PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie od ulicy - formalności



inż. Mamoń
05-06-2017, 12:45
Czy do budowy ogrodzenia frontowego (od ulicy) potrzebne jest jakieś zgłoszenie, zawiadomienie, projekt, mapki geodezyjne itp?

Moja sytuacja jest taka - działka ma ogrodzenie z siatki odkąd ją kupiłem 20 lat temu. Dom powstał 10 lat temu, ale ogrodzenie nie było zmieniane i jest to cały czas ta sama siatka. Obecnie chcę wymienić siatkę na ogrodzenie z pustaków betonowych imitujących kamień łupany i z wypełnieniem przęsłami metalowymi.Sąsiedzi mają już ogrodzenia ( i ja też), ale moja działka jest narożna więc sąsiada mam jednego. Czy do takiej inwestycji warto wzywać geodetę?

Kemotxb
05-06-2017, 14:06
Dla spokojności możesz wezwać geodetę żeby wskazał Ci granice i nabił słupki w narożnikach jeśli nie pokrywają się one z obecnymi słupkami ogrodzenia, taka przyjemność nie kosztuje wiele a będziesz wiedział że ogrodzenie będzie tam gdzie powinno, jednak nie jest to konieczne. Chcesz mieć ładne i drogie ogrodzenie więc wg mnie warto być pewnym że jest tam gdzie trzeba. Z tego co wiem ogrodzenie od strony drogi trzeba zgłaszać do tego do kogo należy owa droga, z naniesieniem na mapkę planowanych zmian, jednak niech ktoś inny to potwierdzi. Wyjątkiem ponoć jest ogrodzenie nie w granicy działki tylko np 50 cm do środka czyli na Twojej działce, wtedy możesz stawiać jak chcesz ... czy to prawda nie wiem.