PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D07 PRAKTYCZNY



Strony : [1] 2 3 4 5 6

10-01-2002, 21:36
Czy ktoś wybudował lub buduje dom "Praktyczny" D07? Jaka jest wasza opinia o tym domu, czy ktoś ma jakieś konkretne uwagi na jego temat? Czy jest on faktycznie tani i prosty w budowie?

Daniel
11-01-2002, 07:28
Witam !
Niestety nie wybudowałem, ale już prawie buduję. Nie mam jeszcze żadnych cennych uwag na temat tego projektu, ale cięszę się, że jest jeszcze ktoś kto zamierza budować taki sam dom jak ja.
Mogę jeszcze dodać, że ja w swoim projekcie zrezygnowałem z garażu na rzecz dodatkowego pokoju na dole, a także rozważałem możliwość zainstalowania w pokoju dziennym kominka, ale na razie zrezygnowałem. Ach, jeszcze zrezygnowałem z wykończenia deskami ścian zewnętrznych poddasza
Życzę dużo wytrwałości,
Daniel

Lesio
24-02-2002, 13:33
Radość ogromną mi sprawia, że ktos w końcu prócz mnie buduje D07. Ja robię to od trzech lat. Podobnie zrezygnowałem z garażu na koszt pokoju. Na raziem mam stan surowy zamknięty (120 tys.)
Przede mną kłopoty z wykończeniówką. Po zatrudnieniu dwóch firm wykonawczych - resztę wolę robić sam. Może wolno, ale mam pewność że zrobię w miarę dobrze.

25-02-2002, 11:45
Ja mam kupiony projekt i zamierzam ruszyc z budowa w tym roku. Zastanawiam sie teraz nad wyborem materialu na dom. Nie wiem czy czasem nie zdecydujemy sie na Ytong - sciana jednowarstwowa

Lesio
09-03-2002, 17:34
Ja wybudowałem trójwarstwowe max 19 + 12 styropian + 1/2 max ale jedna ściankę działową stawiałem z Ytonga (kochnia-pokój dzienny) i przyznaję, że gdybym wcześniej wiedział że tak to się stawia to wybudowałby zgodnie z projektem czyli Ytong + styropian. Nie polecam w tej kwestii modyfikacji

aga_w
22-03-2002, 10:24
Czy oprócz zamiany garażu na pokój wprowadziliście (posiadacze projektu) jakieś zmiany? Na co przeznaczycie pomieszczenie gospodarcze i składzik przewidziane w projekcie? Czy planujecie urządzenie spiżarni, pralni, warsztatu itp?

Grzegorz Stok
26-05-2002, 19:16
Witam , jestem również zainteresowany D07 ( lustro ),chętnie
porozmawiam , a najbardziej bym chciał zobaczyć ten dom w naturze.Czy jest gdzieś w centralnej Polsce. Zresztą mogę podjechać nawet dalej. Często mam delegacje. Pozdrawiam i czekam na kontakt.

Esox
28-05-2002, 09:36
Dołączam się z przyjemnością do dyskusji na temat D07.
Zainteresowałem się tym domem po uwzględnieniu możliwości zmian.
Nie rezygnuję z garażu, ale kuchnię przenoszę pod ścianę wejściową. Odsłonięta przez to sciana z kominem umozliwi
wybudowanie kominka.Proszę o kontakt - najbardziej zalężało by mi
na zobaczeniu tego domu w rzeczywistości i ewentualnej bezpośredniej wymianie doświadczeń.

Docent - Gdańsk
20-01-2003, 14:44
Ja także chcę zakupić ten projekt - zmieniając ustawienie okna balkonowego i dobudowanie komina do kominka przy ścianie kuchennej to zmiany jakie musiałbym zrobić i to tyle. Jeśli ktoś z budujących byłby tak miły i podał przybliżone koszty budowy tego domu z wyszczególnieniem na poszczególne etapy i z czego budował pomogłoby mi to z pewnością podjąć właściwą decyzję co do projektu.
Czekam z niecierpliwością!

radar
23-01-2003, 10:44
Witam wszystkich D07- ców.!

Mam już projekcik, lecz bardzo mnie interesuje rzeczywistość...
Czy istnieje mozliwość zobaczenia domku??? Jak on wygląda???
Mieszkam w okolicach Warszawy, jeśli to ułatwi....

Bardzo proszę o jakakolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam.

radara
23-01-2003, 13:11
I ja jestem bardzo zainteresowana projektem i etapami prac nad tym "domem marzeń - choć praktycznym" Bardzo bym chciała obejrzeć taki dom, jeśli już ktoś postawił i przyzna się gdzie On stoi. My będziemy budować, ale dopiero na wiosnę i to na razie będą tylko fundamenty.
Jak sobie radzicie z budową.
My mamy lustrzane odbicie projektu.

Docent - Gdańsk
24-01-2003, 08:56
Jeszcze raz ponawiam pytanie - budujecie ten dom, bo jesli tak to podzielcie się informacjami na temat kosztów - wszyscy zainteresowani na pewno czekają.

Docent - Gdańsk
27-01-2003, 10:03
Czy nikt nie buduje tego domku? Jeśli tak to dajcie znać!

radara
27-01-2003, 14:45
Chyba dom który wybraliśmy do budowania nie jest jeszcze zbyt popularny.
Może jednak znajdzie się ktoś kto już postawił D07 i jest tym szczęśliwym posiadaczem nie tylko projektu.
My właśnie posklejaliśmy mały tekturowy domek załączony do projektu wygląda całkiem, całkiem "praktycznie".

Docent - Gdańsk
30-01-2003, 11:27
Ja też pierwszą rzeczą co zrobię to będzie zabawa w sklejanie - póki nie przyjdzie czas na budowanie.
Myślę Radar i Radara , że jednak ktoś się odezwie i nam pomoże?

radara
03-02-2003, 09:18
I ja mam taką nadzieję. Na razie czekamy już 2 mies. na pozwolenie na budowę. Trochę olewają klientów w Urzędach.

ANETTA
23-02-2003, 13:17
On 2002-02-24 14:33, Lesio wrote:
Radość ogromną mi sprawia, że ktos w końcu prócz mnie buduje D07. Ja robię to od trzech lat. Podobnie zrezygnowałem z garażu na koszt pokoju. Na raziem mam stan surowy zamknięty (120 tys.)
Przede mną kłopoty z wykończeniówką. Po zatrudnieniu dwóch firm wykonawczych - resztę wolę robić sam. Może wolno, ale mam pewność że zrobię w miarę dobrze.

Docent - Gdańsk
03-03-2003, 09:57
Anetta - podziel się swoimi doświadczeniami na temat budowy - co stanowi koszt 120 tys. czy razem z działką, jak przedstawiały się poszczególne etapy kosztowo i z czego budujesz. Będzie to bardzo pomocne przy mojej budowie. Czekam z utęsknieniem.

Docent - Gdańsk
03-03-2003, 10:02
Może się ktoś wreszcie odezwie, kto buduje D 07 - chętnie się dowiemy o szczegółach?

MadziaSz
04-03-2003, 17:35
Najmilsi Miłośnicy D07!
Jestem szczęśliwą posiadaczką pozwolenia na budowę i mnóstwa innych papierów dla D07L. Mamy zamiar zacząć budowę jak tylko puści zima. Może już za 2,3 tygodnie ...:smile:Tak więc osobiście nie mogę Was jeszcze zaprosić i pokazać tego najmilszego z domków, ale zdradzę Wam , że dwie działki obok mojej stoi, przykryty już dachem, D07!!!(Ten fakt jest zmorą mojego męża, który chciał mieć unikatowy dom w naszej okolicy:smile:). Jest on jeszcze w stanie surowym, bez okien, ale za to z garażem, miejscem na kominek na ścianie od kuchni oraz instalacją kanalizacyjną i wodną na parterze. Buduje go również miłośniczka Forum i to ona mogłaby coś powiedzieć o kosztach. Kiedyś w takiej ogólnej, krótkiej rozmowie dowiedziałam sie, że zapłacili za istniejący stan około 40- 50 tysięcy. Mieli bardzo dobrą ekipę murarzy i wszystkie prace zajęły około miesiąca. Tak więc chyba naprawdę jest to praktyczny domek :smile:, ale oczywiście najlepiej wiedzą iwestorzy, a nie kibicująca sąsiadka.
Budujemy pod Poznaniem, ale rozumiecie, że nie mogę Was zapraszać na działkę sąsiadów. Obiecuję natomiast pisać na bieżąco o rozwoju naszej własnej budowy.

radara
05-03-2003, 13:40
Bardzo proszę, czy ktoś powie dokładnie gdzie można zobaczyć taki domek. My jesteśmy posiadaczami planu i pozwolenia, wstępna budowa u nas ruszy w tym roku.

Docent - Gdańsk
12-03-2003, 15:15
Madzia - poproś koleżankę aby na forum w tym miejscu podzieliła się swoimi doświadczeniami - co i za ile, z czego budowała oraz co zmieniła w projekcie - będą to pomocne wskazówki - czekamy.

nero
13-03-2003, 09:01
Witaj!
Ja też jestem z Poznania i wybrałam D07 - czy mogęWas prosić o podzielenie się informacjami na temat D07 - interesuje mnie szczególnie koszt budowy (poszczeglne etapy). No i ta dobra ekipa murarzy z okolic Poznania - moe dysponujesz jakim namiarem?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
NERO

Docent - Gdańsk
16-03-2003, 17:51
Moi mili jeśli macie jakieś wartościowe uwagi co do tego projektu to dzielcie się nimi na forum - to naprawdę zbliży nas - posiadaczy tego projektu i pozwoli uniknąć błędów podczas budowy. W końcu po to tutaj zaglądamy , aby się uczyć i wymieniać informacje!
Gorące pozdrowienia dla wszystkich z Gdańska!

Docent - Gdańsk
24-03-2003, 10:14
Znalazłem namiary na kolegę który buduje D 07 - stan surowy otwarty wyszedł mu za 50 tys. z czgo 16 tys. to robocizna.

Docent - Gdańsk
02-04-2003, 12:01
Widze , |e w dalszym ciagu nikt nie chce sie dzielic informacjami!

Docent - Gdańsk
07-04-2003, 11:30
Anymouse - zalozyles ten watek to moze cos ciekawego na temat tego projektu masz?

Docent - Gdańsk
21-04-2003, 15:36
ANYMOUSE nie istnieje- to fakt.

bonifacy
12-05-2003, 20:34
Proszę o informacje na temat orientacyjnych kosztów budowy domu według projektu D 07, stan surowy zamknięty, ewentualnie pod klucz. Powiedzcie proszę, gdzie taki dom można zobaczyć, lub poślijcie jakieś foto. Pozdrawiam wszystkich.

Docent - Gdańsk
19-05-2003, 14:54
Czy zna ktoś lokalizację D 07 na terenie woj. pomorskiego - jeśli tak to proszę o podanie namiarów.

Marc
27-05-2003, 10:59
Witam wszystkich budowniczych D07.

Ja buduję ten domek od 2000 r. na Śląsku. Moim zdaniem to dobry projekt, jest on przede wszystkim praktyczny, zarówno w budowie jak i w użytkowaniu. Jego budowa nie wychodzi naprawdę drogo. Mnie stan surowy zamknięty wyjdzie w granicach 155 tys. PLN. Uważam jednak, iż można sporo zaoszczędzić, jeśli trzymać się projektu, stan surowy zamknięty powinien wyjść 100-120 tys. PLN. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółowym zestwieniem kosztów mogę podać jutro, z tym że zaznaczam, iż w stosunku do mojego kosztorysu istnieją spore rezerwy.

Pzdr

radara
29-05-2003, 11:13
Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani wszelkimi uwagami dotyczącymi domu. Jakie zmiany wprowadziłeś, z jakiej cegły budowałeś, czy zrobiłeś drugi komin, np. na kominek. Prosimy o jak najwięcek informacji. My w tym roku wylewamy dopiero fundament, chyba że finanse przyjdą z "nieba".
Czy może masz zdjęcie swojego domu i mógł byś przesłać meilem.
Pozdrawiam wszystkich.

bonifacy
29-05-2003, 21:52
Nareszcie ktoś ze Śląska buduje D07, podaj bliższe informacje o kosztach, co sądzisz o wydłużeniu domu dla powiększenia garażu?
Zaś największym marzeniem byłoby zdjęcie Twojego domu (np. mailem)

bonifacy
03-06-2003, 21:24
zaczynam się martwić o "Marca", dawno nie daje znaku życia :cry:
może śpi na budowie D 07?

Docent - Gdańsk
04-06-2003, 13:02
BONIFACY - jak dobrze zauważyłeś - pewnie śpi albo nie chce mu się pisać!

Marc
04-06-2003, 16:10
Witam,

Ani jedno ani drugie. Po prostu budowa tego domku bardzo mnie absorbuje (razem z pracą zawodową). Ale do rzeczy.

Ostatnio skończyliśmy stawiać ścianki działowe na dole i muszę powiedzieć, że domek w środku mile zaskakuje. O ile wcześniej wydawało mi się, iż miejsca w salonie jest mało to teraz muszę powiedzieć, że jest go znacznie więcej aż za dużo. Może to jest też wynikiem zmian jakei poczyniłem (kuchnię mam otwartą). Ogólnie domek wygląda na znacznie większy niż sobie go wyobrażałem patrząc na projekt.

Muszę ponadto piwedzieć, że jest tani w budowie i prosty. Dach jest najprostszy z możliwych (dwuspadowych), stąd wychodzi niedrogo a i spieprzyć go trudno (niektórzy potrafią).

Z rozmów ze sprzedawcami wynika, że na ten domek nie potrzeba zbyt wiele materiałów. Przykładowo dach pokryłem CREATONEM (karpiówka) a zapłaciłem tyle samo co mój kolega za cementową Braasa (z tym że on miał dach skomplikowany, czterospadowy, lukarny, itp.) w domku o pow. netto ok. 120 m2.

Jeśli o chodzi o uwagi to jest ich tak wiele, że ciężko mi jest je zebrać w jednym miejscu, ale postaram się je opisywać na forum. Chcę natomiast ogólnie powiedzieć, że jestem zadowolony z tego projektu i mogę go szczerze polecić.

Dobrze rozwiązane są instalacje (poza wentylacją w garażu).

To tyle, w przyszłym tygodniu postaram się przesłać mój kosztorys.

Pzdr

Marek

Docent - Gdańsk
04-06-2003, 17:00
Dzięki Marc - ja od sierpnia zaczynam swoją budowę, więc wszystkie dane, którymi się podzielisz będą bardzo cenne - czekam z niecierpliwością!

bonifacy
04-06-2003, 22:16
Cieszę się, że Marc żyje :D Podobnie jak Docent chcę rozpocząć budowę w sierpniu. Ponawiam moje pytanie do Marca; co sądzisz o wydłużeniu domu o około 2,5m w celu uzyskania garażu dwustanowiskowego. Czy nie zakłóci to proporcji. Ponadto myślę o zwiększeniu wysokości w kalenicy do około 7,5m i zwiększeniu kąta nachylenia dachu do ok. 40 stopni.
Co ty na to.
Ponawiam prośbę o wysłanie na priva lub maila zdjęcia Twojego domku.
Pozdrawiam.

Docent - Gdańsk
07-06-2003, 11:18
MARC - gdzie będziesz budował i z jakich materiałów.
A co do podłużenia domu to myślę, że straciłby proporcje i ganek wejściowy wyglądałby trochę głupio - ale to jest tylko moja prywatna opinia.
I jeszcze jedno jak sądzisz ile pociągnie Cię stan surowy otwarty z pokryciem dachowym.

Docent - Gdańsk
09-06-2003, 21:38
Marc - czyżbyś przestał wchodzić na forum?

Docent - Gdańsk
13-06-2003, 07:20
Marc - zajrzyj tutaj czasami i podziel się uwagami.

bonifacy
13-06-2003, 20:21
Ja wierzę, że MARC się wkrótce odezwie. Na pewno ciężko pracuje na budowie.

Docent - Gdańsk
14-06-2003, 09:41
Podzielam Twoją opinię Bonifacy - Ty jak zaczniesz to też daj znać - ja jak wcześniej pisałem rozpoczynam w sierpniu, bo teraz niestety jeszcze nie mam pozwolenia.

Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników D 07 :)

bonifacy
14-06-2003, 20:31
Witam Docenta. Mam nadzieję, że rozpocznę budowę na przełomie sierpnia i września. Praktycznie mam już wszystkie uzgodnienia branżowe, ale wciąż nie mam projektu. Myślą ciągle o D 07, ale jak już wcześniej wspominałem chcę go wydłużyć i mam pewne obawy. Rozważam również GL 124 z Atrium. www.studio-atrium.com.pl. Ten projekt ma jednak również pewne mankamnety (jak chyba każdy gotowy). Niska ścianka kolankowa powoduje, że z 170mkw netto dostajesz 119mkw uzytkowej. Ostanio znalazłem młodego architekta, ktróry zaoferował mi projekt indywidualny za 2000zł,-. Kolejny dylemat?
Pozdrawiam, ciągle niezdecydowany Bonifacy. :-?

Docent - Gdańsk
14-06-2003, 20:48
BONIFACY - czegośnie rozumiem, czy uzgodnienia można robić bez projektu, czyli po uzyskaniu tylko warunków zabudowy?

U mnie także wyjdzie na przełomie sierpnia i wrzesnia - mam obawy, czy zdążę zadaszyć - jak sądzisz?

Marc
16-06-2003, 08:56
Do: Docent-Gdańska - do uzgodnień nie potrzeba projektu, jeśli ktoś chce szybko i sprawnie budować to warto się tym zająć dużo wcześniej (ile wcześniej to zależy od sprawności instytucji w regionie).

Do: Bonifacy - projekt GL 124 wygląda ładnie, wydaje mi się, że jest on jednak nieco mniej praktyczny od D07. Ja w swoim D07 zamieniłem taras na balkon i wychodzi bardzo ładnie. Poza tym zwróć uwagę na dach w GL 124, jest sporo okien dachowych a to oznacza wyższe koszty i bardziej nagrzane pomieszczenia (podejrzewam, ze okna dachowe są w sypialni). Rozwiązaniem są oczywiście rolety ale to kosztuje, moim zdaniem okna dachowe mogą być w łazienkach i ewentulanie w pomieszczeniach, w których się rzadko przebywa. Poza tym GL 124 ma dwa kominy a to także wyższe koszty w porównaniu z D07. W GL 124 nie ma osobno budowanego ganku co zmniejsza koszty.

Ogólnie GL 124 wygląda ładnie, mnie nie podoba się jedynie tak duża ilość okien dachowych.

Pzdr

Docent - Gdańsk
16-06-2003, 17:46
Marc - to w takim wypadku potrzebna jest tylko mapka do celów projektowych?. Takową już mam od lutego i cały czas czekam na warunki zabudowy. Z panią architekt natomiast jestem umówiony zaraz po otrzymaniu WZ i obiecała mi , że w ciągu tygodnia wykona wszystkie uzgodnienia, adaptację i plan zagosp. działki i wmoim imieniu wystąpi do gminy w celu uzyskania pozwolenia na budowę - podobno cała operacja ma trwać ok 1 m-ca.

Pozdrawiam Cię i jak tylko będziesz miał czas to odezwij się.

bonifacy
16-06-2003, 19:47
Do Docenta. Mając mapkę do celów projetowych możesz zacząć śmiało załatwiać uzgodnienia branżowe: energetyka, gazownia, telekomunikacja, wojsko. Do wszystkich tych instytucji zwracasz się pisemnie i załączasz odpowiednie ilości mapek (czasami może być ksero-zapytaj). Radzę rozeznaj temat telefonicznie, bo nie wierzę, że architekt załatwi to w tydzień. Ja musiałem czekać średnio od 1 do 2 tygodni na odpowiedzi od tych instytutcji. Acha w energetyce możesz również złożyć wniosek o przyłącze. Wnioski są dwa : jeden na okres budowy, drugi na stałe dla domu. Ja zrezygnowałem z przyłacza na budowę, będę rozmawiał z sąsiadem.
Pozdrowienia miasta Neptuna.

bonifacy
16-06-2003, 19:52
Do Marca. Duże dzięki za uwagi do GL 124. Prawie wszystko zgadza się z moimi wątpliwościami. Na pewno trzeba byłoby ograniczyć ilość okien dachowych. Generalnie D 07 jest z pewnością bardziej funkcjonalny. Ciągle myślę jednak o jego wydłużeniu i dla zachowaniu proporcji o poszerzeniu. Będę musiał wtedy skorzystać z architekta o którym wspominałem (projekt indywidualny - 2tys.)

Docent - Gdańsk
17-06-2003, 06:36
Bonifacy - dzięki za podpowiedzi jakie mi przesłałeś. Na pewno postaram się załatwić to co będzie można jak najszybciej.

Także pozdrowienia dla Ciebie i Twojego miasta - gdziekolwiek by to było.

bonifacy
18-06-2003, 19:08
Do Docenta. Moje miasto to BYTOM (niestety trochę zrujnowany przez górnictwo) a docelowo Zabrze (okolice - budowa).
Z górniczym pozdrowieniem: Szczęść Boże, Bonifacy.

Docent - Gdańsk
19-06-2003, 09:05
BONIFACY - także przyjmij marynarskie pozdrowienia ode mnie i życzę udanych wakacji, jeśli oczywiście będziesz miał na nie czas!

Docent - Gdańsk
23-06-2003, 13:03
BONIFACY - czyżbyś już miał wakacje i nie zaglądasz w to miejsce - daj znać!!!

Docent - Gdańsk
30-06-2003, 16:08
MARC i BONIFACY - nie wierzę , że nie przeglądacie forum ( biorę temat do góry, abyście zauważyli), jeśli tak to podzielcie się swoimi uwagami z waszych budów.

Pozdrowienia i samych słonecznych dni przez całe lato :wink:

waldeken
03-07-2003, 11:58
Witam wszystkich forumowiczow..jestem na etapie wyboru projektu....D07 jest OK....przejrzalem wszystkie posty jego dotyczace......mam pewne problemy jezeli chodzi o koszty.......czy naprawde wybudowanie stanu surowego zamknietego jest mozliwe tak jak podaliscie we wczesniejszych postach??????

Marc
03-07-2003, 15:42
Stan surowy otwarty powinien się zmieścić w granicach 80-100 tys. PLN (z pokryciem dachowym bez ganku i ścianek działowych). Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego (stan surowy otwarty + ścianki działowe, ganek, okna drewniane i drzwi zewnętrzne FERNO, drzwi wewnętrzne PORTA, brama garażowa, kable do instalacji elektrycznej z bezpiecznikami) i wyniósł on 160 tys. PLN. Zaznaczam, że nie kiwnąłem na budowie.

Pzdr

Docent - Gdańsk
03-07-2003, 16:13
MARC - czy mógłbyś podać twoje koszty budowy w rozbiciu na poszczególne elementy - byłoby to pomocne mi przy planowaniu kosztów.

Mam zamówioną ekipę na wrzesień - oszacowali stan surowy otwarty na 12000 zł - myślę, że nie jest to drogo.

I jeszcze jedno Marc czy robiłeś pełne deskowanie, czy tylko folia dachowa?

Witam nowego kolegę i gratuluję dobrego wyboru projektu.

AgnesK
10-07-2003, 18:33
Właśnie dziś zainteresowałam się "Praktycznym". Po przeczytaniu wszystkich postów jestem trochę skołowana - wynika z nich, że stan sur. można postawić od 40-120 tys.... trochę duża rozbieżność. Napiszcie jakieś szczegóły proszę, w rozbiciu na koszty mat i robocizny na poszczególnych etapach. Myślę, że będzie to wówczas czytelniejsze. Dzięki z góry i pozdrawiam. :)

Docent - Gdańsk
10-07-2003, 20:27
AgnesK- ja mam nadzieję postawić stan surowy otwarty z dachem za 60 tys. i myślę że się w tych kosztach zmieszczę.

Próbowałem skontaktować się z kimś , kto już stan surowy postawił- aby w rozbiciu na poszczególne elementy przedstawił kosztorys, ale niestety nikt na razie nie chce tego uczynić - myślę, że jednak ktoś się odezwie.

Pozdrowienia.

AgnesK
10-07-2003, 20:45
Rozumiem, że dużo w tym Twojej własnej pracy będzie??? Suuuuuuuper cena! Coraz bardziej podoba mi sie Praktyczny.
Już z powyższych postów zorientowałam się, że budujący ten dom są strrrrrasznie tajemniczy i nie chcą uchylic nawet rąbka tajemnicy nt kosztów. Całą nadzieja w Tobie! :D

AgnesK
10-07-2003, 20:49
Jeszcze jedno Docencie drogi - z czego budujesz? Ściany DW czy JW? Nie wiesz czy jest odbicie lustrzane? Jaką pow. ma dach? :D

Marc
11-07-2003, 09:41
Obiecyję w przyszłym tygodniu podzielić się moimi kosztami budowy D07 (szczegółowo).

Jesli chodzi o postawienie stanu surowego otwartego za 60 tys. PLN, to moim zdaniem jest to możliwe ale naprawdę wymaga bardzo dużej dyscypliny kosztowej i wkładu własnej pracy. Bardzo duże znaczenie ma tutaj dach. Koszty dachu w D07 mogą się kształtować od 20 do 30 tys. PLN (czy da się taniej tego nie wiem). Działka jest również istotna, ja mam spad i podwyższałem fundamentu o 30 cm, co mniej kosztowało ok 5 tys. PLN. Ponadto wiele zależy od kosztów przyłący a one są różne w zalezności od miejsca budowy.

Pzdr

AgnesK
11-07-2003, 12:06
Takie rzeczy jak działka i przyłącza - wiadomo, że z tym może być różnie. Mówmy może o samym koszcie domu, bez mediów. Ja jutro jadę na urlop do kończ lipca i potem chcielibyśmy ostatecznie zdecydować się na projekt. Będę Ci więc Marc b. wdzięczna za wszystkie baaaaardzo szczegółowe dane.
A jeszcze do Docenta - my też już mamy prawie wszystkie uzgodnienia odnośnie mediów, z ZE podpisana umowa, wodociągi i gaz w trakcji załatwiania. Uważaj, bo może się okazać , że twoja mapa sytuacyjno-wysokościowa (ile zapłaciłeś?) może być już "przeterminowana". U nas obowiązuje 3 mies, ev. troszkę dłużej, max. do pół roku. To chyba na tyle. Jeszcze wieczorem zajżę.

DAREK KOSZALIN
16-07-2003, 18:57
ZACZĄŁEM BUDOWĘ DO7 W TYM ROKU W MAJU .JESTEM NA ETAPIE STROPU.DO TEJ PORY DOM KOSZTOWAŁ MNIE 27000.ALE WSZYSTKO ROBIE SAM.JESTEM Z PROJEKTU BARDZO ZADOWOLONY.DOM JEST DUŻY CHOCIAŻ NIE BYŁO WIDAĆ TEGO PO PROJEKCIE.ZASTANAWIAM SIĘ GDZIE WSTAWIĆ KOMINEK,NA KTÓREJ ŚCIANIE.JEŚLI KTOŚ JEST TAK MIŁY I PORADZI TO ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

DAREK KOSZALIN
18-07-2003, 17:59
ZACZĄŁEM BUDOWĘ DO7 W TYM ROKU W MAJU .JESTEM NA ETAPIE STROPU.DO TEJ PORY DOM KOSZTOWAŁ MNIE 27000.ALE WSZYSTKO ROBIE SAM.JESTEM Z PROJEKTU BARDZO ZADOWOLONY.DOM JEST DUŻY CHOCIAŻ NIE BYŁO WIDAĆ TEGO PO PROJEKCIE.ZASTANAWIAM SIĘ GDZIE WSTAWIĆ KOMINEK,NA KTÓREJ ŚCIANIE.JEŚLI KTOŚ JEST TAK MIŁY I PORADZI TO ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

Docent - Gdańsk
24-07-2003, 21:03
DAREK - moim zdaniem kominek powinien stanąć na ścianie między salonem, a kuchnią - tylko pamiętaj, aby był komin zlicowany ze ścianą, bo będziesz miał problemy z obudowaniem kominka.

Docent - Gdańsk
25-07-2003, 16:00
Agnes K - za mapki do celów projektowych dałem 400 ( Tanio - chciał 500) bez faktury. W gminie dowiadywałem się - bedą ważne. W dalszym ciągu nie mam WZ - skandal ( 7 m-cy), dzisiaj złożyłem nowy wniosek o WZ w/g nowego prawa budowlanego - czas oczekiwania ok. 2 m-ce. Wszystkie moje plany zostały zburzone - jednak mam nadzieję, że coś w tym roku zrobię.

DAREK - witam i jestem otwarty na wymianę poglądów - wpisałem Cię już na GG. Mój nr to 4127657.

bonifacy
27-07-2003, 09:24
Witam klub D07, a szczególnie Marca i Docenta. Odwiedziłem ten kącik z ciekawości, bo zdecydowałem się już na projekt indywidualny, będący kompilacją D07 i GL-124 ze Studia-Atrium. Finiszuję z papierami i mam nadzieję rozpocząć coś kopać na początku września.
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Docent - Gdańsk
27-07-2003, 11:12
No to szkoda Bonifacy, że nie będziemy wymieniali poglądów na temat D 07.
Pozdrawiam.

Marc
28-07-2003, 11:46
Drogi bonifacy moje gratulacje. Mam nadzieję, że projekt ten jest równie praktyczny jak D07 i równie piękny jak GL 124.

Powodzenia w budowie.

Docent - Gdańsk
28-07-2003, 15:08
Marc , a jak tam postępy u Ciebie na budowie?

AgnesK
29-07-2003, 14:47
Witam wszystkich serdecznie już niestety po urlopie. Jutro dostanę war. zabudowy i wtedy ostateczna decyzja. Na 99% to D07. Kurka, myślałam, że jak wrócę to będzie coś o kosztach, a tu ciągle nic.
My chcemy wprowadzić w sumie 4 zmiany:
1. Kominek na ścianie z kuchnią (z drugiej str ściany w katalogu stoi lodówka)
2. Wywalamy drzwi między pom. gosp. a okno przesówamy do tego drugiego pom. gosp, ponieważ na jego pierwotnym miejscy aż prosi się ustawienie regału spełniającego funkcje spiżani (pomyślcie o tym panowie!)
3. W pok. dziennym zamiana miejscami drzwi balkonowych i okna
4. Brak drzwi między domem a garażem
Co wy na to?
Pozdrawiam serdecznie :)

Marc
29-07-2003, 15:48
Witam po urlopie (ja jeszcze przed). Gratuluję pomysłów dot. zmian w projekcie. Jeśli chodzi o uwagi to zgłosiłbym następujące:

AD. 1. To chyba najlepsze miejsce na kominek. Tylko trzeba się zastanowić nad mądrym poprowadzeniem komina, żeby nie przeszkadzał i szpecił;
AD. 2. Rozwiązanie dobre, chyba spróbuję zrobić coś podobnego, tylko trzeba pamiętać o wentylacji, jeśli ma być w pierwszym pomieszczeniu gospodarczym kotłownia. Piec zużywa powietrze (mój ok. 10 m3 na godzinę), więc w zimę może być w tej spiżarni trochę chłodniej (co chyba jest korzystne);
AD. 3. OK;
AD. 4. Myślałem o tym rozwiązaniu, ale cenię sobie wygodę (zwłaszcza w deszcz). Myślę, jednak, że rozwiązanie to ma pewne zalety (nie ma dopływu spalin do domu, w domu jest cieplej).

Pozdrawiam :wink:

Marc
29-07-2003, 15:51
Co do postępów na budowie, jestem na etapie instalacji. Pod względem instalacji D07 zaplanowany jest wzorowo. Nie ma żadnych problemów z rurami biegnącymi przez cały dom, w sumie materiały wychodzą niedrogo. Obiecuję podać szczegółową rozpiskę kosztów jutro. 8)

AgnesK
29-07-2003, 17:07
Marc, jesteś wielki!
Jeśli chodzi o garaż to kierowały nami 2 względy:
1. właśnie możliwość przedostawania się spalin,
2. konieczność montażu drzwi antywłamaniowych żeby nie ułatwiać dostępu złodziejom do domu.
Pozdrawiam i... kurka jak ja Ci zazdroszczę! Czekam jutro na gorące wieści finansowe z placu boju. :D

Docent - Gdańsk
29-07-2003, 19:42
AgnesK - oprócz Twoich bardzo zasadnych zmian, które u mnie także wchodzą w rachubę zamierzam także;
1. Komin do kominka musi być nieco dalej przesunięty , ze względu na pomieszczenia na górze ( patrz drzwi do pokoju i łazienka)
2. Przeniesienie okna połaciowego z garderoby do największego pokoju
3. Podniesienie małego okienka od frontu, tak , aby doświetlało klatkę schodową, a nie pomieszczenia pod schodami ( bo tak chyba jest w projekcie
4. Przedłużenie o 1-1,5m połaci dachowej nad salonem, aby mieć częściowo zadaszony taras

Marc - czekamy z niecierpliwością!

AgnesK
29-07-2003, 22:51
A ja zapomniałam jeszcze o jednej podstawowej zmianie - chcemy budować ściany jednowarstwowe.
Jeśli chodzi o kominek, to też zauważyłam, że na górze mogą być pewne problemy. Zostawiłam ten problem jednak na rozmowę z architektem, który będzie nam robił adaptację. Zobaczę co on na to.
Nie wiedziałam, że okienko ma doświetlać pom. pod schodami! Byłam pewna, że klatkę (choć dziwiłam się, że jest jakoś dziwnie nisko na elewacji). Jeśli tak jest, to będzie to kolejna zmiana.
A słuchajcie, jakie schody przewiduje projekt? Ja bym chciała robić żelbetowe, ale ze spocznikiem. Jakie Wy robiliście/planujecie?
No a teraz idę spać i będę śnić o panu Praktycznym :lol: Ciekawe co mój mąż na to :wink:

AgnesK
29-07-2003, 22:54
1. Komin do kominka musi być nieco dalej przesunięty , ze względu na pomieszczenia na górze ( patrz drzwi do pokoju i łazienka)
[/quote]

A Docencie, jak zamierzasz go przesunąć? Rozumiem, że w głąb pokoju?
No to do jutra :)

AgnesK
30-07-2003, 22:24
I jak tu wierzyć facetom.... :(

Docent - Gdańsk
31-07-2003, 21:45
AgnesK - tak komin musi być przesunięty tak, aby był usytuowany około 0,5 m od kalenicy - tak by było w/g mnie najkorzystniej.
A tak wogóle to masz już pozwolenie na budowę - bo jeśli tak to kiedy zamierzasz zacząć?

AgnesK
31-07-2003, 21:52
Pozwolenia jeszcze nie mam. Chcemy zacząć w przyszłym roku. Napisz proszę, jakie fundamenty są przewidziane w proj (wylewane czy z bloczków?) - jakie Ty robisz? Masz może zestawienie materiałów? Ja chcę kupić proj. za tydzień, ale w Muratorze powiedziano mi, że mi zestawienia nie przyślą, kosztuje ono 150 zł : :-? : Dziwne. We wszystkich innych biurach, w których dowiadywałąm się wcześmniej przesyłano mi zestawienia bez problemów.... Jaka jest pow. dachu? Ja planuję ścianę JW a TY?
Pozdrowienia

Docent - Gdańsk
02-08-2003, 14:57
AgnesK- nie mam jeszcze projektu - więc nie mogę Ci podać takich szczegółów. Mniemam, że jak prawie we wszystkich projektach ścianka fundamentowa jest z betonowych bloczków, projekt gotowy jest dla ściany dwuwarstwowej ( ja chcę beton kom. 24 + 12 cm styropian) . Wiem , że pow. dachu jest ok. 160 m2. Jak będę miał projekt - to bedę znał szczegóły. Ale Ty chyba będziesz miała szybciej - ja kupię dopiero gdy otrzymam WZ.
Pozdrowienia.

AgnesK
05-08-2003, 20:12
Coś u Ciebie trwa to strasznie długo z WZ. Ja otrzymałam swoje w ciągu 2 tyg (teraz pod koniec lipca), ale są ważne do 10.12.2003. Pewnie przez te plany. Nie wiecie czym ten termin skutkuje? Podejżewam, że do 10.12 muszę wystąpić o pozwolenie na bud? Projekt chcę zamówić ok. 20.08. Jezu mam nadzieję , że przy systemie gosp. jest możliwe zmieszczenie st sur. otwartego w 70 tys.... :-? A Ty jaki budżet planujesz?
Z Praktycznym pozdrowieniem :D

Docent - Gdańsk
06-08-2003, 13:12
AgnesK - moja historia z WZ jest b. długa. Pierwszy wniosek o WZ złożyłem 06.01 03 r. ( myślałem, że rozpocznę budowę w maju), niestety miejscowy plan zagospodarowania wygasł i w trybie rozprawy adm. miałem mieć wydane WZ ( po zatwierdzeniu przez UW) do 30.07.03 - nie dostałem WZ ponieważ działka budowlana ma symbol Bp/R i właśnie ta literka R zaważyła, że UW rozpatrzył sprawę negatywnie. W dniu 25.07 już w/g nowego prawa budowlanego złożyłem nowy wniosek i dalej czekam - dzisiaj dzwoniłem do UG i pani , która prowadzi moją sprawę powiedziała, że potrwa to jeszcze około 2 m-cy ponieważ - musi skompletować na nowo dokumeny, powiadomić sąsiadów ( należy czekać 2 tyg. na tzw. zwrotki) i wysłać dok. do UW w celu zatwierdzenia ich.

Mówię Ci to jest makabra, delikatnie mówiąc cały mój misterny plan na ten rok szlag trafił.

Jak u Ciebie wyglądała sprawa z WZ - czy mogłabyś coś na ten temat napisać - czy Wasza gmina miała przedłużony na ten rok plan zagosp. przestrzennego i czy też w Waszej gminie czekało się na zwrotki od sąsiadów.

Jak wcześniej pisałem zamierzam w 60 tys. zmieścić się w stanie surowym - wszystkie przyłącza już mam ( prąd z licznikiem, wodę i gaz - brak jest u mnie tylko kanalizy)

Pozdrawiam.

Docent - Gdańsk
06-08-2003, 13:16
I jeszcze jedna moja rada - skoro już masz WZ to nie czekaj na nic tylko jak najszybciej staraj się o pozwolenie na budowę - bo w przeciwnym razie będzie z Tobą to samo co i ze mną, jeśli gmina nie będzie miała nowego planu na przyszły rok - pozwolenie na budowę jest ważne przez 2 lata - śpiesz się.

AgnesK
06-08-2003, 18:46
Sprawa z WZ wyglądała następująco - w IV kupiliśmy działkę i wtedy pani w UM powiedziała, żebyśmy trochę poczekali na wydanie WZ, tak do lipca, gdy wejdzie nowe prawo budowlane. Tak zrobiliśmy ponieważ i tak chcemy zaczynać w przyszłym roku. Zgłosiłam się w UM na początku VII, a pani, że prace na nowym planem stanęły bo wyszły jjakieś nowe przepisy w tzw. międzyczasie a nie ma przepisów wykonawczych i tak w ogóle to nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa (wynika z tego, że gmina Kowary nie ma jeszcze zatwierdzonego nowego planu.) Na to ja: co mam robić? Pani: niech pani robi swoje a my zrobimy swoje - proszę złożyć wniosek o wydanie WZ. Tak zrobiłam. jeszcze po ok. 10 dniach zadzwoniłąm, że jadę na urlop i żeby tak wysłali żeby były w domu na 27.07 nie wcześniej, no i były 28.07 :o
Ale widzę (czytam), że coś miałam szczęście..... :)
Już za parę dni kupię projekcik i jak chcesz prześlę wszystkie możliwe informacje.
Narazie poszujuje architekta, który mi tanio zrobi adaptacje.

Narazie pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie wydanie WZ

Docent - Gdańsk
06-08-2003, 22:17
AgnesK - dzięki za szybką odpowiedź - z tego co piszesz wynika, że w Twojej gminie był aktualny plan miejscowy, więc nie było problemu - i powinnaś z tego faktu być niezmiernie zadowolona.

Jak kupisz projekt, to daj jak najszybciej znać.
Pozdrowienia z Gdańska dla południa.

AgnesK
06-08-2003, 22:24
Dam znać na 100%.
Pozdrowienia dla północy.

Docent - Gdańsk
06-08-2003, 22:27
No widzę, że także lubimy siedzieć przy kompie wieczorkiem - miłego przeglądania :wink:

AgnesK
06-08-2003, 22:40
:)

Marc
07-08-2003, 09:24
AgnesK - oprócz Twoich bardzo zasadnych zmian, które u mnie także wchodzą w rachubę zamierzam także;
1. Komin do kominka musi być nieco dalej przesunięty , ze względu na pomieszczenia na górze ( patrz drzwi do pokoju i łazienka)
2. Przeniesienie okna połaciowego z garderoby do największego pokoju
3. Podniesienie małego okienka od frontu, tak , aby doświetlało klatkę schodową, a nie pomieszczenia pod schodami ( bo tak chyba jest w projekcie
4. Przedłużenie o 1-1,5m połaci dachowej nad salonem, aby mieć częściowo zadaszony taras

Marc - czekamy z niecierpliwością!

Jesli można to do ww. zmian mam nastepujace uwagi:

ad. 1. OK. ZGadzam sięz tym jak najbardziej. Proszę tylko zauważyć, że korytarz nie jest największy, dlatego komin musi byćumiejętnie usytuowany (może być nawet ładnie wkomponowany).
ad. 2. Ten pomysł nie jest najplepszy. Okno połaciowe oświetla garderobę (będzie tam ciemno) i korytarz (poprzez szybki w drzwiach). Ponadto, jeśli masz w oknie wentylację to w garerobie są dwa kanały wentylacyjne (jeden w oknie, drugi w dachu). Moim zdaniem jeden kanał wentylacyjny (w dachu) nie wystarczy. Jeśli koniecznie chcesz to zrobić to pomyśl o dodatkowej wentylacji w garderobie i odpowiednio doświetl korytarz i garderobę.
ad. 3. Nieprawda. Okno jest nad schodami. Nie da się go podnieść bo przeszkadza daszek nad wejściem. Możesz go zrobić ponad daszkiem, ale wtedy będzie problem z utrzymaniem go w czystości (będzie za wysoko).
ad. 4. To dobry pomysł. Sam tak zrobiłem, tylko mam problem bo facet ze Starostwa Powiatowgeo powiedził mi, że dach może wystawać do 80cm od muru. Nie wiem jak w praktyce wygląda odbiór. Moim zdaniem dłuższa połać dachowa poprawia wygląd domu (ja mam jeszcze rzeźbione krokwie).

Pozdrawiam

Marc

Marc
07-08-2003, 09:56
Oto moje koszty. Zestawienie jest razem z robocizną (nie mam rozbicia. Zaznaczam tylko, że koszty robocizny były na poziomie przeciętnym dla murarzy cz dekarzy pracujących na czarno. Na pewno można trochę z kosztów robocizny zejść. Płaciłem za pomocnika 8 PLN/h a za murarza czy dekarza 12 PLN/h).

1. Przygotowanie terenu (rozwalenie starej szopy, wycięcie drzewek, wyrównanie ternu. Było ciężko dlatego tak drogo) - 1 000 PLN;
2. Przyłącze wodociągowe (mam wodę na działce w studzience) - 500 PLN (bez kosztów przyłącza. To jest koszt rury, pianki etc + robocizna za przeciągnięcie rury ze studzienki do domu).
3. Roboty ziemne (kopanie dołu pod fundamanety z częściowym wyrównywanie działki. Nie było prosto, działka jest nachylona. Przy prostej działce można zejść z kosztów) - 1 000 PLN;
4. Fundamenty (bloczki betonowe po 3 PLN, kupiłem droższe bo były b. wytrzymałe. Musiałem zrobić fundamenty o 30 cm wyższe. Dodatkowy koszt wyceniam na ok. 1500 PLN. Ponadto zrobiłem wykusz z przodu domu co oznacza dodatkowe fundamenty. Tu można zejść sporo z kosztów) - 18 000 PLN;
5. Izolacja funadamentów - 500 PLN;
6. Ściany zewnętrzne (porotherm P+W 38 + zaprawa termoizolacyjna porotherm. Nadproża porotherm) - 27 000 PLN;
7. Strop (ceramiczny był dość drogi) - 9 000 PLN;
8. Ścianki działowe - (na dole porotherm 8 P+W u góry profile + płty GK + wełna mineralna) - 5 000 PLN;
9. Konstrukcja dachu (drewno suszone i impregnowane ciśnieniowo + podbitka drewniana) - 11 000 PLN;
10. Pokrycie dachowe (dachówka ceramiczna Creaton karpiówka układana w łuskę) - 20 500 PLN. Do tego trzeba dodać 3 000 PLN za wełnę i folię pod sufit na dachu;
11. Okna połaciowe (velux) - 2 000 PLN;
12. Wylewka na parterze (beton z gruszki z pompą) - 2 000 PLN;
13. Komin (schiedel) - 5 000 (razem z wszystkimi obróbkami);
14. Ganek - 5 000 PLN;
15. Balkon (właściwie mały taras) - 3 000 PLN;
16. Schody (drewniane na kostrukcji stalowej, b. ładne ale nie tanie) - 10 000 PLN;
17. Okna (drewniane Ferno) - 8 000 PLN;
18. Drzwi (Porta) - 12 000 PLN;
19. Brama garażowa (Normstahl, uchylna ocieplona) - 1 800 PLN;
20. Instalacja wodna - 3 500 PLN;
21. Instalacja elektryczna - 5 000 PLN (nie skończona, potrzeba jeszcze 1000 PLN + koszt lamp i gniazdek);
22. Ogrzewanie (podłogowe KISAN na dole + grzejnikowe na górze) - 23 000 PLN;
23. Wykończenie zewnętrzne (u góry drewniana oblicówka, na dole tynk termoizolacyjny porotherm 4 cm) - 10 000 PLN;
24. Kuchnia - 23 300;

Razem - 210 100 PLN. Do zrobienia podłogi, tynki wewnętrzne, łazienki, przyłącza, glazura, malowanie, meble wbudowane. Jak dobrze pójdzie to zmieszczę się w koszcie 275 000 PLN. Z tej kwoty można naprawdę sporo zejść, można np. zrobić tańszą kuchnię czy łazienki. Można budować z tańszych materiałów itp. Myślę, że da się zmieścić w wersji oszczędniejszej w 230 000 PLN.

Pozdrawiam i życzę sukcesów (zwłaszcza w walce z biurokracją).

AgnesK
07-08-2003, 16:53
Dzięki Marc. Droogo :( :cry: Pewnie, że wykończeniówka jest najdroższa. Myślę też, że w wersji ściany JW z BK też da się sporo oszczędzić. No i robocizna. Ja i tak wierzę, że da się st. sur. zrobić za 70...
Co Ty na to Docencie?

Docent - Gdańsk
07-08-2003, 19:16
AgnesK - tak, tak - nie wygląda to za wesoło, ale jak sama stwierdziłaś - mósisz się zmieścić w założonych 70 tys. i jest to wierz mi bardzo realne. Powyższy kosztorys jest w oparciu o materiały z górnej półki ( np. dachówka - biorąc naewt Rupp Ceramikę jest to koszt rzędu 10 tys. - nie więcej). A co do ściany jednowarstwowej to także nie jest najtańsze rozwiązanie - wierz mi, że inwestorzy po latach próbują ją docieplać - tak więc ściana dwuwarstwowa z BK 24 cm+ 10-12 cm styropianu jest sposobem najtańszym i najprostszym do wykonania.

Marc - wielkie dzięki za przesłanie Twojego kosztorysu - teraz wiemy na czy bazujemy, oraz za celne uwagi na temat zmian w projekcie - nie ma to jak konsultować takie szczegóły z osobą, która już to przeszła i posiada pewne doświadczenie.

Z marynarskim pozdrowieniem - Andrzej.

Docent - Gdańsk
07-08-2003, 19:27
Marc - jeszcze jedna sprawa - połać dachową zamierzam przedłużyć tylko nad tarasem, który będzie u mnie na ścianie kuchennej, a nie na całym obwodzie domu - czy to także jest zabronione?

Marc
08-08-2003, 11:17
Czy przedłużenie dachu na ścianie kuchennej jest zabronione tego nie wiem. Nie mam dokładnych infornacji na ten temat, myślę że warto to gdzieś sprawdzić.

Jeśli chodzi o kosztorys to nie ukrywam, że materiały nie są najtańsze, robocizna również. Sama dachówka (zwykła, nie skrajna) z Creatona to koszt zbliżony do Rupp Ceramiki (przynajmniej jesli chodzi o karpiówkę układaną w łuskę). Do kosztu pokrycia dachowego doliczyłem jeszcze robociznę (4 000 PLN) i folię. Najdroższe jednak były w Creatonie dachówki skrajne, gąsiory, etc. To powoduje, że całość jest droższa od Rupp Ceramiki.

Aby obniżyć koszt dachu proponuję zrezygnować z Creatona i karpiówki układanej w łuskę (układana w koronkę wychodzi nieco taniej). Najlepiej - jeśli ma byćdachówka - kupić jakąś falistą czy inną, której dużo nie wchodzi na m2. Można też pokryć dach blachą bądź papą.

Budowa stanu surowego otwartego za 70 tys. PLN jest jak najbadziej realna, pod następującymi warunkami:

1. Dobre warunki gruntowe;
2. Tania robocizna + wkład własny pracy;
3. Ścisłe pilnowanie kosztów;
4. Ściany z BK bądź Maxa ocieplane styropianem;
5. Odpowiedni dobór pokrycia dachowego (w miarę taniego);
6. Strop terriva z pustaków betonowych (nie ceramiczny taki jak u mnie);
7. Rabaty.

Jakbym mial jeszcze raz wybierać nigdy nie wybrałbym ściany jednowarstwowej. Jest b. trudna w wykonaniu dlatego trochę ją docieplę, co mi zwiększyło koszty. Myślę, że wybrałbym BK + styropian bądź max + styropian (lepiej BK).

Myślę, że po tym doświadczeniu jaki mam sam zdecydowałbym się na budowę stanu surowego za 70 tys. PLN a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na wykończenie bądź na inne rzeczy. No ale tak jakoś mi wyszło.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

AgnesK
08-08-2003, 12:09
Jakbym mial jeszcze raz wybierać nigdy nie wybrałbym ściany jednowarstwowej. Jest b. trudna w wykonaniu dlatego trochę ją docieplę, co mi zwiększyło koszty

Marc, chyba chciałeś napisać "trójwarstwowej"?

Marc
08-08-2003, 14:16
Nie, chodziło mi o jednowarstwową. Pustak porotherm bez ocieplenia.

Taka ściana tylko z pozoru wydaje się łatwa w wykonaniu. Bez starannego wykonania powstaje w niej dużo mostków termicznych (okolice otworów okiennych i drzwiowych itp.) Dlatego myślę o dociepleniu, co powoduje dodatkowe koszty.

Tak jak napisał Docent. Najlepiej od razu budować BK + styropian, a nie tak jak ja porotherm na zaprawie termoizolacyjnej. Potem się okazuje, że pomimo dobrego materiału jest sporo mostków termicznych, co gerenuje koszty.

Pozdrawiam

Docent - Gdańsk
08-08-2003, 15:34
Tak jak napisał Docent. Najlepiej od razu budować BK + styropian, a nie tak jak ja porotherm na zaprawie termoizolacyjnej. Potem się okazuje, że pomimo dobrego materiału jest sporo mostków termicznych, co gerenuje koszty.

Tak, tak nie ma tańszej w wykonaniu i chyba cieplejszej ściany. Przy budowie ściany dwuwarstwowej nie trzeba już być tak precyzyjnym, bo wszystko przykryje styropian, no i muruje się na zwykłą zaprawę.

Docent - Gdańsk
08-08-2003, 15:35
Chyba trochę przesadziłem z rozmiarem czcionki.

A tak w ogóle jak się bierze myśl w takie piękne okienko - próbowałem i nie idzie.

AgnesK
08-08-2003, 17:02
Marc, zdawało mi się, że Ty budowałeś trójwarstwową.... Coś mi musiało się pochrzanić...

Marc
08-08-2003, 17:18
Niestety jednowarstwową, która powoli przeradza się w dwuwarstwową.

AgnesK
08-08-2003, 17:21
Skąd już wiesz, że masz mostki?

AgnesK
08-08-2003, 20:39
I jeszcze jedno Marc - jakie robiłeś fundamenty? Wylewane czy z bloczków? A ty Docent, jakie masz plany w tej kwestii (prosze też o uzasadnienie - Boże brzmi prawie jak w szkole...). Marc, jaka powierzchnie mają ściany nośne?
Dzięki z góry za informacje

Docent - Gdańsk
08-08-2003, 21:40
AgnesK - fundamenty zwykle są robione tak: ława fundamentowa o przekroju 50x40 ( tak sądzę) zbrojona i zalana betonem klasy B 15 -20 a na to około 7-8 warstw bloczków betonowych 14x24x38 na zaprawę cementową. Z tego co podpatrzyłem u znajomych na budowach tak właśnie się ten element wykonywało - jest to raczej standardowe wykonanie i z reguły wszyscy tak to robią. Zresztą wszystko w projekcie podejrzewam będzie wypisane czarno na białym.

Marc
11-08-2003, 11:07
Właśnie tak mam zrobione fudamenty. W projekcie bloczki mają nieco inne wymiary z uwagi na inny wymiar ściany (ja mam bloczki 38 cm a w projekcie jest bodajże 24 cm).

Jesli chodzi o mostki to wiem, że w w niektórych miejscach pomimo moich usilnych próśb murarz nie ocieplał ściany styropianem. Ocieplałem nadproża i inne elementy ale murarz jakoś nie był zachwycony moimi prośbami. Nie muszę mówić, że już u mnie nie pracuje ale mostki gdzieniegdzie mi pozostały.

Pzdr

AgnesK
11-08-2003, 16:36
Marc, a co z z pow. ścian?
Tak się zastanawiam nad fundamentami ponieważ kilkakrotnie już słyszałam opinię, iż lepsze są wylewane, ponieważ, Cytat: "bloczki się rozłażą".... :o

AgnesK
11-08-2003, 22:04
Docencie, jeszcze jedno, co oznaczał ten skrót, z którego powodu miałeś tyle problemów? Czytałam nowe postanowienia przed chwilą. Wygląda na to, że teraz, zgodnie z nowym prawem bud. nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Docent - Gdańsk
12-08-2003, 11:50
Bp/R - oznacza,że działka jest budowlana R - nieodrolniona - koledzy którzy wcześniej na naszym terenie występowali o pozwolenie musieli jechać do Starostwa złożyć wniosek o odrolnienie i po trzech dniach mieli zgodę bez problemu.

Mój nowy wniosek o WZ złożony 25.07 w czwartek już doszedł pocztą do stron zainteresowanych i gmina w tym tygodniu dostała już zwrotki z poczty - od tej chwili gmina czeka 2 tyg. na ewentualne odwołania i potem wysyła do UW do zatwierdzenia - jak juz zdążyłem poznać życie to minie jeszcze około 1,5 m-ca.

Jeśli chodzi ościankę fundamentową z bloczków to szczerze mówiąc - tylko takie widziałem - nie widziałem lanej w całości - myślę jednak , że byłaby droższa w wykonaniu ( w/g mnie).

AgnesK
12-08-2003, 15:33
Też mam takie obawy. Mamy zamiar robić z bloczków. :)

Docent - Gdańsk
12-08-2003, 19:50
Dlatego należy stosować znane i sprawdzone metody przez innych inwestorów i nie martwić się, czy będzie dobrze :)

AgnesK
12-08-2003, 21:42
Jawohl! :lol:

Marc
13-08-2003, 09:12
Stosując taką samą logikę dla ścian co dla bloczków należałoby stwierdzić, że ściany też powinny być lane w całości bo inaczej się rozejdą. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że fundamenty są bardziej obciążone od ścian, ale też bloczki są bardziej wytrzymałe i są na mocniejszej zaprawie.

Na mojej budowie przy wyładunku HDS-em paleta bloczków rozpadła się w powietrzu i spadła z ok 3 metrów na inną paletę. Nie miałem ani jednego połamanego bloczka. Gdybyśmy to samo zrobili np. z porothermem to połamanych pustaków byłoby mnóstwo.

Lane fundamenty są tak samo drogie, kiedyś to liczyłem i koszty wyszły podobnie.

Co do powierzchni ścian to ciągle ją liczę.

Pzdr

AgnesK
13-08-2003, 19:51
Marc, napisałeś wyżej, że kupiłeś droższe bloczki. Do tej pory nie interesowałąm się tą kwestią - na 1 planie były ściany nośne. Oświeć mnie prosze jaka jest różnica w bloczkach (lepsi, gorsi producencji, ceny itp).

Jutro zamawiam projekt! :D

Docent - Gdańsk
13-08-2003, 22:15
ich libe alkohol!!!( nie wiem, czy poprawnie)

AgnesK - ja zdecydowanie kupię gazobeto z Osławy 24x24x59 za 4,90 zł/szt na ściany nośne - sprawdzone i po dodaniu 12 cm styropianu będzie b. przyzwoity współczynnik przenikania ciepła.

Pochwal się jak już będziesz miała projekt w ręce i jakie wprowadziłaś zmiany.

Marc - powierzchnia ścian zewnętrznych to chyba ok. 170 m2.
Pozdrowionka

Marc
14-08-2003, 10:45
Bloczki betonowe różnią się klasą betonu, chciaż czasami ciężko wyciągnąć informację od sprzedawców bądź producentów.

Ja kupiłem bloczki z betonu B30 dlatego takie twarde. Chyba minimalna klasa betonu to B15. Jeśli jesteś pewna co do klasy betonu (możesz zrobić próbę wytrzymałościową, jak stukniesz młotkiem i bloczek się od razu cały rozsypie to się nie nadaje, musi pękać jedynie tam gdzie stukasz. Najlepiej niech to sprawdzi murarz, on wie o co chodzi), to w zasadzie możesz takie bloczki kupić nawet jeśli są nierówne (jeżeli są nierówne to znaczy, że były produkowane na kiepskich maszynach, co jednak nie ma wpływu na wytrzymałość, tylko murarz może narzekać).

Jeśli bloczki są kruche to wchłaniają więcej wody. Niestety beton dobrej klasy kosztuje (bo trzeba dać więcej cementu) i przez to bloczki są droższe. Jesli kupując bloczki będziesz się sugerować jedynie ceną to możesz mieć pewność, że będą one kruche (producent musi na czymś zaoszczędzić).

Pamiętaj, że oprócz bloczków ważna jest zaprawa. Mocny bloczek na kruchej zaprawie to słaba ściana. Dlatego trzeba pilnować murarzy aby dawali dobrą zaprawę (ja robiłem 1:3, tzn. na łopatę cementu, trzy łopaty piachu).

Przy murowaniu fundamentów pamiętaj o uziemieniu (do zbrojenia ławy fundamentowej) i kanalizacji i wodzie. To bardzo ważne.

Pzdr

AgnesK
14-08-2003, 21:13
Marc, dzięki za informacje i oświecenie mnie w kwestii fundamentalnej :wink:

Mein lieber Docent - wszystkie rzeczowniki w j. niemieckim piszemy wielką literą, ale za same chęci masz 5!

My chcemy mieć ścianę JW, więc chyba raczej będzie to Ytong.
Jak będę miała projekt prześlę Ci wszystkie dane.
Pozdrawiam Klub Praktycznych
Ps. Właśnie piję kolejne piffko za pomyślny przebieg budowy!

Docent - Gdańsk
14-08-2003, 22:06
AgnesK - w takim razie nie byłbym taki pewien , czy uda Ci się zmieścić w założonych kosztach - musisz pamiętać, że o wiele więcej wydasz pieniędzy na ściankę fundamentową, materiał na nadproża z Ytonga ( spojrzyj do cenników). A tak wogólne co Cię skłoniło, że ma to być ściana JW - czy dopiero w późniejszym terminie chcesz ocieplać dodatkowo Swoje ściany ( patrz co mówił Marc - także na jego kosztorys)

A TAK Z INNEJ BECZKI - TO DZISIAJ O 18.10 URODZIŁEM RAZEM Z ŻONKĄ WSPANIAŁĄ CÓRECZKĘ - BĘDZIE MIAŁA NA IMIĘ ALEKSANDRA ZUZANNA!!!!!

TRZYMAJCIE SIĘ.

Dzięki za tą piątkę z niemca - wierz mi nigdy się tego języka nie uczyłem - kiedyś jeszcze za czasów studenckich spędziłem miesiąc na rbotach w Niemczech ( jeszcze tych wschodnich) i coś tam pozostało w głowie.

AgnesK
15-08-2003, 17:44
:D :D :D SERDECZNE GRATULACJE :D :D :D Już nawet nie chciałam pytać, żeby nie podgrzewać i tak napiętej atmosfery.... Szanuję facetów, którzy są z żonami w czasie ciąży i porodu. Kolejna 5! Nasza Natka też początkowo miała być Olą. No to teraz musisz się spieszyć, coby malutka mogła w przyszłym roku brykać w piaskownicy :D

A wracając do rzeczy bardziej przyziemnych. Tak jak pisałam dom ma budować mój mąż (a raczej majster a mąż ma być pomocnikiem). Trochę się boimy, nie wiem czy słusznie, tego ocieplania. Wiesz kolejne koszta za robociznę, możliwość popełanienia błędów. Sama już nie wiem... A jaki współczynnik będzie miałą Twoja ściana po ociepleniu? Wiesz ile Cię winiesie metr ściany wykończonej? Robiłeś takie szacunki. W "M" jest takie zestawienie 20 rodzai ścian i ich kosztów i wg tego zestawienia JW z BK jest najtańsza (oczywiście już w stanie wykończonym) i ma wsp. przenikania ciepła 0,29. Przekonaj mnie do DW....

Tatusiu podwójny, pisałeś kiedyś poza tym, że kominek musi być zlicowany ze ścianą. Co to znaczy?

Marc, a Ty pisałeś o uziemieniu fundamentów. Pierwsze słysze. Nie miałam pojęcia o tym (i o wielu innych rzeczach jeszcze :cry: ), że fundamenty się uziemia. Jak to się robi?

Pozdrawiam serdecznie

AgnesK
15-08-2003, 20:46
Kurcze, właśnie poczytałam cenniki Ytonga... chyba zrobili podwyżkę... :cry: Jak będę miała projekt, to wtedy wszystko dokładnie wyliczę....

AgnesK
15-08-2003, 20:48
I jeszcze jedno, czy ta Osława jest w sieci?

Docent - Gdańsk
16-08-2003, 19:00
AgnesK- wielkie dzięki za życzenia :lol:
Produkty z Osławy są w sieci, ale myślę, że znajdziesz podobnej klasy producenta trochę blizej Ciebie - ja z moich lokalnych producentów chcę wybrać akurat tego, ponieważ chwalą go wykonawcy, że jest mało kruchliwy - dobry w obróbce i produkowany z dobrą dokładnością.

Mówiąc o zlicowaniu komina od kominka miałem na myśli to , że komin będzie znajdował się częściowo w kuchni, a w salonie będzie tylko podłączenie do kominka - w ten sposób nie zabiera się cennych m2 z salonu i łatwiej jest wykonać obudowę kominka ( nie będzie on tak głęboko wychodził do salonu)

Ja także nie wiem po co należy uziemnić fundamenty - nie planują wykonywania instalacji odgromowej.

A co do ściany DW to po prostu sądzę , że jest najtańsza w wykonaniu - w muratorach były ceny różnych rodzajów ścian - w wypadku ściany DW koszt m2 wynosi 35 zł ( materiał ) no i nie ma problemu z mostkami termicznymi.

Pozdrawiam.

AgnesK
16-08-2003, 19:23
Już się wyleczyłam z "Y". Przeliczyłam koszty, a jeszcze ten wyższy Vat.... Ale i tak zostaniemy przy JW, jeno będzie to raczej Solbet. Nie mogę doczekać się poniedziałku, żeby pokwitować odbiór projektu...

A pisząc o koszcie ściany miałeś na myśli chyba tylko pustaki?? Bez tynku wew i zew?

Tak nas wzięło na budowanie, że dziś już nawet odwiedziliśmy jedną hurtownię :) ... Chyba powoli zaczynam się też bać tego przedsięwzięcia od str. technicznej. Pocieszam się, że w sierpniu razem z proj redakcja sponsoruje podręcznik o budowaniu, więc pewnie się jeszcze dokształcimy.
Serdeczne pozdrowienia

Docent - Gdańsk
16-08-2003, 20:00
AgnesK - tak - miałem na myśli tylko materiał ( pustaki ) na ścianę .

A jeśli chodzi o projekt - to zamawialiscie go w czwartek i odbieracie w poniedziałem ( ze zgodą na Wasze zmiany)?

AgnesK
16-08-2003, 20:13
Projekt dostarczają w ciągu 2 dni, pokrywają koszty przesyłki. Zgoda na zmiany ma być standardowa. Jak dostanę, to Ci napiszę dokładnie. Pozdrowienia

Docent - Gdańsk
16-08-2003, 20:21
Ja , jak dzwoniłem do biura w Gdańsku ( Muratora) to powiedzieli mi, że jeśli będą go mieli na składzie to dostanę go od ręki razem ze zgodą na zmiany.

A tak w ogóle jakie bedą u Was ostateczne zmiany?

AgnesK
17-08-2003, 15:32
Cześć, u nas tak jak pisałam:
1. ściana JW
2. kominek w salonie na ścianie z kuchnią
3. Zamiana okna z drzwiami tarasowymi
4. brak drzwi pomiędzy pom. gosp.
5. przesunięcie okna do drugiego pom. gosp.
6. brak drzwi między domem a garażem

Jeszcze nie napiszę Ci dokładnie jak kominek wpłynie na pok. na góze. Planuję spotkanie z architektem w przyszły weekend.

A jakie zmiany Ty ostatecznie planujesz?

Szkoda, że Darek z Koszalina nie bierze udziału w dyskusji. Ale może jeszcze się pojawi.
Pozdrowienia

Docent - Gdańsk
17-08-2003, 19:34
AgnesK- ja będę miał takie zmiany jak opisywałem wcześniej.
A jeśli chodzi o Darka to koresponduję z nim poprzez wiadomości prywatne - wysłał mi nawet kilka fajnych fotek ze swojej budowy. Tak więc kontaktuj się na priva.
Jutro odbieram żonkę ze szpitala - jestem ciekaw jak to się wszystko dalej potoczy :lol:

AgnesK
17-08-2003, 20:18
Ale jesteś padalec! Nic nie powiedziałeś!!!!! :evil: Napisałe Ci coś ciekawego?

AgnesK
17-08-2003, 20:24
A Darek jest padalcem jeszcze większym, bo się wiedzą swą nie dzieli :evil:

Docent - Gdańsk
17-08-2003, 21:25
Aga - tylko bądź spoko, prześlę Ci jego kosztorys na priva i b........ Ciebie przepraszam .

Skruszony padalec - Andrzej :(

AgnesK
18-08-2003, 09:41
Masz szczęście, że Ci się dziecko urodziło! Tylko z tego względu mam trochę litości dla Ciebie (ach te wszystkie przyszłe nieprzespane nocki..... - i tu wyobraź sobie mój szyderczy, złośliwy, żądny zemsty uśmieszek :wink: )

Docent - Gdańsk
18-08-2003, 10:05
AgnesK - cóż za zmiana nastroju wstąpiła w Twoją duszę - spojrzyj na swoje priva to może staniesz się trochę łagodniejsza .

Padalec - Andrzej. :cry:

AgnesK
18-08-2003, 13:31
:D :D :D OOOOOOOOjjjjjjjj złagodniałam :D Ale Wy wiecie , że ja to tak żartem? :D :D :D

DAREK KOSZALIN
18-08-2003, 17:52
AGNIESZKA JAK TYLKO DOSTANIESZ ZDJĘCIA TO POTWIERDŻ BO COŚ MI TU NIE WYCHODZI.TAK NA MARGINESIE TO NIE WIEDZIAŁEM ŻE TU MACIE TAK WESOŁO TERAZ BĘDĘ TU CZĘŚCIEJ DO WAS ZAGLĄDAŁ

Docent - Gdańsk
18-08-2003, 20:30
Tak na marginesie to padalec chciał zauważyć , że pewna osoba dzisiaj miała odebrać projekt i małe co nieco podesłać :evil:

AgnesK
18-08-2003, 20:32
Darek, u nas jest suuper. To najlepszy i najprężniejszy klub (bo taki praktyczny :wink: )
JJJeeeeeeeeeeeezuuuuuu, Darek, jak pięknie.... (a na tym drugim zdjęciu to żonka i dziecię?) Jeszcze nie masz podłogi na gruncie?

Ja dziś odebrałam projekt :D . Owo zadowolenie trwało do chwili przejżenia jego zawartości. Strasznie skomplikowanie to wygląda. Darek, pomoc miałeś faktycznie tylko na początku przy fundamentach? Aż nie chce mi się wierzyć. Słuchaj co dawałeś pod ławę? Lałeś chudziak? Znajomy wysypał wykopy zwietrzeliną i twierdzi, że to wystarczy. Czy przy adaptacji proj. architekt nanosił Ci zmiany w rodzaju bloczków? (bo pisałeś że nie robiłeś ocieplenia). Koniecznie też opisz swoje zmiany i czy robisz kominek.
Serdecznie Cię pozdrawiam, dzięki za zdjęcia i koniecznie zaglądaj tu codziennie i pisz co słychać.

AgnesK
18-08-2003, 20:34
Tak na marginesie to padalec chciał zauważyć , że pewna osoba dzisiaj miała odebrać projekt i małe co nieco podesłać :evil:

Gdzież krążysz po sieci Docenciku drogi????? Co Ci przesłąć????

AgnesK
18-08-2003, 20:36
A jak tam Twoje dziewczyny?
A ten projekt, wiesz to jest sehr kompliziert..... :cry: Szkoda, że nie mają jakiejś wersji dla dopiero uczących się ciężkiego fachu budowlanego blondynek :cry: :(

Docent - Gdańsk
18-08-2003, 21:09
Dziewczyny już są od dzisiaj w domu - i wyobraź sobie , że się nic nie zmieniło - mała tylko je i śpi.

Prześlij mi wykaz materiałów i wszystkie powierzchnie do celów kalkulacyjnych.

AgnesK
19-08-2003, 09:46
OK.
To super. Widzisz zawsze twierdziłam, twierdzę i twierdzić będę, że dziewczyny są lepsze od chłopaków :wink:

Marc
19-08-2003, 12:49
Qrcze poszedłem na urlop a tu tyle się dzieje.

Moje gratulacje dla Docenta. Mam nadzieję, że powiększenie rodziny jeszcze bardziej cię zmotywuje do budowy.

U mnie już kładą tynki i robią ogrzewanie (straszny bajzel, wszystko na raz).

Jeśli chodzi o uziom fundamentów to tak jest napisane w projekcie. Robiłem zgodnie z opisem. Uziom nie musi być w fundamantach może być w ziemi ale tak jest podobno najlepiej. Chodzi oczywiscie o uziom instalacji elektrycznej podpięty do zbrojenia ławy fundamantowej.

Pzdr

Docent - Gdańsk
19-08-2003, 15:02
Marc - wielkie dzięki - moja motywacja i tak była b. silna, a ten fakt tylko mnie bardziej zmobilizuje.
Dzięki za wyjaśnienie sprawy z uziomem.

AgnesK
19-08-2003, 19:34
No to nas Marc faktycznie oświeciłeś. Ja do uziomu nie doszłam. Dopiero skleiłam makietę. Ale frajda! Śmiałam się sama do siebie, że to taki test na inteligencję budowlaną dla blondynek. Ojjjj będziecie musieli mnie tu nieźle podszkolić. :lol: Dostałam też w prezencie kasetę video "Z czego budować dom" . To już moja 2 a jeszcze mam to samo na płycie. Może ktoś reflektuje na kasetę?
A nie pisałam Wam, że ja mam odbicie lustrzane.
Andrzej dostałeś zdjęcia?
Kurka, łamię się co do tych ścian. Zobaczę co powie architekt.

A jeszcze Wam opiszę jak facet przyniósł mi paczkę z projektem. Natka wrzeszczy "Mamusiu kto to?". No więc ja jej wyjaśniam, że pan przyniósł projekt domku itp... Facet poszedł a mała w ryk, gdzie domek. na to ja jej, że to projekt a ona jak to kobieta - usłyszała to, co dla niej nawygodniejsze :lol: Oj, Andrzej, trzy kobitki w domu, ale cię spacyfikują.... :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Aga

AgnesK
19-08-2003, 21:02
Marc, Darek a te 170m2 ścian nośnych zapisanych w projekcie to faktycznie wszystkie nośne i zew. i wew.?
Faceci napiszcie jaie macie duże działki, w jakiej odległości od granicy jest posadowiony domek. Moja ma 995m2, szerokość 27m2. Linię zabudowy mam wyznaczoną na 6m od granicy. Zastanawiam się jaka odległość od granicy jest sensowna w przypadku tego projektu. Myślałam o 10m. W weekend czeka mnie rozmowa z architektem, więc szrajbnijcie coś na ten temat.
Marc, może byś przesłął jakieś zdjęcia? A i jeszcze jedno do Ciebie Marc - coś Ty robił z tym gankiem, że kosztował Cię 5 tys.?

Docent - Gdańsk
20-08-2003, 15:47
Aga - moja działka ma 990 m2 ( 22x45m) dom chcę odsunąć 9 m od drogi a to dlatego, aby nie trzeba było instalować drugiej skrzynki gazowej na ścianie budynku - będzie tylko 1 skrzynka w płocie ( pow. 9 m jest taki wymóg).

Pozdrawiam.

AgnesK
20-08-2003, 19:10
Piątek, godz. 16.00 - spotkanie z architektem mam. Nie wiem czy zauważyliście, że w sondażach zamieściłam ankietę nt. ścian. Zobaczę może zostaniemy przy DW.
Marc i Darek - odezwijcie się!!! Odpiszcie na pytania.
Pozdrowienia

Docent - Gdańsk
20-08-2003, 20:38
Lecę zajrzeć jak tam przebiega sprawa sondażu :wink:

AgnesK
20-08-2003, 21:12
Pewnie podwyższysz statystykę w zakresie DW? :)

radara
21-08-2003, 08:56
Bardzo się cieszę, że grono dzieciaczków się powiększyło. GRATULACJE. :lol:

My 13-14.09. wylewamy fundamenty.


Cieszę się, że nie jestem jedyną kobietą, która zagląda na D07.

Docent - Gdańsk
21-08-2003, 10:40
Witamy radara po dłuższej nieobecności ( a jak tam radar - też tu zaglądał). Daj później znać jak wyszły fundamenty.

AgnesK - nie mylisz się - zwiększyłem statystykę dla ściany DW :wink:

AgnesK
21-08-2003, 10:53
Wiem, kurka, już jest 52%.

A wiecie co, tak w ogóle to ta moja makieta nie wyszła aż tak źle. Nawet mężuś jak ją wczoraj ujżał to się rozpromienił!

Radara, super, że wróciłaś. Budujecie sami czy z ekipą? Bo my tutaj, tzn Docent, Darek i ja tworzymy klub gospodarczy :) I tak analizujemy każdą złotówkę. Koooooniecznie informuj nas na bieżąco na Forum i nie ukrywaj się :wink: z danymi i doświadczeniami. A właśnie jaką ścianę stawiacie? Jakie zmiany wprowadziliście? Napisz proszę, jutro o 16.00 muszę mieć już b. sprecyzowane poglądy.
Pozdrowienia
Aga

radara
21-08-2003, 12:24
Nasze plany nie są jeszcze całkowicie sprcyzowane mamy jeszcze trochę czasu. Na razie fundamenty. W przyszłym roku reszta - oby jak najwięcej. Murarz z pomocnikiem - życzą sobie na dziś ok. 5 tys. za ściany i pomoc przy fundamentach. A był i taki co powiedział 15 tys.. :evil:
Tego za 5 widziałam już domek który stawiał i jest jak najbardziej OK.

Co do zmian: to mamy lustrzane odbicie, mamy zamiar zrobić kominek i balkon nad tarasem. Połączony garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Brak wejścia z domu do garażu.

Mam tylko nadzieję, że "Praktyczny" na działce 500 nie okarze się za wielki.

Zastanawia mnie jeszcze czy nie powiększyć okien aby domek wyględał lepiej ( front), a może będzie wtedy źle. To są jeszcze wszystko przemyślenia.

Ale bardzo bym chciała zobaczyć D07 już gotowy, otynkowany.No taki w całości.

DAREK KOSZALIN
21-08-2003, 17:17
ZDJĘCIA KTÓRE WYSŁAŁEM MIAŁEM A RACZEJ MIAŁAM (ANETA)POSEGREGOWAĆ.NAJWAŻNIEJSZE ŻE SIĘ PODOBAŁY.ZALOGOWAŁAM SIĘ NA DARKA TO MÓJ MĄŻ,BO NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ ŻE KTOŚ BĘDZIE DYSKUTOWAŁ NA TEMATY BUDOWLANE Z "BABĄ",NO ALE JESTEM MILE ZASKOCZONA.PYTACIE O STROP ALE JESZCZE NIE ZALALIŚMY ,BO CIĄGLE BAWIMY SIĘ Z ZASYPYWANIEM,ALE OD PONIEDZIAŁKU PRZYCHODZI DO NAS POMOCNIK.W SOBOTĘ JEDZIE DAREK PO TE PATYKI CO PODTRZYMUJĄ BELKI STROPOWE.ODNOŚNIE OBNIŻENIA PODŁOGI ANDRZEJU TO DAREK MI WYTŁUMACZY I CI NAPISZE CO MIAŁ NA MYŚLI.

DAREK KOSZALIN
21-08-2003, 17:24
AGNES DZIAŁKĘ MAMY OKOŁO 1500m A DOM MAMY POŁOŻONY 10M OD GRANICY DZIAŁKI PONIEWAŻ W PLANACH ODLEGŁYCH MAMYZAMIAR DOBUDOWAĆ DO GARAŻU DRUGI GARAŻ ALE JAK BĘDZIE TO NIE WIEMY.

Docent - Gdańsk
21-08-2003, 17:26
Dzięki Aneto - czekam na odpowiedź :lol:

AgnesK
21-08-2003, 20:02
Aneta - tylko prosze nie bawić się w podziemie!! My tu wszyscy czekamy na każdą informację nt. pana praktycznego! A też zauważyłam, że w garażu jest obniżona posadzka. Dlaczego?
Radara, super cena!!! 5 tys dla 2 facetów za fundamenty i mury - gratuluję.
A Darek i Aneta , nie krzyczcie plizzz (wyłączcie CapsLock). :) No i napiszcie nam jeszcze o Waszych zmianach.
Z tego co widzę to nie wszystkie zmiany trzeba nanosić w proj. zaraz na początku? Można to załatwić poprzez wpis do dziennika budowy w trakcie budowy? Ale jakiego kalibru zmiany?
Pozdrawiam
Agnieszka

AgnesK
21-08-2003, 22:13
Andrzej widzę Cie - odezwij się.... :D

Docent - Gdańsk
22-08-2003, 16:34
A ja Ciebie nie widziałem - podeślij mi swój nr GG na priva to będziemy wymieniać się inf on line.

AgnesK
22-08-2003, 20:17
Byliśmy dzisiaj u p. architekt. Powiedziałą nam, że jeśli chcemy JW to nie trzeba nanosić zmian do projektu :o (właściwie powiedział nam to facet od konstrukcji, stwierdził, że wszystkie ściany nośne, które nie są cieńsze niż 24 cm nie wymagają przeliczeń konstrukcyjnych). Tak dziwnie do tego podchodzę. W proj. jest BK 24 klasy 600, ale może faktycznie jeśli da się ścianę grubsza, a więc 36 klasy 400 to to wystarczy. Parametry przenikania ciepła będą praktycznie takie same (teraz 0,30) a z tego co wiem to np. Solbet deklaruje 0,31. Tak więc decyzja odnośnie ścian może poczekać jeszcze 2 lata (przyszły rok to jak wiecie tylko stan zero). Powiedzcie mi proszę, czy ta argumentacja pana konstruktora Was przekonuje).
Okazuje się że fuksnęło nam się z dachem. Przez przeoczenie nie wpisali nam że dach ma miec min. 45 st nachylenia!!!!!! To by nam udupiło projekt. :D :D :D

AgnesK
23-08-2003, 15:10
A i jeszcze jedno - w proj. przewidziane są na górze ścianki działowe z regipsów. jakie Wy robiliście/zamierzacie robić? Mnie regipsy średnio przekonują (mam teraz :cry: ), ale nie wiem, czy można tam coś murować ze względu na wytrzymałość stropu. Zapomniałam zapytać p. konstruktora. Wizytę koleją mamy umówioną na najbliższy czwartek.

Adaptacja proj z planem zagosp działki i wszystkim co potrzebne do pozwolenia na budowe będzie nas kosztowała 1700-1800 zł (swoją drogą to paranoja, że adaptacja jest droższa od samego projektu, choć z drugiej str. cena obejmuje nie tylko samą adaptację. Ale to i tak dużo :( )

Chcieliśmy mieć też schody ze spocznikiem, ale powiedzieli nam, że za mało miejsca i stopnie musiałyby mieć po 30cm h. Nic przeżyjemy zabiegowe. A może Wy coś wymyśliliście w kwestii schodów?

Oświećcie mnie też w kwestii fundamentów. Niektóre na planie mają po 30 cm szerokości. Czy są to same ściany fundamentowe bez stóp? I na czym je murować? Pewnie na jakieś podsypce ze zwietrzeliny lubo cóś.

Dobra koniec na dziiś, bo przestaniecie ze mną gadać (:wink:). I tak już chyba za dużo pytań :D

Docent - Gdańsk
23-08-2003, 15:22
Aga co się mieści w cenie adaptacji, czy też mapka do celów projektowych oraz projekty przyłączy, bo jeśli tak to cena nie jest aż tak wygórowana.
Pozdrawiam.

Docent - Gdańsk
23-08-2003, 15:25
Aga jak leci.

AgnesK
23-08-2003, 20:03
:D :wink:

AgnesK
23-08-2003, 20:07
A, nie zauważyłam Twojej wyższej odpowiedzi. Mapkę do celów projektówych już mamy (kosztowała nas 500 bez rk, 4 egz.). A w cenie adaptacji jest też proj zagosp. działki, przyłącza, uzgodnienia z ZUD-em i SRU-em ( :D ), wszystko, co jest konieczne do wydania zgody na budowe. To najtańsza oferta jaką udało mi się znaleźć. Inne oscylowały w granicach 2500-3000.

Docent - Gdańsk
23-08-2003, 22:04
U nas ta przyjemność kosztuje ok. 1200 zł za zagosp. działki , uzgodnienia i zmiany w projekcie.

AgnesK
24-08-2003, 18:48
Andrzej, jak to jest powiedz mi, że my obije budujący dopiero w następnym sezonie budowlanym (tudzież Ty zaczynający we wrześniu) rozmawiamy najwięcej a Ci któzy już budują i WIEDZĄ najwięcej milczą? Może dlatego, że budują? Oby :( Odezwijcie się plizzzzzz i napiszcie coś. Kto odpowie na moje pytania (mam ich w zanadrzu jeszcze z 10 ale czekam najpierw na odpowiedzi na wcześniejsze :cry: )

Docent - Gdańsk
24-08-2003, 19:37
I na pewno tak jest jak piszesz - ludzie budują i coraz mniej mają czasu aby zaglądać na forum.
A co do Twojego pyt. na temat ław fundamentowych to należy je wylać tak jak przewiduje projekt 30x ileś tam, stopy fundamentowe będą robione np. pod kominek, słupy przed wejściem - tak mi się wydaje. Ławę fundamentową wylewa się na chudym betonie lub bez niego bezpośrednio do gruntu lub na folie budowlaną.

Mam pyt. czy będziesz zostawiała okrągłe słupy przed wejściem, czy kwadratowe np. z cegły klinkierowej. Jeśli możesz podaj mi wysokość ścianki kolankowej w/g projektu ( ile warstw pustaków 24x24).

Pozdrowionka.

AgnesK
25-08-2003, 09:19
Ścianka kolankowa ma 145 cm. Chyba 5 warst pustaków. Kurka nic więcej Ci nie powiem.... oddaliśmy pani architekt wszystkie egz. projektu :( Będę u niej w czw. to jeden wezmę. (spieszyłam się do przedszkola po małą i tak wyszło). Raczej nie chcemy takich okrągłych słupów. Prędzej z drewnianych krawędziakó. Nad klinkierem nie myślałąm. Ale to może fajnie wyglądać. Wiesz co jest najdziwniejsze - w schematycznym rysunku słupów mają one stopy fund. a w przekroju poprzecznym nie ma już żadnych fundametów pod schodkami wejściowymi. ... Mam nadzieję że jak kupisz projekt to mnie trochę uświadomisz. :)

Docent - Gdańsk
25-08-2003, 10:16
W takim razie ścianka kolankowa jest bardzo wysoka - wszystkie pomieszczenia na poddaszu będą prawie w całości użyteczne.
A co do słupów to ja bardziej optuję za cegłą klinkierową, natomiast żonka nie chce o tym słyszeć i upiera się przy okrągłych.

AgnesK
25-08-2003, 11:03
Pomieszcze nia na górze są naprawdę super. Nasz wcześniejszy projekt miał ściankę kol. na wys 80 cm i chcieliśmy to zmienić. Tu pasuje nam to w 100%.

Docent - Gdańsk
25-08-2003, 15:22
Masz w 100% rację - prawie wszystko będzie można postawić przy ściance i nie uderzać o nią głową.

AgnesK
25-08-2003, 20:31
Wiem coś o tym. Teraz mamy 2 pokoje ze skosami :( W jednym ścianka kolankowa na wys ok 30 cm :cry: :cry: :cry: a w drugim w ogóle (no mąż mi podpowiada że 2 cm) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: A ile się naklniemy... :oops: :oops: :oops:

Docent - Gdańsk
26-08-2003, 19:12
Tak więc mieszkanie prawie jak w namiocie ( siniaki na głowie na porzadku dziennym) :lol:

AgnesK
26-08-2003, 19:49
Bez mała. Znajomi mówią nam, że ma to swój urok..... Ciekawe jaki? Fakt, Natalia ma pod skosami całe skrzynie z zabawkami (a jak zawartość ich wyrzuci...... :evil: :evil: :evil: :evil: )
I tak to musimy zadowalać się tematami zastępczymi......
Nasza pani architekt ma zadzwonić do wydz. inż. miejskiej, która wydawała nam WZ bo mamy kretyńską linię zabudowy. Wg niej dom będzie stał ukosem na działce (i tu pierwszy raz przy okazji budowy usłyszeliśmy o argumencie finansowym w celu zmiany WZ (NIGDY!!!). Może jak dalej M, D, Rx2 nie będą chcieli z nami gadać to z nudów naszkicuję Ci plan sytuacyjny..... A gdzi Wy będziecie się budować?
Pozdrowienia
Aga

Docent - Gdańsk
27-08-2003, 11:50
AgnesK - my będziemy się budować w m. Banino - jest to ok. 14 km do dworca w Gdańsku - Wrzeszczu - jeśli Ci coś to mówi - generalnie ok. 15 minut jazdy samochodem do centrum. Dzisiaj dzwoniłem do UG i w poniedziałek moje WZ będą wysłane do zaopiniowania do UW - tak więć myślę , że za jakieś trzy tyg. powinienem je mieć. A jak długo u Ciebie trwa załatwianie pozwolenia na budowę w UG - słyszałem, że już nie powiadamia się sąsiadów i że szybciej jest wydawane pozwolenie - napisz jak to u Ciebie wygląda.

Pozdrawiam.

AgnesK
27-08-2003, 22:11
Powiem, Ci, że narazie cała papierkowa robota to bajka. Składam - otrzymuję, w przepisowym terminie... A pozwolenie na bud. ma być wydane w ciągu max. 2 mies. Czy są pisma do sąsiadów nie wiem ale się dowiem.
To co startujesz w tym roku?
Pozdrowienia A.

Habier
28-08-2003, 11:39
Witam,

to moj debiuicik na forum :D

czytam sobie juz od jakiegos czasu nt. tego wspaniałego domku
i tak sobie mysle czy mnie stac na niego :-?

podajecie bardzo różne kwoty a na stronie muratora nie ma niestety duzo informacji nt. D07 :(

Znalazlem w sieci przykładowe kosztorysy innych domków i staram sie je dostosować do tego "najlepsiejszego" czyli D07. Ale jest troche rzeczy, których w zaden sposób nie jestem w stanie policzyć (określić)

Czy mógłbym liczyć na Was, abyście mi podpowiedzieli nt. zestawienia materiałów do tego domku? Będę wtedy mógł wszystko policzyć i sprawdzić jaki kredyt będę potrzebował.

Byłbym Wam bardzo wdzięczny.

Dodam jeszcze, że działkę już (prawie) mam i pozostaje tylko sprawa decyzji - kiedy, co i za ile? 8)

pzdr
Habier

Gosia Łódź
28-08-2003, 20:21
Zauważyłam ogromne zainteresowanie projektem.
Czy buduje ktos może w łódzkim, chetnie obejrzałabym domek, za pozwoleniem.
Coś w nim musi byc , ze wszytskich tak pociąga :)

AgnesK
28-08-2003, 20:27
Bo on ma w sobie to coś! :wink:
Kurka, moja architekt przełożyła spotkanie na jutro. Jak wyrwę 1 egz. projektu to wszystko opiszę (to zestawienie materiałów).
Tak więc grono wielbicielek/wielbicieli Pana Praktycznego się powiększa. Super! :D

Docent - Gdańsk
28-08-2003, 20:33
Gosia, Habier - jak zauważyliście na tym wątku to za dużo osób się nie odzywa - ja naliczyłem raptem 8 , a jesteśmy z wątkiem D 07 na samej górze z tego względu, że prawie codziennie zaglądają tu dwie osoby - stąd też jest tu dużo postów. Dom, jak dom - nasz ma Tę zaletę , że jest prosty w budowie ponieważ przypomina "stodołę", jest funkcjonalny w środku, posiada wysoką ściankę kolankową i jak sama nazwa wskazuje jest "Praktyczny" - stąd nasze decyzje o budowie domu właśnie tego projektu.

Aga - zdecydowanie tak - jak Ci już wcześniej pisałem nie mam innego wyjścia jak zacząć w tym roku. Zaczęcie w nastepnym roku jest dla mnie katastrofą finansową.

Habier
29-08-2003, 08:42
Bo on ma w sobie to coś!
MA!!! a jakże :)


Jak wyrwę 1 egz. projektu to wszystko opiszę (to zestawienie materiałów).

Rwij! Będę bardzo wdzięczny
:D


Tak więc grono wielbicielek/wielbicieli Pana Praktycznego się powiększa. Super! :D

Powiększa - i to jak :) Można jeszcze doliczyć moją lepszą połówkę, no i rodziców :)

pzdr
Habier

Gosia Łódź
29-08-2003, 17:09
Pewnikiem tak, a zdradzcie jakie mogą byc koszty takiego domku , skromnie, ale do zamieszkania ?:)

Docent - Gdańsk
30-08-2003, 12:03
Ja szacuję na 160 tys., ale mogę się mylić - wszystko zależy od tego co chce się mieć i od wkładu pracy własnej.

DAREK KOSZALIN
30-08-2003, 19:21
CZEŚĆ DAWNO MNIE NIE BYŁO ALE TO WYNIKA Z CZĘSTSZEJ OBECNOŚCI NA BUDOWIE.WŁAŚNIE WYLALIŚMY POSADZKĘ W GARAŻU.ZA CHUDY BETON ZAPŁACILIŚMY 100ZŁ ZA M +30ZŁ ZA DOJAZD.ZAMÓWIŁEM 2,5M ALE 1/3 NA OKO ZOSTAŁA NIE WIEM CZY PRZYWIÓZŁ ZA DUŻO CZY SIĘ PRZELICZYŁEM.OGÓLNIE PODŁOGA WYSZŁA MI BARDZO ŁADNIE.NAJWAŻNIEJSZE ŻE SKOŃCZYŁEM ZASYPYWANIE I ROBIĘ PO KOLEI POSADZKI I DOPIERO !!!!TAK NAPRAWDĘ ZACZNĘ UKŁADANIE STROPU.NIE MOGŁEM ZACZĄĆ TAK JAK PLANOWAŁEM I PISAŁEM BO NIE MIAŁEM RÓWNEGO PODŁOŻA.PRZEZ TO ZASYPYWANIE TANIM KOSZTEM ZMARNOWAŁEM TYLE CZASU ALE UWAŻAM ŻE SIĘ OPŁACIŁO.
ODNOŚNIE ZMIAN W PROJEKCIE KTOŚ CHYBA PISAŁ O BALKONIE .MY MYŚLIMY W POKOJACH NAD GARAŻEM O BALKONIE DREWNIANYM.CZY BĘDĄ POTRZEBNE ZMIANY W PROJEKCIE CZY MOŻNA SIĘ OBEJŚĆ?AGNIESZKO CHYBA JESTEŚ ZORIENTOWANA JEŚLI MOŻESZ TO NAPISZ .WIĘKSZYCH ZMIAN NIE ROBIMY,WEJŚCIE DO GARAŻU BĘDZIE Z POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO.ALE TAK NAPRAWDĘ TO MY O WSZYSTKIM DECYDUJEMY W TRAKCIE,NIC NIE PLANUJEMY.
WSZYSTKIE PAPIERY ZAŁATWIALIŚMY 6 MIESIĘCY.FUNDAMENTY PLANOWALIŚMY POSTAWIĆ W ZESZŁYM ROKU TAKŻE DOCENT ŻYCZĘ POWODZENIA .

AgnesK
30-08-2003, 19:28
My szacujemy podobnie. :evil: tkwi w szczegółach.

Docent - Gdańsk
30-08-2003, 19:41
Byłbym szczęśliwy jakby papierkologia zajęła mi tylko 6 miesięcy - bo w czerwcu miałbym już pozwolenie na budowę.

Darku, Aneto - przed chwilą wysłałem do Was maila więc się nie będę powtarzał. A co do balkonu - to nie wiem do czego miałby służyć ? - przecież będziemy mieli taras!

Ale pogoda płata nam figle :evil:

DAREK KOSZALIN
30-08-2003, 21:32
Wierzę że we wrześniu pogoda będzie na tyle ładna że zalejemy strop.O dachu nawet nie marzę,chociaż miał być w tym roku.Ale mimo wszystko planuje na przyszłą zimę zamieszkać.[/quote][/code]

AgnesK
31-08-2003, 11:56
No ta moja odpowiedz wyszła dziwnie - to miała być reakcja na finansowe plany Docenta.
Jeśli chodzi o balkon to mam wątpliwości natury technicznej. Co z wieńcem? na ściance kolankowej? Jak chcecie ten problem rozwiązać? Zrobienie drzwi balkonowych komplikuje sprawę. Teraz jest wieniec prosty, dookoła ściannki, nieprzerwany. Nie wiem czy balko jest wart tych kombinacji które trzeba będzie zrobić, szczególnie że budujesz sam. Balkon kusi, ale podobnie jak Andrzej jestem zadania, że jest on zbędy. To wiesz, każdemu według potrzeb.
Nie wydobyłam egz. projektu, bo architekt będzie teraz we wszystkich egz. nanosiłą poprawki. My będziemy musieli chyba zwiększyć przekrój ław bo jesteśmy już w innej strefie. Teraz projekt ma być przeliczony przez konstruktora budynku, który wypowie się teżw kwestii ścianek działowych na poddaszu (chcemy murowane). Darku, jakie Wy będziecie mieli ścianki na górze?
Narazie mamy małą jazdę z zagosp. działki i podadowieniem budynku, bo pani architekt miasta nie chce zgodzić się na równoległe stawienie budynku, tylko wpisali nam w warunkach tak dziwnie po skosie.

AgnesK
31-08-2003, 12:02
A i jeszcze jedno, Darku, co z tą podłogą w garażu? ciężko Ci było ją wykonać? (ma obniżony poziom). Nie można zrobić izolacji tej samej grubości na całym parterze i mieć posadzkę na jednym poziomie?

Miałam też napisać zest. materiałów. Ponieważ nie mam proj. przed sobą mogę skopiować tylko podstawowe dane potrzebne do kalkulacji. Oto one:

ławy B15 – 5,14m3
stopy fun – 0,22m3
bloczki bet 14,65m3


ściany parteru 170,16m2
ściany poddasza 3,12m3

strop teriva I bis 78m2 14,4m
żebra rozd bet B15 0,62m3

drewno konstrukcyjne – 3,12m3

folia dachowa, dachówka 152,65
obróbki blach 7,78m2
rynny dach 31m2
r spustowe 27,6m
śc działowe
z cegły pełnej (gr ˝ cegły)44m2
(gr ź cegły) 10,21m2
ruszty ok. 65m2

dociepleni elew.+ wyprawki (drywit) 85,4m2
śc pod deskami 84,78m2

No i teraz mam zgryz, bo nie wiem gdzie się walnełam w ścianach nośnych, raz napisałam m2 a raz m3. Darek może sprawdzisz i sprostujesz, żeby dane były miarodajne.
Darek, Beata piszcie tak dużo i często jak tylko dacie radę. Szczególnie ciekawią nas koszty i rozwiązanie jakie stosujecie.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Ps. Cały weekend miałam rodzinę na głowie ( :-? ) stąd dziś wreszcie mogę się rozpisać i nadrobić zaległości.

AgnesK
31-08-2003, 12:05
Te ściany nośne poddasza to miały być chyba jednak m2.

DAREK KOSZALIN
31-08-2003, 15:01
Widzę że wszyscy balkon odradzają,ale ja uważam że jest on naprawdę potrzebny.Darek mówi że problemu nie będzie,trzeba tylko z wieńca wypuścić zbrojenie.Jeżeli twierdzi że sobie poradzi to ja jestem mimo wszystko za balkonem.teraz mamy pralkę na górze w łazienc i wiem że wynoszenie prania na ogród jest uciążliwe.NO ale jeszcze przemyślimy tą kwestię.

AgnesK
31-08-2003, 20:19
Beata odzywajcie się czejściej!
Znajomi mają 2 balkony, jeden z płyty 2 będzie drewniany. Żałują że ten 1 zrobili z płyty. (koszty, duża ilośc zbrojenia, ev. mostek termiczny). Więc może lepiej faktycznie zróbcie drewniany? Zresztą dobrze będzie się komponował.
Andrzej jak będziesz zamawiał proj. powiedz żeby Ci przesłąli potwierdzenie przynależności p. Kowalskiegi do izby (tego wymaga nowe prawo) a że spieszy Ci się, to załatw to od razu przy zamówieniu proj.

Docent - Gdańsk
01-09-2003, 09:51
Aga - dzięki za wskazówki. Ja projekt będę zamawiał bezpośrednio w biurze w Gdańsku na ul. Heweliusza tam, gdzie Ty zamawiałaś - ale mimo wszystko przedzwonię do nich i się spytam.
Jeszcze raz dzięki.

DAREK KOSZALIN
01-09-2003, 17:28
Agnieszka kilka dni temunapisałaś zestawienie materiału.Jeśli chodzi o ławy fundamentowe i stopy to nam poszło 7,5m3 betonu .Od soboty nic na budowie u nas się nie dzieje ,bo pogoda nie dopisuje,aż się zaczynam obawiać czy my wogóle ten strop położymy.Ale jestem ciągle dobrej myśli.

AgnesK
01-09-2003, 19:03
Darek, a fundamenty robiłeś wylewane? Wiesz co, jeszcze na poprzedniej str. zadałam kilka pytań, możesz spojżeć i napisać coś na nie?
Słuchaj a z tym waszym balkonem, to nie musi on być ujęty w adaptacji proj.? Możecie go tak sobie na etapie budowy dostawić dokonując tylko wpisu do dziennika budowy?

Trzymam kciuki za pogode! To chociaż teraz wszyyyyyyyysto opiszcie ze szczegółami! :D

AgnesK
04-09-2003, 21:45
Ależ spadliśmy w dół... Ledwo nas odnalazłam.

Darek, Beata opublikujcie swoje koszty, bo są one naprawdę rewelacyjne! Wiele osób ten temat bardzo interesuje.
Dajcie swoje błogosławieństwo a zrobimy to za Was.
Pozdrawiam serdecznie A.

AgnesK
13-09-2003, 20:31
Hej, Praktyczny Klubie, gdzie jesteś(-cie)???? :cry: :cry: :cry:

Kurki
16-09-2003, 18:34
Poszukujemy budowniczych D07 w okolicach Bydgoszczy lub w Kujawsko-Pomorskim

AgnesK
16-09-2003, 20:44
Macie już projekt?

Kurki
17-09-2003, 15:29
Działkę kupiliśmy w czerwcu, budowę zaczynamy w przyszłym roku, projektu nadal nie mamy, choć jesteśmy na niego zdecydowani. Od kilku lat oglądamy projekty, ale nieustannie wracamy do D07. Nie jest on może idelany, ale wydaje nam się ładny, praktyczny (ma wszystko co potrzeba i ile potrzeba), nie za duży, i pasujący do daszych możliwości finasowych. Chcielibyśmy wprowadzić w nim trochę zmian - np. zamknąć przejście ze spiżarni do pomieszczenia gospodarczego, a otworzyć go ze strony garażu; dołożyć kominek i inne. Zależy nam na obejrzeniu go w rzeczywistości i wymianie doświadczeń co do zmian wewnątrz. Cieszymy się także, znaleźliśmy na forum tylu ludzi, którym się też ten dom podoba bo nie widząc go nigdzie (czy w gazetach, czy w innych prezentacjach muratora) myśleliśmy, że jesteśmy sami.

AgnesK
17-09-2003, 17:21
Chyba najprędzej to będzie gotów Darek, potem Andrzej, OOOOOO sorry jest już prawie gotów Marc, ale od dawna się nie odzywa..... Pewnie zostaną Wam tylko zdjęcia do oglądania...

Kurki
17-09-2003, 17:55
Może jesteśmy nieudolnymi forumowiczami ale - czy na formu są jakieś zdjęcia osób już budujących D07, bo nie udało nam się znaleść.

AgnesK
17-09-2003, 20:56
Nie, zaraz Wam prześlę. (Żebyś Ty Darek wiedział ile osób ogląda Wasze zdjęcia....)

AgnesK
17-09-2003, 20:58
Przyślijcie mi swój adres. A tak na marginesie - Darek, Beata podeślijcie trochę nowych zdjęc....

Docent - Gdańsk
22-09-2003, 20:46
Witam po dłuższej przerwie - niestety mamy teraz z kol. małżonką moc obowiązków i dlatego nie zawsze można przejrzeć wszystkie posty i odpisać na nie .
Jak wcześniej już pisałem udało mi się w końcu zdobyć WZ po 8,5 m-ca walki z urzędasami, projekt zakupiłem 17.09 i 19.09 złożyłem wraz z wszystkimi dok. do p. architekt, która będzie robiła mi adaptację ( weźmie za to 1000 - 1200 zł) i ona już w moim imieniu złoży dok. do UG w celu wydania pozwolenia na budowę. Uzgodniłem z nią, że dom będzie odsunięty od ulicy 8 m, z lewej strony 4m od sąsiada, a zprawej pozostanie 5,5 m od strony ogrodu gdzieś 29 m.
Teraz tylko pozostało mi cierpliwie czekać na pozwolenie i conieco pogrzebać w ziemi, żeby przyspieszyć późniejsze prace.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Pana Praktycznego.

PS. wczoraj skleiłem model domku - męczyłem się prawie 2 godz. ale chciałem nie spartolić roboty - szkoda tylko, że nie jest on kolorowy - postawiłem go w honorowym miejscu, żeby nacieszyć nim mój wzrok.
Trzymajcie się.

AgnesK
22-09-2003, 21:31
:D Ja też męczyłąm się prawie 2 godz! No to nie jest źle. U nas też będzie 8 m od drogi, boki trudno opisać bo stoi tak po skosie (taką mamy linię zabudowy).
A nie wiem czy już czytaliście w innym wątku, gdzie opisałąm reakcję p. pseudo-konstruktora na naszego boskiego PAna Praktycznego. Powiedział, że jest przewymiarowany, i w ogóle po co wieniec na ściance kolankowej :evil: No to teraz rozumiem, dlaczego na Forum jest wątek o problemach ze ściankami kolankowymi. Jeśli w Polsce jest jeszcze kilku(nastu) takich partaczy..... A Pan nam już nie przelicza projektu.
Andrzej a te 1200 to z ZUDem i proj. zag. działki i przyłączami?

A wiecie że te gnojki na górze chcą zlikwidować ulgę odetkową :evil: :evil: :evil: To już jest (i tu następuje dłuuuuuugie piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) :evil: :evil: :evil:

AgnesK
22-09-2003, 21:33
:oops: Z tą ulgą to cofam, źle przeczytałam tytuł artykułu. Sorrry jeśli komuś podniosłam ciśnienie........ :oops: Ulga będzie.....

Docent - Gdańsk
23-09-2003, 11:52
Tak Aga - to jest cena całościowa, oraz 100 zł za prowadzenie dziennika budowy.

radara
23-09-2003, 12:10
Ostatnio facet który będzie nam nadzorował budowę, zaproponował zabudowę wejścia do domu, czyli nie było by filarów a był by ganek. Zyskali byśmy powierzchnię a dodatkowo mniejsze oziembienie domu.Ale muszę dowiedzieć się czy nie należy mieć tu zgody na zmiany projektu. Co wy na taki pomysł? Czy potzebna jest zgoda na zminy? i jeśli tak to jak ją uzyskać ?
Pozdrawiam wszystkich "Praktycznych"
:D

AgnesK
23-09-2003, 19:56
Nie wiem, jak by dom wyglądał po takim zabiegu. Trzeba przemyśleć. Przyślijcie trochę Waszych zdjęć. Pozdrowienia :D

radara
24-09-2003, 08:10
Niestety nie mamy jeszcze żadnych zdjęć.

Mam do was pytanie - jakiej wielkości są wasze działki. Nasza ma ok. 500

Docent - Gdańsk
24-09-2003, 19:46
990 m2 - 22x45 m. :lol:

AgnesK
24-09-2003, 21:15
Już pisaliśmy chyba o tym??? Ja mam 995 (ha więcej o całe 5m2...), szerokość 27m.
Andrzej a 22m to nie za mało ? Tam jest chyba min. 22,5?

Docent - Gdańsk
25-09-2003, 14:14
Aga - jaki ładny masz rysuneczek ( JAK TO SIĘ ROBI!)
Z tymi wymiarami masz rację, ale pamiętaj, że ja będę miał taras od strony ogrodowej :lol:

Docent - Gdańsk
25-09-2003, 14:17
Zapomniałem jeszcze o jednym - mianowicie mam dylemat - czy najpierw wytyczyć budynek, czy zdjąć humus - może ktoś podpowie jak ten element wykonywał.

AgnesK
25-09-2003, 19:13
Z tego co wiem robi się tak: zdejmujesz humus, geodeta wytycza budynek (i tak musisz zdjąć z pewnym zapasem), kupiesz fundamenty, geodeta przybywa jeszcze raz i sprawdza czy jest gut.
Rysunki - HenoK, Tomek1950 i Ponury uświadamiali mnie dłuuugo w wątku pt" Jaka jest płeć forumowicza" (dziwnie, że tam, ale wszędzie dobrze się uświadamiać) a skoro mnie nauczyli, to każdy to zrozumie :D

Mam zgryz - zastanawiamy się, czy w przyszłym roku nie robić do st. sur. otwartego a nie tylko sam stan zero......... Trzeba będzie brać kredyt.... Kurde, nie wiem....

Pozdrowieniahttp://www.gif.marktrad.pl/budownicze/b5.gif

Docent - Gdańsk
25-09-2003, 20:37
No widzisz ilu ludzi tyle jest zdań - np. Kodi twierdzi tak jak i ty, ale inni mówią, że lepiej jest wytyczyć najpierw budynek a potem mając zaznaczony punkt ppp - łatwiej jest panu koparkowemu dokładnie wybrać ziemię na odpowiednią głębokość - stąd mam dylemat.

Kurki
26-09-2003, 18:25
Aga - jaki ładny masz rysuneczek ( JAK TO SIĘ ROBI!)
Z tymi wymiarami masz rację, ale pamiętaj, że ja będę miał taras od strony ogrodowej :lol:

A przepraszam - jak taras od strony ogrodu to co na tej ścianie gdzie w projekcie jest wyjście do ogrodu

AgnesK
26-09-2003, 20:17
No to widzę, że mój wczorajszy post wcięło..... :( :-?

Z tym humusem - o ile pamiętam ściąga się go na głębokość 20 cm? Czy nie? To chyba można jakoś wyliczyć głębokość wykopów. Poza tym Andrzej - jak potem ściągniesz humus? Będzie z tym trochę zabawy, jeśli najpierw wykopiesz fundamenty. Zresztą spytaj HenoK, on Ci odpowie. A może Radarki?

No właśnie Radarki, jak tam koszty? Ile Was wyniósł stan zero? (bo chyba do tego etapu dobrnęliście?)

Andrzej, jeszcze jedno, czy Ty masz działkę narożną, czy będziesz ustawiał dom bokiem? (informuj o postępach na placu budowy)

Pozdrowienia Aga

AgnesK
26-09-2003, 20:28
Andrzej, zapomniałam, o tej płci forumowicza rozmawiamy w "Uwagach o Forum M".

Docent - Gdańsk
27-09-2003, 15:06
Witam wszystkich - postępu na placu budowy - to dzisiaj ściągnięcie ziemi urodzajnej ok. 40-50 cm ( Aga nie wierz, że będzie to 20 cm), a w poniedziałek wytyczanie. Przyjechał gościu koparą - wcześniej tzn. o 07.00 byłem już na miejscu, żeby wytyczyć obszar z którego ma być ściągnięta ziemia - zajęło mi to samemu - później z pomocą Kodiego jakieś 1,5 godz. a to dlatego tak długo, że trzeba było rozwijać sznurek dokładnie wymierzyć z rysunków itp. - nieważne ale jednak czsu zabrało mi to sporo. Koparka pracowała ok. 1,5 h - gość wziął w końcu 130 zł, ale chciał 150 - ja mu na to ale przecież za jednym zamachem na jednym terenie miał trzy zlecenia i nie mósiał tylko specjalnie do mnie przyjeżdżać - machnął ręką i powiedział -NO DOBRA NIECH BĘDZIE 130. Tak więc warto zawsze negocjować i łapać okazję - grosz do grosza i będzie spora kupka ( pieniędzy oczywiście).

KURKI - witamy na stronie D 07 . Gdzie budujesz, bądź zamierzasz budować? Jeśli chodzi o taras to mam go od strony ogrodowej ( kuchennej) - drzwi zostały przesunięte na tą ścianę.

Moja działka nie jest narożną, mam z obu stron sąsiadów.

Pozdrawiam

AgnesK
27-09-2003, 15:22
Andrzej, a nie będzie problemó z komunikacją do ogrodu? Grrrraaaaaaatulujęęę początku!!!!!
A ile dałeś za ściągnięcie humusu?

Docent - Gdańsk
28-09-2003, 12:12
Aga - nie wiem o co Ci chodzi z tą komunikacją do ogrodu - przecież mam z prawej strony 4m a z lewej 5,78 m więc przejazd będzie. Cena 130 zł jest za całość ściągnięcia humusu i wykopu do gł ok. 50 cm - czyli u mnie będzie to mniej więcej górny poziom ław fundamentowych.

AgnesK
28-09-2003, 13:59
Andrzej, chodzi mi o komunikację wew. domu, w pokoju dziennym. Na proj. na wysokości kuchni zaplanowany jest stół jadalny. My tak chcemy go też ustawić. Nie wiem jak Wy. Obawiam się jednak, że drzwi za stołem, na ścianie z kuchnią to właśnie z powodu stołu mógłby być problem. Czy nie?
Myślałąm , że ściągnięcie humusu i wykopy są droższe. Ja planowałąm na to w naszym budżecie więcej kasy (teraz to już nawet nie powiem ile...). Ale dobrze jest mieć jakiś punkt odniesienia. Andrzej pisz o każdej wydanej złotówce. Jaką pow. m2 ściągnęłes? (chodzi mi o humus). Trzymam kciuki za Was. Aga

Docent - Gdańsk
28-09-2003, 14:25
Aga - nie wiem jeszcze gdzie będzie stał stół jadalny - po prostu drzwi blkonowe muszą być w tym miejscu ponieważ będziemy mieli za nimi taras - częściowo zadaszony wychodzący na południowy zachód - przedłużamy połać dachu o ok. 1m. Jeśli chodzi o wymiary to jest to wykop 14x10 m i na ganek ok 4x4 m . Jeśli chodzi o koszty to wykonawca za ten element chciał wziąć ok. 1000 zł i nie jest on najdroższy. Wykopy pod fundament zrobię sam tak jak Kodi - myślę, że zajmie mi to ok. 3-4 dni. Później napiszę Ci jaką dostałem wycenę od pierwszego wykonawcy.

To nara.

Kurki
28-09-2003, 18:54
W odpowiedzi na zapytanie Docenta: Nasza działka leży koło Bydgoszczy (jakieś 10 km na południe) przy dolinie Noteci. W tym roku kupiliśmy działkę, w przyszłym planujemy zakup projektu, ogrodzenie, wykopanie studni i ewentualnie rozpoczęcie budowny. Pełną parą ruszymy dopiero w 2005r.
Z przyjemnością będziemy śledzić Twoje poczynania i innych na forum.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia domu, może już wykończonego. Część dostaliśmy już od Agnieszki. Oglądanie takich zdjęć to coś najmilszego jeśli się jeszcze nie można cieszyć własną budową, więc prosimy o jeszcze.

AgnesK
28-09-2003, 19:50
No myślę, że Andrzej w końcu nas zasypie zdjęciami :lol:
Andrzej nie irytuj się pytaniami o komunikacyjność, ale trudno sobie coś wyobrezić (przynajmnie mi), gdy tego nie widzę. Pisząc o 1000 za wykonawstwo masz na myśli fundamenty? Czy kopanie pod nie?

Docent - Gdańsk
30-09-2003, 19:37
Kurki- moje poczynania jak na razie są nijakie - poprostu rzeźbię teraz w ziemi ( tzn od dzisiaj)

Aga - w sobotę wytyczyłem budynek - 250 zł ( gdzie indziej ok. 400 zł) panowie geodeci spóźnili się ok. 1 h i w dodatku padał deszcz, ale wyrobili się w 1,5 godz. Od dzisiaj zacząłem kopanie ław samodzielnie - zrobiłem wykop pod ławę od frontu budynku 0,7 x 0,5 m średnio - zajęło mi to ok. 8 godz. - bardzo ciężka praca , nawet pisząc teraz bolą mnie całe ramiona i w ogóle wszystko. Ekipa , którą chciałem zatrudnić chciała za ten element ( kopanie ław 1000 zł) - myślę, że przez 4 dni uda mi się wykopać całość - tak więc mam niezłą dniówkę - 250 zł - chyba warto!
W sobotę i niedzielę będzie szalowanie zewnętrzne i wykonanie zbrojenia.

Pozdrawiam

AgnesK
30-09-2003, 20:36
BRAWO!!!!!! Jesteś WIELKI!!!!

A jak będziesz robił strzemiona? Zbrojenie układasz sam? Czy Ty w ogóle masz już pozwolenie na budowę, czy to ciągle samowola ? :roll:
Trzymam kciuki!


bardzo ciężka praca , nawet pisząc teraz bolą mnie całe ramiona i w ogóle wszystko.
Myślę, że żonka na te zbolałe ramiona i "wszystko" na pewno pomoże :wink: Miłego odpoczynku, bo od rana - DO ROBOTY!

Pozdrowienia Aga

Docent - Gdańsk
03-10-2003, 16:47
Aga - dzisiaj skończyłem wykopy pod ławy fundamentowe, pociąłem drut na strzemiona na odcinki 1 m - jest ich 106 - jutro kumpel załatwia giętarkę do strzemion i jazda ze zbrojeniem i szalunkiem zewnętrznym, w poniedziałek zapewne będę zalewał ławy i bedę czekał na pozwolenie na budowę - stali kupiłem trochę na zapas 250 kg fi 12, 51 kg fi 6, pace do zacierania ław, kłódkę, 2 tarcze do metalu - za wszystko dałem 560 zł.
Pozdrawiam.

AgnesK
03-10-2003, 20:42
Super Andrzej, pisz o wszystkim dokłądnie. A ja mam taki mały etap frustracji - kasa ciągle płynie a nie widać nic........
A bo trzeba było zapłacić za projekt (no o działce to nawet nie wspominam)
potem adaptacja
potem gaz (a przyłącze za rok)
dziś dostałam rach od ZE a przyłą cze dopiero za rok.....
Kurde to kiedy ja mam odkładać tę kasę??????????????

Docent - Gdańsk
03-10-2003, 21:14
Aga- tak już w życiu wydaje mi się jest, że człowiek zawsze na coś odkłada,ale nie ma co się martwić na zapas - trzeba iść do przodu i realizować swoje cele , choćby małymi kroczkami. Jak tylko będę znajdował czas to ze szczegółami będę opisywał wszystkie wydatki i problemy napotkane podczas budowy - np. teraz zastanawiam się , czy pod ściany działowe nie trzeba dodatkowo kopać fundamentu, aby był powiazany z ławą główną????? niby na rysunkach tego nie ma , ale jak się rozmawia z budowlańcami - to mówią, że można by było je zrobić.

Trzymaj się i głowa do góry>

AgnesK
04-10-2003, 17:33
Hmmmmmmmmm, ciekwa jak zrobili to inni.... Ja bym nie stawiała, jeśli to ściany niekonstrukcyjne to chyba nie ma potrzeby? A jak planujesz na poddaszu? Zostajesz przy regipsach, czy będziesz robił murowane?

Dzięki za słowa otuchy. Trzymam za Ciebie kciuki. :)

Docent - Gdańsk
08-10-2003, 14:00
Nie zrobiłem powiązania ścian działowych z ławą główną - natomiast ławę zalałem wczoraj - wyszło 9 m3 betonu B 15 za 1636 złociszy( brutto po 182 zł m3) co prawda 0,5 m3 poszło do wyrównania drogi dojazdowej, no i nie zalałem słupów ( stop ) ponieważ nie wyrobiłem się z wójem w ciągu jednego dnia ( po prostu zabrakło 1 godz. jasności)- przez jeden dzień wykonaliśmy szalunek dookoła fundamentów i zbrojenie ( wcześniej sam przygotowałem strzemiona), na szalunek poszło 22 deski mniej więcej 5-6 m tylko po obwodzie i wewnątrz po jednej desce z góry, aby można było dokładnie wypoziomować ławę - mam nadzieję , że deski da się wyciągnąć.
Do zalania ław w zasadzie byłem ja sam - nic trudnego - trzeba było jedynie wygładzić beto z wierzchu. W planie od poniedziałku - ścianka fundamentowa na 6 warstw bloczków betonowyc - czyli do wysokości około 96 cm.
Wykonawca w kosztorysie za ten element żądał 2500 zł - szalunek, zbrojenie , zalania - zgrozo - przecież tak na dobrą sprawę były to dwa dni pracy dla 2 osób .
Pozdrowienia.

AgnesK
08-10-2003, 17:29
Szkoda, że tak daleko mieszkasz........ :cry:

Docent - Gdańsk
09-10-2003, 18:11
Może później będę miał zdjęcia - niestety nie mam cyfry :oops:

AgnesK
09-10-2003, 19:59
Andrzej a kotwiłeś zbrojenie? Wiesz w rogach? Jeśli tak to jak. A jak Ci szło robienie strzemion?
Pozdrowienia Aga
Ps. Od dziś mam stały dostęp do internetu. Więc będę tu (prawie) stale (wieczorami) czekała na gorące relacje z placu boju.

Docent - Gdańsk
10-10-2003, 12:05
Właśnie chodzi o to, że żoneczka wieczorami nie pozwala mi stukać w klawiaturę, bo mogę obudzić naszą malutką. Odpowiadam na pytanie - tak wykonałem to osobiście po 4 pręty na każdy róg ok. 120 cm długości zagięty pod katem 90 stopni poprzez nadepnięcie w środku na pręt. Zakupiłem materiał na ścianki fundamentowe - 700 szt bloczków po 1,85 zł bezpośrednio od prod. - w hurtowni cena 2,30 , 500 kg cementu, 13 ton żwiru 0-2 za 170 zł - od soboty ruszam z izolacjami i jeśli będę miał murarz to ze stawianiem ścianki.

To nara.

Acha strzemiona robiłem samodzielnie , ale na pożyczonej wyginarce - czas wykonania 1010 strzemion ok. 2 godz. ale wcześniej miałem przycięty drut na odcinki 1 m za pomocą szlifierki kątowej.

Pozdrawiam.

Docent - Gdańsk
13-10-2003, 19:53
Errata - strzemion było 110, anie 1010 ( mała pomyłka)
Aga - a Ty czemu nic nie stukasz? Dzisiaj wysłałem Ci zdjęcia z mojej budowy - daj znać, czy doszły - bo mam jakieś problemy z wysyłaniem.
Mam już zaizolowane ławy fundamentowe - poszło na nie 4 rolki papy wierzchniego krycia po 40 zł za rolkę i 30 kg lepiku na zimno po 2,60 za kg - wykonane własnoręcznie.

Dzisiaj także zapłaciłem pani architekt za przygotowanie projektu budowlanego, który w moim imieniu złożyła do gmniny - wyszło z rachunkiem 1440 zł - tj. 1220 za adaptację, plan zagosp. 180 zł za projekt szamba, 70 zł za uzgodnienia - w przyszłą środę mam odebrać pozwolenie na budowę - i po 2 tyg. będzie w końcu prawomocne.

Nie mam na razie murarz do wybudowania ścianki fundamentowej - ten wykonawca o którym Ci wcześniej wspominałem za ten element zarządał 1500 zł - może znajdę coś tańszego - o szczegółach będę pisał w następnych postach.

Pozdrawiam

AgnesK
13-10-2003, 21:32
Dopiero siadłam do komputera. Zdjęcia super - już Ci odpisałam.
Śmieliśmy się z Radkiem właśnie, że Ty to masz stachanowskie tempo - 1010 strzemion w 2 godz..... A z drugiej strony zastanawiałam się - co ty kurka z tyloma strzemionami robiłeś.... No ale się wyjaśniło.

To ile kasy poszło Ci w sumie do tej pory?

A i jeszcze jedno - szopka pierwsza klasa. Aż szkoda na budowę :D
Pozdrowienia i czekamy niecierpliwie na dalsze wieści.

Docent - Gdańsk
14-10-2003, 17:41
Wszystkie wydatki opisywałem Ci szczegółowo co do zeta - po prostu cofnij się i zlicz. I tak będę robił aż do końca mojego lub budowy :lol:
Pozdrowionka..

AgnesK
14-10-2003, 17:52
Trochę Cię rozumiem. Ja ostatnio siadłąm i xzliczyłam ile do tej pory wydaliśmy na projekt i media i też sobie powiedziałam, że więcej nie liczę. Pozdrowienia i czekamy na dalsze wieści.

Docent - Gdańsk
26-10-2003, 18:20
Witam po dłuższej nieobecności - niestety musiałem spędzić cały zeszły tydzień w pracy , ale za to teraz mam urlop aż do 13.12 - więc prace budowlane ruszą z kopyta.

W środę zostały zakończone prace murarskie przy ściance fundamentowej - położyłem 6 warstw - czyli wyszło ok. 630 bloczków betonowych oraz wysokość ścianki ok. 1 m - koszt wykonania to 1000 zł razem z położeniem kanalizacji w części podziemnej - ekipa stawiała tą ściankę niecałe dwa dni - 4-5 lódków ( murarzy) - tak więc szło im to bardzo szybko. Teraz jestem umówiony za 2 tyg. na ściany i strop - wycena wstępna to 4500 zł za całą 1 kondygnację - łącznie ze schodami i ściankami działowymi. Do tego czasu chcę wykonać samodzielnie izolację pionową oraz ocieplenie styropianem 8 cm oraz zasypkę fundamentów.

I rzecz najważniejsza w dniu 21. 10 otrzymałem w końcu pozwolenie na budowę - które za 2 tyg. się uprawomocni - TAK WIĘC MAM TERAZ TOTALNY LEGAL NA BUDOWIE!!!!

POZDROWIENIA I TRZYMAJCIE KCIUKI ZA POGODĘ W LISTOPADZIE!!! :lol:

AgnesK
26-10-2003, 18:49
No, widziałam Cię u Kodiego i czekałąm aż tu wdepniesz. Legal :lol: ... to dopiero za 2 tyg....
GRATULACJE! Super Andrzej. Następny artykuł w M o Tobie ( :lol: ). Słuchaj jak wykonywałeś fundamenty wew? Geodeta Ci je też wyznaczał czy robiłeś to po prostu miarką? Fudamenty wew. będziesz też izolował? Mój Radek też będzie w domu do poł listopada (sezon chorobowy zaczął się w przedszkolu) i mamy zamiar wykończyć wszystkie sprawy papierkowe, tzn odebrać adaptację i pod koniec listopada złożyć papiery o pozwolenie.
Jak tam mała?
Pozdrowienia
Aga
Ps. A u nas już padał śnieg!

Docent - Gdańsk
27-10-2003, 19:31
ścianka wewn. to przecierz tylko murek ok. 3 m długości - wyznaczyłem go sam - izolację wewnątrz wykonuję też - czyli 2 razy dysperbitem - dzisiaj wykonałem izolację na zewnątrz, a jutro od wewnątrz - na całość śmiało wystarczy ok. 50 kg dysperbitu. Pogoda jaka jest kazdy widzi - ja jak jadę na działkę z samego rana to jest szron, ale ok. godz. 09.00 jak jest słońce jest OK i cieplutko , pod warunkiem, że nie pada deszcz - ale wtedy chowam się u sąsiada na kawce.

Z nasza malutką wszystko OK - zdrowa, śliczna i bardzo, bardzo grzeczna - pozdrawiam . Ach zapomniałem na izolację - 50 kg dałem 110 zł + pędzel 5 zł.

AgnesK
28-10-2003, 18:16
Dzięki. Nie mam projektu od września bo ciągle siedzi u p. architekt... Słuchaj, a co z fundamentem pod schody i kolumny wejściowe, bo z tego co pamiętam, to takowy jest??

Docent - Gdańsk
28-10-2003, 18:57
Fundament pod kolumny jest w trakcie realizacji - tzn. przygotowany szalunek , jeszcze tylko trzeba go zazbroić i kupić rury - będzie to wszystko zalewane razem ze stropem, a fundament pod schody będzie robiony razem ze schodami - bo na razie nie będę miał podłogi na gruncie.

I dobra wiadomość - dzisiaj skończyłem izolacje pionowe ścianki fund. i przyjechał wykonawca - ma zacząć murowanie ścian już od czwartku - czyli będzie szybciej aż o 10 dni jak obiecywał.

Pozdrowienia.

AgnesK
28-10-2003, 20:05
Rany, rany, jak ja Ci zazdroszczę!!!!!!!!

Docent - Gdańsk
29-10-2003, 19:15
Nie ma czego, wierz mi jest to ciężka harówka.