PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy klej do płytek?



Stargardzianin
22-05-2017, 17:39
Jak w temacie.Jaki klej będzie najlepszy do płytek w łazience
-Ceresit
-Atlas
-Mapei
-cekol
-może jakiejś innej firmy

Slawko123
22-05-2017, 17:56
Mapei

lub jakikolwiek o oznaczeniu C2Tx

CityMatic
22-05-2017, 21:51
Również polecam Mapei u mnie wszędzie płytki klejone na ten klej. Były wtedy kupony na workach i robotnicy wygrali wkrętarkę :)

@Aras@
29-05-2017, 22:19
Większość klejów oznakowanych C2 to kleje dobre, ja używałem Kreisla – polecam ich nowy żelowy 110, ale też kleje Sopro czy Ceresit np. CM17. To jaki klej to zależy co i gdzie dokładnie będziesz kleić. Jeśli masz płytki baaaardzo duże >60cm, weź lepiej ten oznakowany dodatkowo literą S1, jeśli zwykłe to tak jak przedmówcy – C2 …. Co innego mozaika, tu fajnie się sprawdzają kleje białe, najlepiej gotowe. pozdrawiam

wg39070
30-05-2017, 06:47
Jak w temacie.Jaki klej będzie najlepszy do płytek w łazience
-Ceresit
-Atlas
-Mapei
-cekol
-może jakiejś innej firmy

Na ogrzewanie podłogowe i długie "dechy" zastosowałem Atlas S1.

meczesiu
30-05-2017, 13:27
Na ogrzewanie podłogowe i długie "dechy" zastosowałem Atlas S1.


Mapei, a wersja równie dobra i o wiele tańsza to Kerakol Bio Flex Biały, albo jeszcze lepszy H40 - polecane przez fachowca, który robi tymi klejami na co dzień. Bio Flex to najlepsze cena/jakość do wymienionych tutaj wszystkich marek. Następnie jest Mapei, ale jest drogi.

Marcin34_Śl
17-08-2017, 18:59
Kerakoll H 40 najlepszy

sagemini
30-08-2017, 18:40
Panie i Panowie potrzebuje szybkiej porady w kwestii kleju do płytek i szerokości fugi. Mam do położenia ok. 8m2 płytek na tarasie nad pomieszczeniem mieszkalnym. Płytki to gres rektyfikowany o wymiarach 30x60cm.
Do wyboru mam w zasadzie 2 kleje:
- Mapei Keraflex Extra S1
- Torggler Tile 900

Idealnie byłoby kupić Kerflexa Maxi S1 ale tego nie dostane nigdzie lokalnie a potrzebuje go mieć na jutro (dość nieoczekiwanie stąd ten pośpiech z zakupem). Ponoć ten Torggler Tile 900 to swego rodzaju zamiennik dla Keraflexa Maxi S1 ale ja szczerze mowiąc nie znam produktu więc nie wiem czy jest coś wart. Dodam, że klej będzie musiał dobrze współpracować i związać do warstwy hidroizolacyjnej wykonanej na bazie produktu - Mapei Mapelastic. Chciałbym aby system pochodził od jednego producenta i stąd taki mój nacisk na Keraflex Maxi S1. Czy ten Keraflex Extra S1 jest sporo gorszy od Maxi S1 czy można go brać w ciemno do zastosowań zewnętrznych pod płytki?.

Kwestia kolejna - jak szerokie fugi zastosować dla płytek o rozmiarze 30x60 na tarasie?. Czy 4mm będzie wystarczające?. Płytkarz namawia mnie na cieńszą fugę nawet 2mm ale szczerze mówiąc dla mnie to przesada. Płytki na tarasie z pewnością będą bardziej pracować niż wewnątrz i obawiam się, że te 4mm to niezbędne minimum w tym przypadku. Co o tym sądzicie?.