PDA

Zobacz pełną wersję : Defro Sigma Ekopell 20kW VS Kołton Bio Pellmax 20kW



Grajek350
25-05-2017, 10:07
Witam!
tak jak w temacie, nie mogę się zdecydować który z tych kotłów wybrać.
Może macie takie modele u siebie i podzielicie się swoimi "za" i "przeciw"
z góry bardzo dziękuję za każdą radę

Barliniak
25-05-2017, 17:11
Na plus dla Defro wentylator wyciągowy spalin.Na minus obu kociołków cena.

Grajek350
29-05-2017, 09:43
prawdę mówiąc od początku byłem raczej za kotłem firmy Defro, natomiast ostatnio spotkałem się z pewnym Panem który handluje na naszych terenach kotłami i ma w swojej ofercie defro i kołton. Kiedy zapytałem go, co poleca? Powiedział że oba kotły są bardzo dobre, natomiast jeżeli chodzi o serwis to poleca kołtona bo przyjeżdzają odrazu w razie awarii natomiast na serwis defro czekają klienci nawet do dwóch tygodni (w przypadku awari w środku zimy to nie zbyt zachęcający termin dojazdu serwisu jeżeli chodzi o firmę Defro).
Dlatego ciągłe wątpliwości mam ;)

boluslolusj23
29-05-2017, 13:57
prawdę mówiąc od początku byłem raczej za kotłem firmy Defro, natomiast ostatnio spotkałem się z pewnym Panem który handluje na naszych terenach kotłami i ma w swojej ofercie defro i kołton. Kiedy zapytałem go, co poleca? Powiedział że oba kotły są bardzo dobre, natomiast jeżeli chodzi o serwis to poleca kołtona bo przyjeżdzają odrazu w razie awarii natomiast na serwis defro czekają klienci nawet do dwóch tygodni (w przypadku awari w środku zimy to nie zbyt zachęcający termin dojazdu serwisu jeżeli chodzi o firmę Defro).
Dlatego ciągłe wątpliwości mam ;)

A marcinkostka co miesiąc wypłatę na konto skąd dostaje? z Rudy Strawczyńskiej. Ciekawe, w którym rzędzie parkuje na parkingu pod firmą D. Bo na plac przed biurowcem to go nie wpuszczają. Za cienki na ten "luksus".

lsd
29-05-2017, 17:47
Ty niebieski.....Tobie z Biecza juz nie przelewają, czy musisz z kwitem do kasy sie pofatygowac.

boluslolusj23
30-05-2017, 13:40
Widzę, że odezwała się nasza polska cebulandia. Kolega grajek zapytał o pomoc w wyborze kotła, a po 3 postach odzywa się pewien człowiek i zamiast przedstawić swoją opinię, postanowił zapytać o źródło dochodu i miejsce na jakimś parkingu co moim zdaniem w niczym nie pomogło. Jeśli chcesz wiedzieć to aktualnie pracuję za granicą, a z firmą Defro łączy mnie aktualnie tylko piec, który stoi w moim domu.
Następnym razem, napisz, że w Sigmie nie podoba Ci się to i to, wyjaśnij, rozpocznijmy jakąś dyskusję, wymieniajmy się opiniami i doświadczeniami, napisz opinie o Kołtonie, że jest lepszy ponieważ to i to. Bo jak tylko przeczytałem Twoją przepiękną odpowiedź, przed oczami pojawił mi się ten Nosacz z memów.

A to cię braciszki od betoniarek wywalili?

Jeszcze wczoraj byłeś ze Strawczyna, a dzisiaj już w Kołobrzegu? Wpław na Bornholm?

boluslolusj23
30-05-2017, 13:43
Ty niebieski.....Tobie z Biecza juz nie przelewają, czy musisz z kwitem do kasy sie pofatygowac.

W zębach przynoszą jeśli cię to interesuje. i jeszcze proszą aby wziąć.

Jarecki79
30-05-2017, 16:42
Jeżeli prawdą jest, co tutaj jest pisane
tj. w podpisie był jakiś Strawczyn a zmieniło się na Kołobrzeg...
to jako rodowity Kołobrzeżanin zapytam gdzie ten kocioł kupiłeś (w którym sklepie, na jakiej ulicy) i gdzie Ci pozwolili to podłączyć na terenie K-gu?
Przypomnę tylko skromnie,że miasto jest uzdrowiskiem i nie ma tam zgody na instalowanie kotłów na paliwa stałe....., jak się coś zmieniło (może do pelletu inaczej podeszli), mogę jutro sprawdzić, bo znajomi w urzędzie miasta pracują. Po "wichurach" na około owszem, ale w K-gu????

boluslolusj23
31-05-2017, 14:22
Witaj, podając lokalizację podałem Kołobrzeg, ponieważ łatwiej je zlokalizować na mapie i inni użytkownicy bardziej ogarniają skąd jestem. Kocioł mam DEFRO Duo Ekopell, zakupiony na wyprzedażowej stronie DEFRO. Kurier dostarczył.

Ale Marcinku wiedzę o kociołkach masz za.bistą. A Kołobrzeg tak samo znaleźć można na mapie jak Strawczyn. więc przestań pinkolić.I poproś tego czasami mniej naw.lonego aby oddal, to co pożyczył. Bo nawet świętokrzyskie chamstwo ma swoje granice.

lsd
31-05-2017, 21:33
W zębach przynoszą jeśli cię to interesuje. i jeszcze proszą aby wziąć.
Tak interesuje. Taki zajebi..y jestes ,ze jeszcze w dziub ci siano pchaja ...no no . A Ci zainteresowani z Biecza wiedza ,ze ci trza pchac ,zeby dobrze bylo...Twoje zdrowie ,w gardlo twoje ....

boluslolusj23
01-06-2017, 10:12
Tak interesuje. Taki zajebi..y jestes ,ze jeszcze w dziub ci siano pchaja ...no no . A Ci zainteresowani z Biecza wiedza ,ze ci trza pchac ,zeby dobrze bylo...Twoje zdrowie ,w gardlo twoje ....

Pomarzyć możesz, wolny kraj.

Grajek350
01-06-2017, 11:06
Panowie proszę o minimum powagi..
jest ktoś jeszcze w posiadaniu jednego z tych dwóch kotłów które wymieniłem?
może ktoś da mi jeszcze jakąś cenną radę i pomoże zdecydować który piec wybrać?
bez urazy, ale te wymiany zdań mi w tym nie pomagają

gramnabasi(e)
01-06-2017, 13:27
Witam, a patrzyłeś ,albo ktoś inny, może na nową Delte Ekopell od Defro? Ja też szukam pieca na pellet i szukam pomocy. Bo ja to nie widzę wad ani w Sigmie, ani w Kołtonie.