PDA

Zobacz pełną wersję : Pielgrzymi łączcie się



pkm
11-04-2005, 08:36
Byłem w Rzymie pociąg W1. To była niezapomiana pielgrzymka, atmosfera placu Watykańskiego, las flag biało-czerwonych, msza po łacinie,burze oklasków i ten wiatr znikąd przewracajacy karty, czuło się ducha Papieza.
Jeszcze dziś przechodza mi ciarki po plecach.
Za wszystko jeszcze raz dziękuje nasz drogi Papiezu Janie Pawle Wielki, dzięki Tobie czuje się mocny, a Polska... to słowo brzmi dumnie.

Fidelis
11-04-2005, 14:25
(...) dzięki Tobie (...), Polska... to słowo brzmi dumnie.

Dlaczego?

Ella
11-04-2005, 14:44
Byłem w Rzymie pociąg W1. To była niezapomiana pielgrzymka, atmosfera placu Watykańskiego, las flag biało-czerwonych, msza po łacinie,burze oklasków i ten wiatr znikąd przewracajacy karty, czuło się ducha Papieza.
Jeszcze dziś przechodza mi ciarki po plecach.
Za wszystko jeszcze raz dziękuje nasz drogi Papiezu Janie Pawle Wielki, dzięki Tobie czuje się mocny, a Polska... to słowo brzmi dumnie.
Ja również wróciłam właśnie z Rzymu.
To było szczęście doświadczać namacalnie celebracji tego szczególnego momentu - pożegnania Ojca na ziemi i równocześnie przywitania Świętego Patrona.

Ella
12-04-2005, 11:52
(...) dzięki Tobie (...), Polska... to słowo brzmi dumnie.

Dlaczego?

Dlatego:

"...Zanim stąd odejdę, proszę was,
abyście całe to duchowe dziedzictwo,
któremu na imię Polska,
raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością.
Abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli i nie zniechęcili,
abyście nie podcinali sami tych korzeni,
z których wyrastacie.
Proszę was, abyście mieli ufność
nawet wbrew każdej słabości,
abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego,
u Którego tyle pokoleń ojców i matek je znajdowało..."
Jan Paweł II

18-05-2005, 10:22
I ja byłam.
Pewno jak większość pielgrzymów splotem przedziwnych okoliczności,zdarzeń,szaleństwa i wewnętrznej potrzeby byłam tam.
Pozdrawiam

Ella
18-05-2005, 11:02
I ja byłam.
Pewno jak większość pielgrzymów splotem przedziwnych okoliczności,zdarzeń,szaleństwa i wewnętrznej potrzeby byłam tam.
Pozdrawiam
Opalko :) , a mi się zdawało, że Cię tam widziałam :) (ale stwierdziłam, że mam pewnie omamy :o ) :) .

18-05-2005, 16:06
:D