PDA

Zobacz pełną wersję : okna Excellent



09-10-2002, 12:15
Gdyby ktoś chciał kupić dobre okna drewniane to niech przypadkiem nie kupuje w firmie EXCELLENT!!!! Wiadomo, że płacimy słono za tego rodzaju materiały i usługi i dlatego i jedno i drugie powinny być najwyższej jakości. Na moją budowę przyjechała ekipa EXCELLENTU aby zmierzyć otwory okienne; kiedy przywieźli gotowe okna okazało się, że drzwi tarasowe są za wysokie o ok.16cm, t.zn. sięgają od fundamentu aż po podciąg. Ale ekipa (ta sama, która robiła pomiary czyli [edited by admin] i koledzy) udawała, że nic się nie stało i zamontowali bez słowa. Kiedy zobaczył to kierownik budowy, zapytał czy napewno chcę mieć podłogę 16 cm wyżej niż drzwi. Na moje pytanie do EXCELLENTU dlaczego się tak stało nikt nie był w stanie mi odpowiedzić i wszyscy odsyłali do [edited by admin]. Ten natomiast, pewnym tonem cwaniaka tłumaczył mi, że ....to przeze mnie, bo ja powiedziałem, że podłoga będzie na wysokości ławy fundamentowej, t.zn. , że wylewkę, izolację, parkiet wkopię sobie na głebokość 16 cm..... Zadzwoniłem więc do szefa sprzedaży ([edited by admin]) i ten z kolei bardzo grzecznie powiedział :"Panie Michale. W ciagu najbliższych 2 dni zostanie to ponownie zmierzone, choćbym miał sam do Pana przyjechać i nowe drzwi będzie Pan miał za najwyżej 3 tygodnie." Pan [edited by admin] okazał się jednak jeszcze jednym człowiekiem bez honoru i charakteru, bo [edited by admin] łaskawie pojawił się po 2-3 tygodniach, zmierzył a w/g ostatnich ustaleń (w które i tak nie wierzę) drzwi mają być pod koniec października.
LUDZIE!!!! NIE WIEM CZY JEST WIELE INNYCH FIRM, KTÓRE NAS - KLIENTÓW SZANUJĄ W ZAMIAN ZA TO, ŻE DAJEMY IM ZAROBIĆ, ALE JEDNEGO JESTEM PEWIEN - NA PEWNO NIE NALEŻY DO NICH KRAKOWSKI EXCELLENT. ZDECYDOWANIE POWINNI ZMIENIĆ TĘ MYLĄCĄ NAZWĘ NP. NA BULLSHIT.

pchelek
10-10-2002, 15:15
:grin: Sprawdź ich czy mają certyfikat - jak nie to możesz nie pacić lub nawet żądać wymiany stolarki. Co to za system DJ-68. Z tego co wim to mają jakieś nietypowe rozwiązania.

10-10-2002, 17:12
A ja zamówiłam parapety i drzwi wewnętrzne w Excellencie (Katowice). Jak bedzie z montażem nie wiem (opowiem Wam za miesiąc), natomiast obsługa... przesympatyczna. Facet dzwoni do mnie, umawia się i jest solidny, przypomina się, a ja marudzę i zmieniam itp itd. Naprawdę rzadko gdzie byłam tak miło obsłużona, dlatego pozwolę sobie tutaj po tym negatywnym opisie, włączyć swoje zdanie.

Jednocześnie oświadczam, że nie mam nic wspólnego z ww firmą, nie mam żadnych korzyści materialnych z tego tytułu.

Ania Sternal (nie anonim)

Marcin Bednarek
11-10-2002, 10:31
Kupowałem drzwi (zewnętrzne i wewnętrzne oraz okna) w firmie EXCELLENT i trochę dziwią mnie doświadczenia ANONIMA. Też wykańczałem dom i to właśnie ludzie z EXCELLENTU uświadomili mi pewne błędy w procesie budowy. Pogadałem z kierownikiem budowy, który stwierdził, że EXCELLENT opowiada głupoty i tylko on (czyli kierownik) ma rację. Ale ziarno niepokoju zostało zasiane. Pogadałem jeszcze z kilkoma osobami z branży budowlanej i co się okazało, że MÓJ KIEROWNIK TO DEBIL. Na drugi dzień pożegnałem się z nim serdecznie:wink:.Wziąłem nowego, który powierdził mi, że poprawnie i fachowo robi się to tak jak opisali mi w firmie EXCELLENT. Mój wniosek z kontaktu z EXCELLENT jest taki, że trzeba wiedzieć JAK się buduje dom i że większość kierowników budów nie ma pojęcia o procesie budowy i trzeba mieć szczeście by znaleźć właściwego. CIESZĘ SIĘ, ŻE W ODPOWIEDNIM MOMENCIE FACHOWCY Z EXCELLENTU ZASIALI U MNIE ZIARNO NIEPOKOJU I ZDĄŻYŁEM O CZASIE ZMIENIĆ kIEROWNIKA BUDOWY. FIRMĘ POLECIŁEM ZNAJOMEJ, KTÓRA KOŃCZYŁA DOM I DOBRZE NA TYM WYSZŁA. WNIOSEK JEST TAKI: PATRZCIE NA RĘCE KIEROWNIKOM I SŁUCHAJCIE LUDZI!

11-10-2002, 10:48
Myślę, że przypadek opisany przez pana ANONIMA jest jednostkowy. Z mojej strony spotkałem się z jak najbardziej poważnym i profesjonalnym traktowaniem przez pracowników firmy EXCELLENT. Bez wahania poleciłbym tę firmę znajomym a to chyba najlepszy wyznacznik solidności.

Marcin Kubaty

B.O
12-03-2010, 14:28
Ja też mam złe doświadczenia z firmą Excellent. Wszyscy byli przemili i przesympatyczni w momencie wybierania okien, produkt miał być z najwyższej półki...ale jeżeli dochodzi do reklamacji - firma udowodni, że to wina złego użytkowania okien i winny zawsze jest właściciel! Wtedy już nie są tacy mili i udowodnią, że to Państwa wina.
Drewniane okna meranti za 40 tys zł zamontowano nam 22 grudnia(nie przeszkadzała pora roku, a przecież w domu nie było wylewek ani kaloryferów o czym sprzedawcy doskonale wiedzieli), wieczorem PO ZAMONTOWANIU okien dostałam gwarancję na 5 lat - a w niej widnieje punkt, że powinnam wnikliwie oglądnąć okna przed zamontowaniem bo nie biorą odpowiedzialności za WADY w oknach, jeżeli już zostały zamontowane! Dodam, iż dom jest regularnie wietrzony, mamy 3 piece grzewcze, rozprowadzenie ciepła z kominka, dmuchawę, a jednak w lutym po pięknej słonecznej niedzieli, w nocy pękła nam szyba od środka od str. południowej (w nocy było minus 20 st C). Gwarancja oczywiście niby jest ale serwisant uważa że uderzyliśmy w okno w nocy!!! A jeżeli nie, to nie spełniamy warunków prawidłowego użytkowania okien bo wewnątrz jest za wilgotno - i tu chętnie wyciąga urządzenie do pomiaru wilgotności - w miesiąc po pęknięciu okna - w momencie gdy właśnie lejemy wylewkę. Ostrzega też że drewno pracuje a tu taka zmiana temperatur (zima) i wilgoć i że mogą być inne pęknięcia...Za to że drewno pracuje i że jest zima nie biorą odpowiedzialności (podczas montażu zima nie sprawiała problemu) a w ogóle to przecież sami to okno zniszczyliśmy i tego gwarancja nie obejmuje!
Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć ten "produkt z najwyższej półki": poszarpany silikon w patio za 10 tys zł, pękniętą ramę drewnianą w pokoju gdzie grzeje kominek, uwypukloną nierównomiernie farbę na ramie drewnianej - serwisant mówi, ze to słoje meranti -wyślę zdjęcia na maila.
Barbara

wojgoc
12-03-2010, 16:06
jestem na etapie wyboru firmy, która zrobi mi stolarke okienną. Wysłalem również zapytanie do firmy Excellent, wcześniej wykonałem telefon czy sa zainteresowani. mam prawie wszystkie okna nietypowe i w róznych ksztaltach co sądząc po lekturze ich strony internetowej jest ich specjalnością. Niestety nie otrzymalem zadnej odpowiedzi, co w kontekście tego watku utwierdzilo mnie w przekonaniu, że nie warto było czekac na ich specyfikację ceową.

B.O
12-03-2010, 17:10
Tak, my też wszystkie okna mamy niestandardowe i na zamówienie. Gdybym teraz miała kupować okna, zrobiła bym to w innej firmie i o wiele taniej ale miały być "najlepszejsze", więc z polecenia wybraliśmy Excellent. (Osobie polecającej również po kilku miesiącach od montażu coś się w oknach zepsuło) Niestety jakość w Excellent jest odwrotnie proporcjonalna do ceny, a sielskie kontakty z firmą kończą się w momencie zamontowania okien!
Proszę nie liczyć na gwarancję, zawsze da się udowodnić, że okno było źle używane (jeszcze do domu się nie wprowadziłam, aż strach pomyśleć co będzie gdy w nim zamieszkamy?) :-?

Artis0
13-03-2010, 10:09
Moja siostra miala okna tej firmy. ognasie powyginaly a reklamacja trwala ponad rok.... o ilosci pism wyslanych do nich az szkoda gadac....

B.O
13-03-2010, 10:30
Aha, no to załamka! Jeszcze nie mieszkam w domu a już strzępię nerwy na reklamacje.

finlandia
07-05-2010, 19:31
Etam.
Zbagatelizowałbym te wpisy, ale..
- poziom podłogi (problem z pierwszego wpisu) - jest ZARĄBIŚCIE WAŻNY!!!! - i każdy Inwestr powinien go ZNAĆ! Nie z doświadczeń, ale od kierownika budowy, murarza, wykonawcy itp. Skąd pomiarowiec ma wiedzieć, ile styropianu będzie na podłodze, jaka wylewka będzie na nim itp. Z reguły da się to ocenić patrząc na wysokość drzwi, parapety, schody, ale to jest odwalanie roboty za innych, do tego obarczonej sporym ryzykiem.
- montaż zimą bez wykonanych prac mokrych.. od dawna sie o tym mówi, że dla drewna jest to wskazane. Nie musi być zapisu w gwarancji - ogólne normy dotyczące użytkowania stolarki chyba mówią o niezbędnej wilgotności.
- serwis i jego zachowanie.. ech, nie miłe to słowa, ale to nie jest postawa odosobniona. Z tym że wiem, że jest to reakcja obronna - na atak wściekłego Klienta serwisant broni się normami.. Dobrym słowem da się więcej załatwić - postawa roszczeniowa nie jest najlepszą drogą do rozwiazania sprawy..