PDA

Zobacz pełną wersję : agrotkanina na podjazd czy to ma sens?



hudy8
22-05-2017, 16:34
Witam. Mam do was pytanie odnośnie wjazdu do garażu. Ściągnąłem luźną ziemię i teraz chcę nawieźć najpierw grubego kamienia a na to drobniejszy kamień . Czy jest sens dawać na odkrytą ziemię agrotkaninę 90g by kamienie nie weszły za bardzo w glebę. Wiem że są specjalne tkaniny na drogi ale w mojej okolicy nigdzie takich nie mogę dostać a kamień będę miał już jutro.

Mareks77
23-05-2017, 09:08
Kamienie lub tłuczeń mają właśnie wejść w ziemię aby po zagęszczeniu podjazd nie zapadał się i nie powstawały koleiny.
Jeśli na podjeździe jest ziemia uprawna tzn. humus to powinieneś raczej ściągnąć wierzchnią warstwę i nasypać pospółki zagęszczając kolejne warstwy gdyż uprawna ziemia poprzez rozkład zmieniają swoją objętość, co w przyszłości wiąże się z zapadaniem się i koleinami.
Agrowłóknina na tu za zadanie ochronę przed chwastami które lubią wychodzić potem pomiędzy polbrukiem lub inną wierzchnią warstwą jednak jeśli na podjeździe ma zostać sam tłuczeń to

hudy8
23-05-2017, 09:38
Dzięki. Czyli pomysł bez sensu. Humus jest zdjęty ale znajomy mi podpowiedział by dać włókninę bo jak twierdzi kamień zostanie wciśnięty w glebę i nic z niego nie zostanie. Lepszym pomysłem będzie nawieźć gruzu

Pawel_13
23-05-2017, 11:48
@Mareks77: A co w przypadku jak mam podłoże gliniaste? Jak jest sucho to jest twarde jak skała i na pewno mi w to kamień nie wejdzie. Ale po deszczu to się po prostu bagno robi. I obawiam się, że wtedy dopiero mi się kamień zapadnie. Nie lepiej to wtedy zabezpieczyć jakąś włókniną?
Czeka mnie utwardzanie podjazdu i nie jestem pewny właśnie jak do tego podejść.

Mareks77
26-05-2017, 13:24
Przy małej przepuszczalności gruntu musisz pod podbudową wykonać warstwę rozłączającą z piasku a ten żeby nie mieszał się z podbudową właściwą wymaga geowłókniny.
Poza tym na podjazd podbudowa musi mieć więcej niż 25 cm

smakoszek
26-05-2017, 15:19
Zdecydowanie kamienie powinny się porządnie zespoić z podłożem. W przeciwnym wypadku będziesz je zbierać z trawników i wyrównywać po każdym przejechaniu samochodem :)