PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie mieszkania prądem, pomoc w wyborze metody.



lajcepsik
15-05-2017, 14:28
Witam, pisałam już kiedyś na forum o przypadku naszego mieszkania, problemami z gazówką itp. Niestety, okazało się, że instalacja gazowa jest dla nas za droga, za dużo problemów, przeszkód, trudno. Musimy postawić na ogrzewanie elektryczne. Oboje nie mamy o nim pojęcia :rolleyes:
Specyfikacja mieszkania: kamienica 2 piętrowa, nasze mieszkanie - 32 m^2, niecałe 3 metry wysokości, pierwsze piętro, 2 strony dzielą nas z klatką schodową, jedną dzielimy z sąsiadem, jedna jest zewnętrzna (jedno okno w salonie, jedno w sypialni). Kamienica jest raczej ciepła, ostatnio spędziliśmy tam weekend bez jakiegokolwiek ogrzewania, było ciepło ;) W zimie, kiedy było jeszcze puste, też było nawet komfortowo, jak na tamtejsze temperatury za oknem.
Planujemy mieć po jeden kaloryfer w salonie (właściwie to otwarty salon z kuchnią), jeden w sypialni i jeden w łazience. Prądem zamierzamy ogrzewać mieszkanie, jak i wodę. Kuchenkę podłączymy jednak pod butlę gazową, chcę chociaż przy tym nie martwić się opłatą za prąd.
Jaki typ podgrzewacza byłby najlepszy? Proponowana moc? Jak wysokich rachunków za prąd mogę się spodziewać?
Obecnie mamy taryfę G12W w enerdze, niby wszystko okej, narzeczony do 18 jest w pracy, ja na uczelni, w mieszkaniu będziemy głównie wieczorami i weekendami, jednak mamy wrażenie, że pozorną oszczędność na stawce prądu, dostawca odbija sobie na opłatach abonamentowych, przesyłowych itp.
Np, teraz zapłaciłam rachunek 42 zł, zużycie prądu 5kW(ok. 2 zł) ;)) Pewnie wtedy odkurzałam ;)) Rodzice co prawda wszystko mają na gaz/centralke, ale nawet ich rachunek za prąd w taryfie G11 wypada ok 56 zł, przy czym oczywiście oni w tym mieszkaniu mieszkają, żyją i korzystają z urządzeń elektronicznych, a nasze stoi puste.
Z góry naprawdę dziękuję za każdą pomoc.

Konto usunięte_1*
15-05-2017, 20:58
Do takich celów ja bym brał jakąś klimatyzację ok 3 kw to kosztuje teraz małe pieniądze ok 1500 do max 3 tys porządne firmy , taki klimatyzator ma funkcję grzania i pobierając niecałe 1 kw potrafi dać 3 kw ciepła , załaczasz pilotem i już leci ciepełko , tylko pytanie czy jest możliwość zawiesić jednostkę zewnętrzną na ścianie budynku

lajcepsik
17-05-2017, 11:56
Hm, skoro kamienica nie jest zabytkiem (sprawdzałam to) to chyba jest taka możliwość prawda?

Konsultant marki Junkers
12-06-2017, 20:21
lajcepsik,

Do ogrzania jest mieszkanie o małej powierzchni, więc proponuję pozostać przy ogrzewaniu elektrycznym. Koszt inwestycyjny doprowadzenia gazu ziemnego, wykonania instalacji oraz kominów będzie zbyt duży duży w stosunku do ewentualnych oszczędności.
W razie pytań chętnie pomogę!
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers