo dobrze, równomiernie,
właściwie ma same zalety.
No, prądu trochę żre, ale... coś za coś...
A! I jeszcze... nie zmieścisz tam dużej blachy, mnie to nie przeszkadzało, ale dla innych może stanowić wade...
Używam jej dość często, niemalże codziennie i jak do tej pory, bezawaryjnie.
Polecam.

Jesli masz jakieś konkretne pytania, wal śmiało, co wiem, to powiem. :D

Pozdrawiam.
:D

mdzalewscy
10-04-2005, 13:45
zbieram się do zakupu tego urządzenia, jak na razie tylko cena jest jak dla mnie wysoce odstraszająca
http://pl.lge.com/download/product/M/MP-9483SL/MP9483SL_mdl%20FR_mdl.jpg
Model : MP-9483SL

Piekarnik elektryczny z funkcją termoobiegu i mikrofal wykorzystujący fale świetlne oraz zaawansowany system grzałek

34l system 4 grzałek termoobieg mikrofale okrągła komora inox

pojemność 34l
system 4 grzałek- MEGA HEATER SYSTEM max. 2700W
termoobieg 1900W
mikrofale 900W
sterowanie elektroniczne
okrągła komora wewnętrzna
automatyczne gotowanie
automatyczne rozmrażanie
funkcja "programy ulubione"
gotowanie kombinowane
inteligentny system programowania ustawień
kolorowy wyświetlacz VFD
zegar
wnętrze stal szlachetna
panel sterowania + drzwi inox
możliwość zabudowy ramka inox (w komplecie)
*książka kucharska w komplecie

Jesli ktoś to posiada, to prosze o opinie, na razie słyszałem tylko jedną iż rewelacja.

Cena około 3400zł z ramką

Grzegorz63
10-04-2005, 14:47
...Jestem w posiadaniu dokładnie takiego urządzenia.
Przy zakupie kierowałam się głównie względami gabarytowymi, zamiast dwóch mebli jest jeden,
dzięki temu mogłam zainstalować dodatkową szafkę, wg. mnie tych nigdy za dużo...
:D Właśnie o tą dodatkową szafkę się rozchodzi. Bo u mnie obecnie w piekarniku leżą tylko blachy do pieczenia a na blachach suszy się bułka do panierowania schabowych :lol: .
matka, mogłabyś napisać w dwóch zdaniach na czym polega automatyka wagowa w takiej kuchence? Jak np. włożę mięso na talerzu do rozmrażania to muszę odejmować wagę talerza, czy to dzieje się automatycznie???

10-04-2005, 16:42
matka, mogłabyś napisać w dwóch zdaniach na czym polega automatyka wagowa w takiej kuchence? Jak np. włożę mięso na talerzu do rozmrażania to muszę odejmować wagę talerza, czy to dzieje się automatycznie???
Wiesz co... przyznam Ci się, że nie używam tego programu,
dla mnie jest on zbędny, mam po prostu "oko" i automat w głowie :wink: .
Poza tym, w dołączonej do piekarnika książeczce są tabelki w których producent podaje orientacyjne czasy rozmrażania i gotowania w zależności od wagi produktu.
To mi w zupełności wystarcza...
Tak mam, że czuję chroniczną niechęć do czytania wszelkiego rodzaju instrukcji, ograniczam się do minimum i liczę na swoją intuicję.
Raczej mnie nie zawodzi... :wink: :D

Pozdr.
:D

ewak39
10-04-2005, 17:58
No tak... u mnie oszczednosci miejsca sa senna mrzonka... oboje z mezem mamy jakies szerokie wymagania odnosnie przestrzeni... :wink: :) :roll: Wiec taki gadzet uzytkujemy jako dodatek do normalnego piekarnika. To znaczy jest to mikrofalowka Panasonic z funkcja 3 w jednym - kuchenka mikrofalowa, piekarnik i grill. Urzadzenie uzytkowane jest bez przerwy, we wszystkich trzech formach. Na przyklad jak w piekarniku mam pieczone kartofelki i miesko, to w piekarniku kuchenki mikrofalowej inne warzywa albo Yorkshire puddings, wypiekane "babeczki" z ciasta nalesnikowego... albo jak mi dojdzie kurczak czy inne miesko w glownym piekarniku, wstawiam je na 15 minut do cieplawego piekarnika kuchenki mikrofalowej zeby "doszlo", a w glownym robie cos innego... Tak samo grill, duzo czesciej uzywam ten z mikrofalowki, bo mniejszy i poreczniejszy...

Baaardzo wygodne urzadzenie, ta moja mikrofalowka...

Grzegorz63
12-04-2005, 15:42
...zbieram się do zakupu tego urządzenia, jak na razie tylko cena jest jak dla mnie wysoce odstraszająca
http://pl.lge.com/download/product/M/MP-9483SL/MP9483SL_mdl%20FR_mdl.jpg
Model : MP-9483SL...
Oglądałem ją dzisiaj w Media Markt. Niezła maszyna! :wink: W środku taka lustrzana, że z początku nie mogłem się zorientować jaki ma kształt i co tam jest! :D
W Media Markt cholernie droga, w sklepach internetowych można ją kupić za około 2950,-

romka
12-04-2005, 17:27
a jakiej marki to to jest,bo nie mogę jej znalejść

12-04-2005, 17:39
a jakiej marki to to jest,bo nie mogę jej znalejść
LG

:D

Lucia Mura
12-04-2005, 17:51
GRZEGORZ63,
automatyka wagowa w mikrofalowce dotyczy tylko tego,co na talerzu.Podajesz co chcesz rozmrazac,piec,gotowac i wage.Komputer wyliczy czas "obrobki"
Luci

Grzegorz63
13-04-2005, 00:00
mdzalewscy, muszę przyznać, że coraz bardziej podoba mi się ten piekarnik LG... :wink:
http://www.kupic.pl/media/photos/14172/18722.jpeg

mdzalewscy
13-04-2005, 00:16
mdzalewscy, muszę przyznać, że coraz bardziej podoba mi się ten piekarnik LG... :wink:

mnie też, tylko drogawy on

za granicą LG ofertuje też inne modele Solardom'a, a u nas tylko jeden, jak zawsze my 100 lat za Murzynami.

ale istotne jest to, że ramka jest w komplecie, więc pareset złotych jest w kieszeni.

kilka danych propagandowych
" Oszczędność czasu i energii
Piekarnik SolarDOM dzięki systemowi 4 grzałek Mega Heater System, których światło imituje promienie słoneczne, skupia wytwarzane promieniowanie cieplne na przygotowywanej potrawie. Dlatego też stopień pochłaniania energii przez ogrzewaną potrawę jest znacznie większy niż w przypadku piekarników tradycyjnych.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom straty energii są minimalizowane, a czas przygotowywania potraw zostaje skrócony nawet 4-krotnie w trybie pracy gotowania kombinowanego. Umożliwia oszczędność energii do 50%.

Przygotowanie pieczeni wieprzowej w piekarniku SolarDOM zajmuje ok. 35 min, podczas gdy w piekarniku tradycyjnym ok. 140 min. Zużycie energii elektycznej dla tej potrawy to odpowiednio 1,3 kWh oraz 2,6 kWh.
Przyrządzenie pieczonych ziemniaków w piekarniku SolarDOM zajmuje ok. 24 min, natomiast w piekarniku tradycyjnym ok. 60 min. Zużycie energii dla tej potrawy to odpowiednio 0,7 kWh oraz 1,5 kWh.



Mega Heater System
Zaawansowany system 4 grzałek
- grzałka górna
- grzałka halogenowa
- grzałka kwarcowa
- grzałka dolna
Nawet 4-krotnie krótszy czas przygotowywania posiłków.


Okrągła komora wewnętrzna
Linia piekarników SolarDOM charakteryzuje się zaokrągloną komorą wewnętrzną wykonaną ze stali szlachetnej. Okrągły kształt komory zwiększa koncentrację emitowanego ciepła na przygotowywanej
potrawie. Umożliwia również przyrządzanie większych posiłków, a brak trudno dostępnych rogów ułatwia czyszczenie wnętrza.

Piekarnik SolarDOM dzięki możliwości szybkiego przyrządzania potraw jest zaliczany do kategorii produktów umożliwiających zdrowe odżywianie.
Niezdrowe składniki potraw takie jak np. tłuszcze są eliminowane z pożywienia, podczas gdy inne – korzystne dla organizmu – zachowują swoje wartości odżywcze. "

romka
13-04-2005, 09:05
na forum wypowiadali się ludziska że w berlinie można kupić jeszcze taniej niż w internecie.może gdyby to nie tylko był piekarnik,ale też inne sprzęty agd to to by się opłaciło.

skamilos
30-05-2005, 18:41
HB86Q560
Piekarnik quantumSpeed, stalowy

to cudo polecam
używałem go wna codzień w jednej restauracji i sprawdza się spoko:)

tylko niestety wadą jest mala ilosć miejsca w środku ...

Grzegorz63
30-05-2005, 21:40
HB86Q560
Piekarnik quantumSpeed, stalowy

to cudo polecam
używałem go wna codzień w jednej restauracji i sprawdza się spoko:)

tylko niestety wadą jest mala ilosć miejsca w środku ...
:D Właśnie taki zamówiłem, montaż w przyszłym tygodniu.

romka
30-05-2005, 21:46
czy ktoś już używa piekarnika LD.ciekawi mnie czy można tam zmieścić prostokątną blachę z ciastem
jak podajecie symbole to proszę niezapominajcie o marce/łatwiej wyszukać i porównywać/to do skamilosa
pozdro

skamilos
30-05-2005, 22:04
spoko poprawię się :)

ale jak wpiszesz quantumSpeed to co ci się pojawi ...
http://topmarket.pl/piekarniki_do_zabudowy/SIEMENS_HB_86Q560_E.php
to najlepsza cena jaka znalazłem
ale z drugiej strony zastanawiam się czy nie lepiej wziaść takie coś http://www.rtvagd.sklep.pl/?m=p&prod_id=4209

pojemność taka sama prawie a jaka różnica w cenie i właśnie taką mikro mam od pół roku w pracy działa tyle co byście w domach przez 5 lat nie uzyli i jest spoko...
a z tym pieczeniem w domu to i tak chyba szalał nie będę:)

Grzegorz63
30-05-2005, 22:09
czy ktoś już używa piekarnika LD.ciekawi mnie czy można tam zmieścić prostokątną blachę z ciastem
jak podajecie symbole to proszę niezapominajcie o marce/łatwiej wyszukać i porównywać/to do skamilosa
pozdro
Niestety, w LG prostokątna płyta się nie zmieści bo on w środku jest jak półokrąg o średnicy 42 cm. Holender, o to samo chciałem zapytać skamilosa ale w temacie quantum speed Siemensa... :o

inwestor
31-05-2005, 08:18
Grzegorz63 ja użytkuję samą mikrofalówkę już od kilku lat jest to mikrofala tzw kombi czyli mikrofale-grill-termoobieg-crisp. Myślę że jest to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Zajmuje chyba mniej miejsca niż taki wielki piekarnik. Poza tym 34L to dosyć spory piekarnik i przeważnie bedzie chodził prawie na pusto natomiast prądu bedzie żarł jakby był pełny. Do tego nie ma grilla i crispu itp. Ja bym tego nie kupował. Zamiast rozwiazania piekarnik+mikrofala kupiłbym mikrofala+piekarnik :wink: jakiś dobry model średniej wielkości . Myślę że będzie tańszy i praktyczniejszy.
Pozdrawiam