PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór Pieca na Pellet ekogroszek jakiej firmy????



Greli
17-05-2017, 13:58
Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
znawców jak i ekspertów.

dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
podloga 21cm styropina
dach 30cm piana natryskowa
okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
nie mam dostępu do gazu.
cały dom to podłogówka

karoka65
17-05-2017, 21:35
Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
znawców jak i ekspertów.

dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
podloga 21cm styropina
dach 30cm piana natryskowa
okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
nie mam dostępu do gazu.
cały dom to podłogówka
Nic mniejszego mocą jak RBR-Eko Bio 9kW raczej nie znajdziesz.
Tak wiem, lokalni fachofcy standardowo zaproponują 25kW a może i więcej :)
Przy takim ociepleni w zwyczajny sposób olał bym każde paliwo stałe, w tym także pellet.
Poczytaj forum, może Ci się odmieni :)

Tak wie

Greli
18-05-2017, 05:44
Mam czas do jesieni, zastanawiam się nad windhagerem biowin 2 touch, tylko ta cena trochę mnie przeraża. Pytanie czy stosunek cena do jakości tzn. czy jest taki genialny ten piec. Oczywiście nie mógłbym nic żonie mówić, jak by się dowiedziała jak cena to by mnie z domu wyrzuciła ������

kulibob
18-05-2017, 09:37
Przy takim ociepleniu nie warto kupować kotła na paliwo stałe.

Greli
18-05-2017, 18:13
Pewnie wszyscy powiedzą ze najlepiej inwestować w pompę ciepła. Moi znajomi którzy maja pompę z pionowymi wymiennikami ciepła, stwierdzili że gdyby mogli to teraz poszliby w gaz. Jeżeli chodzi o koszty inwestycji no to gruba kasa no i pytanie jak długo pochodzi bez awarii. Dlatego szukam bardziej konserwatywnych znanych sprawdzonych rozwiązań.

kulibob
18-05-2017, 20:54
A jak daleko stoi budowa?? Jesteś już po ociepleniu czy to co podajesz to dane projektowe.
Kotła Ci nie polecę bo teraz bym kotła nie wstawiał co prawdo tanio obsługi za wiele niema chociaż raz ślimak wyciągać musiałem bo śruba w węglu była.
Teraz grzał bym prądem + klima.

Greli
18-05-2017, 22:15
Już wszystko jest teraz czekam na szpachlarzy. Niemam jeszcze zamontowanej rekuperacji tzn. Rury juz są tylko brakuje rekuperatora, ale to po szpachlowanie. Muszę wybrać do jesieni jaki piec zamontować ,bo na jesień wchodzą szpachlarze

kulibob
19-05-2017, 06:13
Wile Ci nie poradzę najlepiej szukaj innych rozwiązań jak paliwo stałe. Jak chcesz koniecznie ekogroszek to podejrzewam że w okolicach 10-12kW spokojnie syknie. Peletu też bym nie brał jedyna zaleta to że czyściej niż węglem i popiół można ładować do ogródka :) A co do windhagerem to cena jakiś kosmos zdecydowanie neiwarto za te pieniądze.

Barliniak
19-05-2017, 09:20
Wile Ci nie poradzę najlepiej szukaj innych rozwiązań jak paliwo stałe. Jak chcesz koniecznie ekogroszek to podejrzewam że w okolicach 10-12kW spokojnie syknie. Peletu też bym nie brał jedyna zaleta to że czyściej niż węglem i popiół można ładować do ogródka :) A co do windhagerem to cena jakiś kosmos zdecydowanie neiwarto za te pieniądze.

Wysypywanie popiołu z pelletu na ogródek to mała pociecha,ale 5kg z 1t vs 50-80kg z 1t to już duża różnica.Nie mówiąc o jakości ekogrochu z którą loteria,rwących zawleczkach,25kg workach z cementem do wrzutu vs15kg pellet,rozpaleniu na jesień i zgaszeniu dopiero na wiosnę,Jedyna zaleta ekogrochu to niska cena zakupu pieca no chyba że mamy nieocieplony dom wtedy ogrzewanie wyjdzie taniej.

Greli
19-05-2017, 15:09
To jaka może być alternatywa dla kotła na pellet zamiast windhagera, chodzi żeby był jak najmniej obsługiwany
Słyszałem że te piece są jedne z najlepszych i dlatego chciałem w taki zainwestować
Podbródek pellet to w tej chwili rozwojowy sektor
No i ekologiczny pytanie czy 10kw wystarczy czy może lepiej 15kw

Jarecki79
19-05-2017, 17:53
Wysypywanie popiołu z pelletu na ogródek to mała pociecha,ale 5kg z 1t vs 50-80kg z 1t to już duża różnica.Nie mówiąc o jakości ekogrochu z którą loteria,rwących zawleczkach,25kg workach z cementem do wrzutu vs15kg pellet,rozpaleniu na jesień i zgaszeniu dopiero na wiosnę,Jedyna zaleta ekogrochu to niska cena zakupu pieca no chyba że mamy nieocieplony dom wtedy ogrzewanie wyjdzie taniej.

e tam takie dziwne dziwactwa
jakie tony zawleczek? a w pelecie to nie może się nic zaciąć?, szczególnie w tym cieniuśieńkim ślimaczku-sprężynce? to stanąć nie może? a trwałość tej plastikowej przekładenki? a wymiany zapalarek, a ich pobór prądu? takie wiesz, powielanie steoretypów
w pelecie jeszcze większa loteria z jakością, wsio zależy od tego gdzie mieszkasz i do czego dostęp.

dlaczego też wychodzisz,że worki tylko 25kg, sa swobodnie dostępne takie wersja "dla Pań" po 12,5kg więc masz 12,5kg ekogroch vs 15kg pellet

a miejsce na składowanie 1tony groszku a 1tony pelletu?, o tym też trzeba myśleć...
jak ekogroszek zamoknie - zawsze możesz wysuszyć, jak pellet zamoknie- do wywalenia trocina i straty.
a detonacyjne odpalanie danego pelletu?, ten problem kompletnie nie występuje przy ekogroszku... a pellet tak potrafi walnąć,że stare konstrukcje miałowe zasypowe przy tym wysiadają.

itd. itp. tych argumentów za i przeciw jest pełno, najwięcej zależy od danego paliwa, warunków w konkretnym budynku, ciągu, komina, napowietrzenie etc.

Paliwo stałe wymaga obsługi i konserwacji, czyścić trzeba i obsługiwać też.
Jak to rozumiemy, to dalej wybieramy bez uprzedzeń co bardziej odpowiada i do jakiego paliwa mamy w swoim rejonie dostęp

Greli
jak chcesz pellet, to zależy jeszcze od konstrukcji kotła i zasypu zasobnika, może być tak,że dane 10kW będzie z mini koszem albo kwestia samej cwu, czasami taka 15-ka danego producenta może być lepszym wyborem. W druga stronę to też działa... obserwuj i szukaj spokojnie, patrz na zasyp paliwa, na budowę. Uważam,że ważny w danym palniku jest dostęp i łatwość demontażu aby wymienić zapalarkę albo łatwość rozbiórki do przeczyszczenia choćby po sezonie.

Greli
20-05-2017, 06:54
Co do wielkości to faktycznie muszę przemyśleć.
Ktoś może korzysta z pieca windhager jak on się sprawuje
I czy są one tak ekonomiczne pod względem spalania
Jest możliwość zbudowania samemu zbiornika na pelet i połączenia sond ssacych I załadunek raz na parę miesięcy
Może kotos zna tańsza alternatywę do pieca windhager czy tylko
Ten piec jest tak genialny

Greli
21-05-2017, 13:18
A co myślicie o kotle hks lazar smartfire tez ma automatyczne czyszczenie wymiennika i palnika.
Obsługa tego pieca tez powinna byc w miarę mało obsługowe niewiem tylko czy w tym piecu trzeba robic nastawy takie jak czas podawania opału czas przedmuchy. Ktoś korzysta z tego pieca???

Greli
22-05-2017, 10:52
To może chociaż ktoś z użytkowników napisze
Jak sprawuje się hkslazar smartfire już prawie się zdecydowałem
Wybór padł na smartfire także bardzo proszę o opinie

kulibob
22-05-2017, 13:47
Chłopie żeś się napalił na ten pelet. Ochłoń trochę poczytaj o grzaniu prądem, pompach ciepła, ekogroszu, pelecie, kominkach. Później podejmij decyzję.

Barliniak
25-05-2017, 18:09
e tam takie dziwne dziwactwa
jakie tony zawleczek? a w pelecie to nie może się nic zaciąć?, szczególnie w tym cieniuśieńkim ślimaczku-sprężynce? to stanąć nie może? a trwałość tej plastikowej przekładenki? a wymiany zapalarek, a ich pobór prądu? takie wiesz, powielanie steoretypów
w pelecie jeszcze większa loteria z jakością, wsio zależy od tego gdzie mieszkasz i do czego dostęp.

dlaczego też wychodzisz,że worki tylko 25kg, sa swobodnie dostępne takie wersja "dla Pań" po 12,5kg więc masz 12,5kg ekogroch vs 15kg pellet

a miejsce na składowanie 1tony groszku a 1tony pelletu?, o tym też trzeba myśleć...
jak ekogroszek zamoknie - zawsze możesz wysuszyć, jak pellet zamoknie- do wywalenia trocina i straty.
a detonacyjne odpalanie danego pelletu?, ten problem kompletnie nie występuje przy ekogroszku... a pellet tak potrafi walnąć,że stare konstrukcje miałowe zasypowe przy tym wysiadają.

itd. itp. tych argumentów za i przeciw jest pełno, najwięcej zależy od danego paliwa, warunków w konkretnym budynku, ciągu, komina, napowietrzenie etc.

Paliwo stałe wymaga obsługi i konserwacji, czyścić trzeba i obsługiwać też.
Jak to rozumiemy, to dalej wybieramy bez uprzedzeń co bardziej odpowiada i do jakiego paliwa mamy w swoim rejonie dostęp

Greli
jak chcesz pellet, to zależy jeszcze od konstrukcji kotła i zasypu zasobnika, może być tak,że dane 10kW będzie z mini koszem albo kwestia samej cwu, czasami taka 15-ka danego producenta może być lepszym wyborem. W druga stronę to też działa... obserwuj i szukaj spokojnie, patrz na zasyp paliwa, na budowę. Uważam,że ważny w danym palniku jest dostęp i łatwość demontażu aby wymienić zapalarkę albo łatwość rozbiórki do przeczyszczenia choćby po sezonie.
A gdzie ja tam pisałem o tonach zawleczek?Wystarczy przejrzeć forum o perypetiach właścicieli tanich dobrych pieców na ekogroch.Znajomy kupił dobry i drogi ekogroch no i plum zawleczka poszła czego nie uświadczysz w certyfikowanym pelecie.Jak jedziesz na sprawdzonym a najlepiej certyfikowanym to z piecem problemów nie uświadczysz z gnącymi się ślimakami tak jak to opisałeś.Loteria to jest z ekogrochem wystarczy przejrzeć neta i porozmawiać z użytkownikami.Dostęp czy to do pelletu czy ekogrochu żaden problem siadasz na necie i zamawiasz.Miejsce na składowanie paliwa no to chyba każdy właściciel pieca powinien wiedzieć że musi być i dobrze jak pod dachem.Widzisz ja kupuję certyfikowany który jest dobrze zabezpieczony grubą folią także nawet pod chmurką mógłbym trzymać.Paliwo nie kupuję po to aby je jeszcze suszyć tak jak to może mieć miejsce z ekogrochem.Detonacje w piecu ?Nie wiem może ktoś tani pellet kupił z ładunkami wybuchowymi.U mnie się nic nie dzieje może dlatego że wentylator wyciągowy spalin jest.Dobrze by było abyś podał producenta wybuchowych pieców.Podejrzewam Kostrzewę.Zapalarka to problem też niektórych producentów.np. w Defro powinno starczyć na około 30tyś. rozpaleń.czyli około 10 lat Biawar i Windhager dają dożywotnio.Co do zużycia energii przez piece pelletowe mój potwór który nie należy do energooszczędnych bo grzałkę ma chyba 900watt razem z dwoma pompami obiegowymi i dwoma wentylatorami zużywa średnio 1,2kw na dzień no masakra.Warto spytać użytkowników którzy wcześniej palili węglem i ekogrochem a zrobili przesiadkę na pellet .Nie chodzi mi tu o konstrukcje uniwersalne które tylko utylizują pelllet .Czy zamienili by z powrotem na ekogroch?

Barliniak
25-05-2017, 18:15
To jaka może być alternatywa dla kotła na pellet zamiast windhagera, chodzi żeby był jak najmniej obsługiwany
Słyszałem że te piece są jedne z najlepszych i dlatego chciałem w taki zainwestować
Podbródek pellet to w tej chwili rozwojowy sektor
No i ekologiczny pytanie czy 10kw wystarczy czy może lepiej 15kw

Jeśli masz pieniądze to się nawet nie zastanawiaj nad Windhagerem tylko bierz. Jakieś alternatywy dla niego to :Herz,Slimpel,Red,Ecovarm,Edillkamin,

kobra64
26-05-2017, 07:17
Za przeszło 30 klocków kocioł na pellet to jest absolutna paranoja w Twoim przypadku kolego. Twoja chata będzie żreć tak ze 12 - 15 kkWh na rok wraz z CWU. Prądem w 2 taryfie ogrzejesz przy użyciu bufora rzędu 1000 - 1500 litrów z grzałkami po niespełna 30 groszy za kWh. Pelletem Ci wyjdzie przeszło 20 groszy za kWh. Więc zaoszczędzisz jakieś 8 groszy na kWh, czyli około 1000 PLN za cały sezon. A na starcie wydasz 20 tysi PLN-ów więcej. Czyli jakieś 15 do 20 lat trzeba żeby ta inwestycja i Twoja tyrka przy rozładunku opału, jego zasypywaniu, czyszczeniu kotła itede przyniosła pierwszą oszczędność. Jakoś wątpię żeby kocioł dożył tej radosnej jakże chwili. A jeżeli budowę wspierasz jakimś kredytem, to odsetki od tych dodatkowo wydanych 20 tysi wpierdzielą Ci całą prawie oszczędność i wtedy to już w ogóle ekonomiczne harakiri jest.

asolt
26-05-2017, 08:45
Za przeszło 30 klocków kocioł na pellet to jest absolutna paranoja w Twoim przypadku kolego. Twoja chata będzie żreć tak ze 12 - 15 kkWh na rok wraz z CWU. Prądem w 2 taryfie ogrzejesz przy użyciu bufora rzędu 1000 - 1500 litrów z grzałkami po niespełna 30 groszy za kWh. Pelletem Ci wyjdzie przeszło 20 groszy za kWh. Więc zaoszczędzisz jakieś 8 groszy na kWh, czyli około 1000 PLN za cały sezon.

Nawet mniej, w Enei koszt II tar w G12w to 25,86 gr, czyli róznica ok 6 gr /kWh

kulibob
26-05-2017, 21:39
Nawet mniej, w Enei koszt II tar w G12w to 25,86 gr, czyli róznica ok 6 gr /kWh

Pewny jesteś?? Aż tak fajnie mam nie wiedziałem. Myślałem że z 30 parę groszy wychodzi.

Greli
29-05-2017, 10:58
No i jest dylemat troszkę poczytałem podzwinilem
Pewny jestem ze na pewno pójdę w pelet
Lazar wychodzi kilka tysięcy taniej w topowej
Wersji od windhagera ale dalej trzeba to ustawiać
Czasy podawania itp. A przy windhager tylko muszę
Zasypać i to może dwa razy w sezonie i to wszystko
nic więcej mnie nie interesuje sam się ustawia
No tylko ta cena

Konsultant Viessmann
29-05-2017, 20:37
A może warto by na budowę zaprosić specjalistę, który pomógłby ocenić sytuację i może nieco zmienić Twoje przekonanie do paliwa stałego?
Jeśli byłbyś zainteresowany, zobacz co oferują nasi specjaliści - TUTAJ
(https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html)Polecam! Czasem świeże spojrzenie na sytuację jest dobrym rozwiązaniem.

Greli
31-05-2017, 12:18
Może spróbuje jest problem jeżeli chodzi o gaz bo nie mam
Do niego dostępu. Mam jeszcze jedno pytanie czy może się ktoś wypowiedzieć na temat kotłów Lazar smartfire.
Jest to polski produkt bardzo mi zależy na waszych opiniach
doświadczeniach mówiąc o tym modelu pieca

Jarecki79
31-05-2017, 14:55
Greli masz calutki wątek o tym kotle na forum

są opinie zadowolonych i tych, którym się jakies kłopoty przytrafiły, w zasadzie mocno żywa dyskusja była do roku 2015
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179219-kocio%C5%82-SmartFire-Lazar-wszystkie-opinie-mile-widziane&p=6811865&viewfull=1#post6811865
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179219-kocio%C5%82-SmartFire-Lazar-wszystkie-opinie-mile-widziane&p=6724803&viewfull=1#post6724803

Greli
01-06-2017, 16:23
Tak te wszystkie wątki już prześledziłem niestety nie pomogło to zbyt wiele dalej jestem niepewny.

Jedno pytanie czy jest może polski piec Tak dobry
Jak windhager albo czy jest jeszcze inna firma która produkuje
Takie w pełni automatyczne pieca ????

Barliniak
02-06-2017, 21:12
Tak te wszystkie wątki już prześledziłem niestety nie pomogło to zbyt wiele dalej jestem niepewny.

Jedno pytanie czy jest może polski piec Tak dobry
Jak windhager albo czy jest jeszcze inna firma która produkuje
Takie w pełni automatyczne pieca ????

Niestety nie więc pozostaje tylko windhager wersja lite.Spokój eksploatacji kosztuje zawsze więcej.

Konsultant marki Buderus
06-06-2017, 13:42
Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
znawców jak i ekspertów.

dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
podloga 21cm styropina
dach 30cm piana natryskowa
okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
nie mam dostępu do gazu.
cały dom to podłogówka

Witam,

Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Dla budynku o powierzchni 200 metrów odpowiedni będzie prawdopodobnie kocioł Logano S181, o mocy 15-25kW. Kocioł wyposażony jest w zasobnik o pojemności 240l oraz spełnia wymagania dla klasy 5 wg PN-EN 303-5:2012.
W celu doboru kotła ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Buderus

Greli
11-06-2017, 09:40
Witam
Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.

Tomaszs131
11-06-2017, 10:08
Najlepiej przejść do wątków o PC i tam skierować pytanie. Mnie całość PC z odwiertami kilka lat temu wyszła 40k.

link2jack
11-06-2017, 10:47
A mnie pompa pw wyszła 25 tysi. Pompa+ciepła woda+ robocizna na gotowo. Dotacji nie liczę bo nie każdy może z niej skorzystać. Od 01.09.2016 do dnia dzisiejszego na ciepłą wodę i ogrzewanie wydałem około 1600zl. Bez dźwigania woreczków, czysto i bezobsługowo.:D

Konsultant Viessmann
11-06-2017, 21:02
Witam
Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.

Witam,
Tak, pompy ciepła są coraz bardziej popularne przez to coraz tańsze, ale cena zależy od modelu. Tańsze są powietrzne pompy ciepła. Koniecznie chcesz urządzenie gruntowe z odwiertami?

Leń
03-07-2017, 20:45
Ciekawe opowieści ale czy prawdziwe . Pelet i jego kaloryczność to konieczność szalonego przerzucania siana , pompy ciepła to trwałość na ok. 10 lat i drastyczny spadek sprawności i bajki o perpetuum mobile a licznik prądu pewnie w ciekłym azocie ? Dla zdecydowanej większości gospodarstw jedyne sensowne i nie bandyckie rozwiązanie ( nie tylko cena ale koszty eksploatacji i serwisu ) to kotły z podajnikiem na eko groszek . Jest masa polskich producentów - łatwe w obsłudze co niektóre bardzo solidnie zrobione a są nawet takie które mają automatyczne czyszczenie i wbudowane elektrofiltry . Jeżeli więc nie chcecie wstąpić do sekty powtarzającej bajki z tysiąca i jednej nocy to kucie solidny kocioł z podajnikiem bez dodatkowego rusztu co by wam do głowy nie przyszło spalać śmieci i palcie sprawdzonym i solidnym paliwem - dla mnie nr 1 to :spam: a jak chcecie solidne piece to np :spam:czy mały producent ale z materiałów nie osiągalnych dla innych *****

Konsultant Viessmann
10-07-2017, 17:13
Nie do końca opowiadamy bajki z tysiąca i jednej nocy. Tyle się mówi ostatnio o zakaz spalania paliw stałych, o ograniczeniach jakie wprowadzają kolejne województwa w ramach uchwał antysmogowych... Zależy wszystko od tego skąd pochodzisz... Jeśli byłby to Kraków, a nie Rzeszów to kto wie... pewnie pisałbyś trochę inaczej, bo spalanie tego pseudo ekologicznego ekogroszku po protu byłoby za niedługo zakazane.... To własnie dlatego pokazujemy tak wiele rozwiązań, oferujemy coraz nowsze i bardziej ekologiczne urządzenia....

asolt
11-07-2017, 08:00
Witam,
Tak, pompy ciepła są coraz bardziej popularne przez to coraz tańsze, ale cena zależy od modelu.

Mozna prosic o pokazanie spadku cen na przestrzeni ostatnich 5 lat na przykładzie kilku modeli?

Konsultant Viessmann
11-07-2017, 10:25
Mozna prosic o pokazanie spadku cen na przestrzeni ostatnich 5 lat na przykładzie kilku modeli?

Wielokrotnie pisano na tym forum w innych wątkach o tym, jakie wyceny na pompy ciepła były wykonywane kilka lat temu, a jakie wyceny są dzisiaj. To wiele mówi o rynku tych urządzeń.
Trudno mi podać przykład konkretnych modeli, ponieważ w ciągu ostatnich zmian zmieniają się chociażby przedziały mocowe konkretnych urządzeń. Jeśli już mam podać konkrety, to dla przykładu pompa ciepła solanka woda model Vitocal 300-G jeszcze w 2014 roku kosztowała prawie 30 800 zł netto za model o mocy 5,9 kW, a dzisiaj model o mocy 5,7 kW jest objęty ceną około 28 200 zł netto.

Pomijam również kwestię użyteczności, opcji dodatkowych, jakimi dysponujemy dzisiaj: współpraca z fotowoltaiką, opcje różnych konfiguracji systemu, urządzenia hybrydowe, coraz wyższe współczynniki efektywności itd....

asolt
11-07-2017, 13:11
Wielokrotnie pisano na tym forum w innych wątkach o tym, jakie wyceny na pompy ciepła były wykonywane kilka lat temu, a jakie wyceny są dzisiaj. To wiele mówi o rynku tych urządzeń.
Trudno mi podać przykład konkretnych modeli, ponieważ w ciągu ostatnich zmian zmieniają się chociażby przedziały mocowe konkretnych urządzeń. Jeśli już mam podać konkrety, to dla przykładu pompa ciepła solanka woda model Vitocal 300-G jeszcze w 2014 roku kosztowała prawie 30 800 zł netto za model o mocy 5,9 kW, a dzisiaj model o mocy 5,7 kW jest objęty ceną około 28 200 zł netto.

Pomijam również kwestię użyteczności, opcji dodatkowych, jakimi dysponujemy dzisiaj: współpraca z fotowoltaiką, opcje różnych konfiguracji systemu, urządzenia hybrydowe, coraz wyższe współczynniki efektywności itd....

To nie chodzi o wyceny tylko o ceny katalogowe, nikt tu forum nie jest archiwistą i nie zapisuje tych cen na uzytek pózniejszych ewentualnych zapytan czy dyskusji. Rozumiem ze pompy sie zmieniają ale moce sa porównywalna, zresztą nikt nie chce aptekarskiej dokładnosci tylko potwierdzenie trendu.

Konsultant Viessmann
11-07-2017, 21:29
To nie chodzi o wyceny tylko o ceny katalogowe, nikt tu forum nie jest archiwistą i nie zapisuje tych cen na uzytek pózniejszych ewentualnych zapytan czy dyskusji. Rozumiem ze pompy sie zmieniają ale moce sa porównywalna, zresztą nikt nie chce aptekarskiej dokładnosci tylko potwierdzenie trendu.

Czy zatem satysfakcjonuje Cię przykład który podałem?

Konsultant marki Buderus
19-07-2017, 14:12
Witam
Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.

Witam,

Budżet 50tys. PLN w zupełności wystarczy na zakup dobrej gruntowej pompy ciepła oraz wykonanie odwiertów. Jeżeli jest Pan zainteresowany tematem pomp ciepła, warto zastanowić się również na wyborem powietrznej pompy ciepła. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze od gruntowej pompy ciepła, ponieważ nie wymaga budowy kolektorów gruntowych.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: [moderowano]
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Buderus

Greli
30-07-2017, 15:05
Witam, trochę czasu minęło trochę się rozglądałem no i muszę w końcu kupić kocioł.

Trochę się pozmieniało wyniku nieoczekiwanych sytuacji kupie piec na pellet niestety nie wiem jakiej firmy wybrać pod uwagę biorę trzy firmy Red, EG-pellet oraz
Lazar Którą z tych firm wybrać ??? co możecie mi z własnych doświadczeń polecić widziałem ze lazar wypuścił nowy model kondensacyjny ciekaw jak będzie się
sprawował

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc

Greli
04-08-2017, 15:38
Widzę że słabo idzie z tymi sugestiami no trudno, tak czy inaczej podjąłem decyzje odnośnie kotła zdecydowałem się na red performa.
Tylko nie wiem czy nie jest on za duży tzn. 25kw podobno można go ograniczyć w KW do mniejszych jednostek w panelu sterowania.
Napiszcie proszę z doświadczenia czy takie elektroniczne redukowanie mocy faktycznie się sprawdza.

Puławiak
04-08-2017, 19:26
Poczekaj chwile na sezon powinna jeszcze wyjsc 15 i 20.

Greli
11-08-2017, 14:53
Dzwoniłem dzisiaj do firmy Wentor
Powiedziano Mi że faktycznie mają wprowadzić mniejsze kotły 15Kw tylko że nie w tym sezonie

Pytanie czy idzie ta 25kw tak zdlawic elektronicznie żeby działał jak 10-15 kw

link2jack
12-08-2017, 07:38
Dzwoniłem dzisiaj do firmy Wentor
Powiedziano Mi że faktycznie mają wprowadzić mniejsze kotły 15Kw tylko że nie w tym sezonie

Pytanie czy idzie ta 25kw tak zdlawic elektronicznie żeby działał jak 10-15 kw

A gdy będzie potrzeba 2-3kw?

Greli
12-08-2017, 19:09
Co to znaczy gdy będzie potrzeba 2-3 Kw

kulibob
12-08-2017, 20:13
Przez większość zimy twój dom będzie potrzebował 2-3 kW. W największe mrozy pewnie 5-6kW.

link2jack
13-08-2017, 07:55
Co to znaczy gdy będzie potrzeba 2-3 Kw

No właśnie, nawet nie wiesz jakie twój dom na zapotrzebowanie na ciepło. Po pierwsze nie sluchaj znajomych tylko mysl sam, po drugie zainwestuj w ozc by wiedzieć jakiej mocy źródło ciepła potrzebujesz.

kulibob
13-08-2017, 09:22
Wstępnie policz tutaj http://cieplowlasciwie.pl/start.
Ja mam ekogrocha 10kW i by stykał na moje dwie chałupy.

Greli
17-08-2017, 14:05
Już policzyłem wyszło mi 10kw

Jefcik
22-08-2017, 15:26
Witam serdecznie
Mam podobny problem z tym jakiej firmy byłby najlepszy piec na ekogroszek dla domu o powierzchni 70 m 2 . Przy tym dom jest nieocieplony .

Pozdrawiam

Greli
26-08-2017, 08:37
Witam wszystkich po kilku miesięcznych poszukiwaniach dzwonieniach do różnych firm wybrałem kocioł tzn. Zakupiłem
Interfire 11kW czas oczekiwania około miesiąca.

Puławiak
26-08-2017, 09:11
Dzwoniłem dzisiaj do firmy Wentor
Powiedziano Mi że faktycznie mają wprowadzić mniejsze kotły 15Kw tylko że nie w tym sezonie

Pytanie czy idzie ta 25kw tak zdlawic elektronicznie żeby działał jak 10-15 kw

Ktoś miał kiepskie informacje bo w nowym cenniku od 01.09.2017 jest już 15 i 20 performa.

Greli
26-08-2017, 09:54
Dzwoniłem do firmy Wentor no ale trudno mam nadzieję że polski produkt się też sprawdzi

link2jack
27-08-2017, 06:21
Już policzyłem wyszło mi 10kw

Wyszło ci zapewne około połowę za dużo. Piec duzo za duży. Cóż dobrze ci podpowiadano... Pozostało życzyć zdrówka i siły przy dźwiganiu woreczków... A mogłoby być taniej i bezobsługowo...

Puławiak
27-08-2017, 06:52
Witam wszystkich po kilku miesięcznych poszukiwaniach dzwonieniach do różnych firm wybrałem kocioł tzn. Zakupiłem
Interfire 11kW czas oczekiwania około miesiąca.

Jak już odpalisz daj znać koniecznie jak to wygląda - i koniecznie po sezonie bo bardzo jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Niewiele firm odważyło się na kocioł kondensacyjny a może właściwie kondensujący przy paliwach stałych. Temat cholernie trudny - to nie gaz, to jest dość sporo pyłów i innych zanieczyszczeń stałych wiec zaprojektowanie takiego urządzenia musi być naprawdę dopracowane do perfekcji i poparte długim doświadczeniem. Nawet duże firmy od lat specjalizujące się w kotłach na pellet nie pokusiły się na wypuszczenie na rynek kotłów kondensacyjnych. Zobaczymy - umieram z ciekawości i życzę powodzenia.

Greli
26-01-2018, 20:34
Dzień Dobry Wszystkim od 1 grudnia pale pelletem w kotle lazara interfire
Na tą chwile jest ok. Spalanie wychodzi 500kg na miesiąc wiem w tym roku jest słaba zima.
Zauważyłem że jak na dworze jest plus 5 czy minus 7 to nie widzę różnicy.
myślę że może się uda zejść ze spalaniem, to pierwsza zima nie mam drzwi (wewnętrznych)
a to się przekłada na ogrzewanie garażu. zobaczymy, no i jeszcze muszę spróbować z tańszym pelletem