PDA

Zobacz pełną wersję : mocowanie ciężkiej umywalki w ścianie z Porotonu



Poznanianka
11-04-2005, 11:03
Mam 20 kilową umywalkę (Ego Koło) i ściany grubości 12 cm (+tynk + kaflki) z Porotonu Robena. Jak to zamocować, żeby nie spadło pewnego ranka ?
Nie chciałam mieć szafki pod umywalkę, ale wszyscy straszą, że muszę, bo ściana za cienka ...
Mocowanie na wylot nie wchodzi w grę (sypialnia po drugiej stronie z odkrytą ścianą w tym miejscu..)

M@riusz_Radom
11-04-2005, 11:06
Stelaż ?

Poznanianka
11-04-2005, 11:20
Gdybym była "mądra przed szkodą", to byłoby na stelażu, ale teraz ściana juz ma kafelki...

M@riusz_Radom
11-04-2005, 11:24
Można zrobić ładny stelaz na zewnątrz - ze stali nierdzewnej.. Pozostaje tylko problem z miejscem - czy będzie go na tyle, aby go umieścić w łazience.

Cypek
11-04-2005, 12:59
Chyba bym sie zdecydował na dozbrojenie jej wewnatrz od strony sypialni i przyspawanie do tego zbrojenia nagwintowanych prętów, które wyjdą na stronę łazienki i na nich umywalka powinna zawisnąć. Zbrojenie pod tynkiem oczywiście. Wymaga to małej riuny ściany od strony sypialna ale jak mam rozumieć tam jest tylko farba.

MURMAN
11-04-2005, 13:22
Do Poznanianki !!!!

wejdź do składu fabrycznego ,,HILTI ,, przedstaw problem a handlowiec
wskaże Ci rozwiązanie
- mają masy plastyczne , które wiążą w otworze ściennym kołek lub inny trzpień metalowy na stałe z murem - wtedy prędzej wyrwie ścianę niż kołek
:wink:

em_p
11-04-2005, 14:45
Mam dokładnie taki sam problem jak Poznanianka i dzięki za poradę z Hilti, bo wizja kucia i zbrojenia ścian w nowym domu jest jak koszmar senny :-)

Sp5es
11-04-2005, 17:13
Zadzwoń do firmy Koellner , Wrocław lub lokalngo doradcy
Poradzą, będzie kosztować 3x mniej niż w Hilti (jakkolwiek są bardzo kompetentni).
Również firma Fischer, Kraków godna polecenia.

Są kołki (łączniki) do materiałów szczelinowych o długiej strefie rozprężnej, ale na temat wytrzymałości nie chcę się wypowiadać.