PDA

Zobacz pełną wersję : Niebieska piana Flexifoam



Zielony Inwestor
10-05-2017, 15:53
Witam
Czy niebieska piana Flexifoam ma przy montażu okien same zalety, czy są miejsca gdzie standardowa pianka może być lepsza?

finlandia
10-05-2017, 22:16
Tak, mi np. nie pasuje w Flexi to, że w typowy dla Soudala sposób przyrasta, Przy montażu z foliami wolę inną markę pianek, które są gęstsze i bardziej stabilne w aplikacji.

theme
11-05-2017, 07:59
Mam nadzieję, że nie piszesz o WhiteTeQ Quattro z Ceresita. Jest gęstsza i inaczej puchnie w porównaniu do Soudala. Mi totalnie nie podeszła. Poza tym lekko 1/3 została w puszcze. Dodatkowe grzanie na piecu u Klienta pozwoliło zejść do 1/4 tego co pozostało. Gaz się skończył i tyle było z aplikacji. Oczywiście piszę tu po użyciu całego kartonu tej piany, a nie po jednej puszcze.
Może to kwestia przyzwyczajenia? Sam już nie wiem.

finlandia
11-05-2017, 09:58
Nie, Ceresit nie jest moim ulubieńcem (kanał dystrybucji mi nie po drodze), chociaż faktycznie wydawał się gęsty (wnioski po kilku puszkach). Ja używam materiałów GU. Ale Suoudal i jego Flexi także.

theme
16-05-2017, 15:39
Masz na myśli tą:
http://mongutage.pl/PianapistoletowaGUB3750ml-208.html

Nie pamiętam czy ją miałem czy nie. Ot pustka w głowie po tych kilku cieplejszych dniach. Może na jakiś starych zdjęciach poszukam czy nie stoi gdzieś na montażu.

finlandia
17-05-2017, 05:34
Nie, to jest "zwykła". Używam do drzwi wewnętrznych. Jest tam wersja B2. Kiedyś mówiono o lepszej klasie zapalności, ale teraz ma opis "większa szczelność"

theme
22-05-2017, 15:39
Dzięki - muszę zobaczyć ją sobie, bo na prawdę nie pamiętam czy używałem czy nie. Fotek nie miałem czasu przeglądać, bo jak sam wiesz - ciepło jest i chętnych na montaż więcej, więc jest co robić.