PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na pelet. Kostrzewa Mini Bio Luxury czy Defro Slim



bor_belial
04-06-2017, 11:52
Cześć!

Stoję przed wyborem kotła na pellet (wymienia kocioł SAS UWT 17kW na węgiel orzech).
Mój pierwszy wybór padł na na kostrzewę MiniBio Luxury 10kW - przede wszystkim z powodu małej kotłowni.
Dom jest z starego budownictwa, kotłowni brak (teraz jest nią zaadaptowana spiżarnia). Wcześnie były piece kaflowe.

Ocieplenie wykonane styropianem 15cm. Ostatnie 3 sezony zużywaliśmy 2-2,5t orzecha. Myślę, że peletu zużyję mniej, a nawet jak nie to będzie mniej pracy i brudu (do kotłowni wchodzę z kuchni)

Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie. Postanowiłem, że najlepszy jest pierwszy wybór - czyli kostrzewa.
Dlatego mała sonda. Użytkownicy! Polecacie ?


[edit]
Chciałbym do tego zamontować Danfoss Link. Czy to ma sens? Czy to ma prawo działać?
Panel, 3 głowice na początek, przekaźnik kotła (nie wiem czy uda się to wpiąć do kotła - czekam drugi miesiąc na odpowiedz serwisu kostrzewy, pytałem kilka raz. Może wyłączyć pompę?)

Denz
05-06-2017, 06:49
Dlaczego myślisz, że pelletu zużyjesz mniej niż węgla?

Barliniak
05-06-2017, 07:19
Do czego Ci ten Danfoss link potrzebny?

bor_belial
05-06-2017, 15:12
Dlaczego myślisz, że pelletu zużyjesz mniej niż węgla?

W piecu który mam, całą zimę jechaliśmy z ustawienie 45*, w zimniejsze dni 55-60.
Palone było 24/7 - z przerwą w sobotę na czyszczenie paleniska.. Grzejniki bywały zimne (letnie na początku grzejnika) w ciągu dnia dnia, więc skoro nie ma odbioru to wszystko kisi się w kotle i leci w komnin. I kocioł mimo nastawy 45 potrafił się rozpędzić do 60 lub nawet do 80 jak porządnie wiało..

Z peletem chyba będzie inaczej - jak nie ma zapotrzebowania to się wyłączy i nie będzie spalał paliwa.

Tak myślę, ale nie nastawiam się - chodzi przede wszystkim o brud i wygodę.

bor_belial
05-06-2017, 15:15
Do czego Ci ten Danfoss link potrzebny?

Mam nadzieję regulować nim harmonogram - 19 noc, 21-23 dzień...
Nie mam podłogówki i tylko jeden obwód grzewczy z grzejnikami, więc czujnik temperatury podłączony do kotła i ustawienie temperatury w pomieszczeniu (jednym referencyjnym) chyba się nie sprawdzi..

Barliniak
06-06-2017, 15:22
Mam nadzieję regulować nim harmonogram - 19 noc, 21-23 dzień...
Nie mam podłogówki i tylko jeden obwód grzewczy z grzejnikami, więc czujnik temperatury podłączony do kotła i ustawienie temperatury w pomieszczeniu (jednym referencyjnym) chyba się nie sprawdzi.. A dlaczego ma się nie sprawdzić ?Ja mam tak u siebie i nawet działa :) Regulator Techa pokojowy na sygnał radiowy za 300zł na każdym grzejniku termostat .Wiec nie rozumiem dlaczego kombinujesz pod górkę.Tak samo jak z takim rozrzutem jeśli chodzi o temp. 4 stopnie to piec będzie musiał sporo nadgonić i z oszczędności nici.

Konsultant marki Buderus
22-06-2017, 13:01
Witam,

A czy zastanawiał się Pan nad wyborem kotła na pellet innego producenta?

Marka Buderus posiada w swojej ofercie kocioł stałopalny Logano S181 pracujący w zakresie mocy 15-25kW. Posiada on automatyczny podajnik paliwa pozwalający na spalanie pelletu, ekogroszku, jak i węgla brunatnego. Sterownik kotła umożliwia w standardzie kontrolowanie jednego obiegu grzewczego (bez zaworu mieszającego) oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej i obsługę pompy cyrkulacyjnej. Bardziej szczegółowe informacje o produkcie dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-podajnikiem-automatycznym/logano-s181.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus