PDA

Zobacz pełną wersję : malowanie dachu alubitem



barton82
04-06-2017, 19:04
Witam chciałem się doradzić ponieważ zacząłem malować alubitem dach pokryty zwykłą blachą ale dość ciężko się rozprowadza i zostają smugi
Czy tą farbę można czymś rozcieńczyć?

tbbm
05-06-2017, 19:59
napewno można rozcieńczć ale smugi będą zostawać . Bo w masie bitumicznej jest płatkowane aluminium i ono wypływa układając się w smugi . Nie wem jak zrobić , żeby tego nie było . Mamy podobny problem z różnego rodzaju srebrzankami . Ciężko tym malować a jeden z kolegów po malowaniu farbą w kolorze aluminim musiał cały kościół przemalować na szaro bo same smugi . Co do rozcieńczenia to może benzyna lakowa . Na opakowaniu powinno być napisane czym myć narzędzia .

surgi22
05-06-2017, 20:53
Ale jak kolega w 2 razy dach na kościele pomalował to może i rozgrzeszenie dostał awansem ( za grzechy przeszłe i przyszłe ) :rolleyes:

Gontowy
06-06-2017, 17:04
Witam chciałem się doradzić ponieważ zacząłem malować alubitem dach pokryty zwykłą blachą ale dość ciężko się rozprowadza i zostają smugi
Czy tą farbę można czymś rozcieńczyć?

Alubit nie jest farbą, tylko pokryciem ochronnym.
Jak rozcieńczysz to masz zrąbaną gwarancję.
Smugi to skutek źle dobranej pacy, weź Chłopie zainwestuj 9 zeta w wałek z marketu budowlanego.
Zwykła blacha ma gwarancję prawie 50 lat, po co ten alubit?

barton82
06-06-2017, 21:37
gwarancji nie posiadam blacha jest stara i wymagała pokrycia a pedzlem chyba lepiej pomalować niż wałkiem