PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty tarasowe - nagrzewanie



yaro137
13-05-2017, 12:01
Taras wypada mi od południa a w mieszkaniu które wynajmuje na tarasie są płytki, które strasznie się nagrzewają powodując raz że nie da się latem po nich boso chodzić dwa w gorące dni zionie od nich takim gorącem, że w ogóle nie da się tam wyjść. Oczywiście okna muszą być wtedy pozamykane bo ten żar wlatuje do mieszkania. Przy robieniu swojego tarasu chciałbym takiej sytuacji uniknąć. Czy może ktoś z praktyki powiedzieć jak zachowują się płyty betonowe? Pytam o płyty bo chodzi mi o coś mało obsługowego. Przy drewnie było by za wiele zachodu i do tego koszty. Wolę funkcjonalność niż wygląd i nie chcę zbyt dużo kasy ładować w taras więc płyty betonowe na obecnej wylewce wydają się najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Oczywiście nie mam tu na myśli płyt chodnikowych starego typy tylko coś już bardziej nowoczesnego jak http://centrobruk.pl/pl/plyty-tarasowe/22-plyta-tori.html#/143-kolor-karabi czy http://allegro.pl/plyta-tarasowa-plytki-tarasowe-4-cm-verano-radom-i5991508793.html#thumb/4. Niedługo będę miał robiony jastrych więc za jednym zamachem chciałbym przygotować tarasy pod cokolwiek żona zatwierdzi :) Dodatkowym niejako problemem jest, że cokolwiek to będzie żona chce żeby wchodziło w ciemniejsze brązy bo do czegoś to ma tam pasować. Ciemny kolor to znowu myślę może być gorące latem. Co o tym myślicie?

surgi22
13-05-2017, 12:37
Latem każdy kamienny taras zlokalizowany od południa nieosłonięty okapem, markizą , parasolem będzie się nagrzewał - nie ma znaczenia czy dasz betonowe płyty, czy gres .
Ps ciemne kolory odpowiedni bardziej będą sie nagrzewać niż jasne.

yaro137
13-05-2017, 12:46
Hmmm to może kombi z płyt kompozytowych plus fragmenty betonowe tam gdzie potencjalnie może stać grill były by jakimś rozwiązaniem?...

EmilKan
04-07-2017, 10:18
Albo kostka dekoracyjna są też takie,które nadają się własnie na taras jak Linea Platynowa, czy cos innego zabezpieczone środkiem przed zabrudzeniami i będzie spokój :)

GraMar
05-07-2017, 21:29
Hmmm to może kombi z płyt kompozytowych plus fragmenty betonowe tam gdzie potencjalnie może stać grill były by jakimś rozwiązaniem?...


W zestawie należy kupić ubranie pszczelarskie- na osy rezydujące w deskach tarasowych...:p