PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE: pompa ciepła- problem z naprawą



mwie
09-06-2017, 11:26
Uspokoiłam się już i nie będę psioczyć na producenta, choć jest o czym pisać...Do rzeczy: jestem w posiadaniu powietrznej pompy do grzania ciepłej wody użytkowej: Nabilaton, model Multibox. Miała być cudowna, ale... Nie minęły 2 lata i pompa zamieniła się w stylowy bojler. Podczas przeglądu technicznego stwierdzono nieszczelność i brak czynnika. Pilnie poszukuję osoby, która podjęłaby się lokalizacji nieszczelności, naprawy i uzupełnienia czynnika. Czy ktoś tu może mi pomóc? Chodzi o woj. mazowieckie.....
To jest model na podzespołach Mitsubishi, tylko jednostka wewnętrzna, z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.

adam_mk
09-06-2017, 11:31
Każdy chłodniarz to zrobi.
Taki co naprawia lodówki i instaluje klimatyzatory.
Warsztaty są w każdym mieście.
To nie jest problem.

Pompa ciepła to taka trochę inaczej wyglądająca lodówka...

Adam M.

Tomaszs131
09-06-2017, 11:34
Skontaktuj się z kolegą fachman. Zdaje się, że mieszka w Twoich rejonach.

mwie
09-06-2017, 11:50
Każdy chłodniarz to zrobi.
Taki co naprawia lodówki i instaluje klimatyzatory.
Warsztaty są w każdym mieście.
To nie jest problem.

Pompa ciepła to taka trochę inaczej wyglądająca lodówka...

Adam M.

Owszem nie. Dzwonię od wczoraj. Tak odpowiedziała mi 1 firma w moim województwie i 1 w Gdansku, ale jakoś nie chcę płacić za dojazd...
Zazwyczaj firmy obsługują pompy danych producentów. Mojego producenta mało kto zna, już nawet wiem czemu...

mwie
09-06-2017, 11:56
dziękuję, namierzyłam kolegę fachman19, może odpisze.

adam_mk
09-06-2017, 11:58
Paproki jakieś...
Marka, model nie ważne jak chodzi o szczelność i uzupełnienie gazu.
Ilość i rodzaj gazu powinien być na nalepce na sprężarce, albo gdzieś obok.
Rodzaj gazu na sprężarce.

Lato jest.
Nie chce im się myśleć nad czymś ;nowym".
Wolą to, co instalują codziennie.
Ciepło, to roboty maja sporo.

Adam M.

mwie
11-07-2017, 16:15
Niestety, kolega fachman poza wstępnym umówieniem terminu dalej urwał kontakt.... Jeśli ktoś zna słownego, rzetelnego instalatora z mazowieckiego, który mógłby zająć się lokalizacją nieszczelności, naprawą i uzupełnieniem czynnika- chętnie przyjmę takie namiary....

agb
11-07-2017, 17:18
A co z gwarancją jeżeli nie minęły 2 lata?

_John
11-07-2017, 22:22
Mojego producenta mało kto zna, już nawet wiem czemu...
A kto ci tą"cudowną" pompę wcisnął?
Nabilaton to nie firma produkcyjna, a zwykły dystrybutor.
No może nie taki zwykły, bo dość majętny.
Ten sam właściciel co Zymetric.

Sprzęt sprzedawany pod marką Nabilaton, to zwykła chińszczyzna płynąca do nas kontenerami.
Jeśli Nabilaton nie chce pomóc, to musisz szukać pasjonaty, który wsadzi ręce w ten chiński wymysł.

Będzie problem, bo do tego urządzenia nie ma części zamiennych, a zalutowanie nieszczelności w jednym miejscu szybko prowadzi do pojawienia się kolejnej w innym.
Taka jakość...

piotrmak
13-07-2017, 20:40
John: Tu na forum pisali, że to latami ma chodzić. Tam podobno nie ma się co zepsuć.
Nawet pisali, że to proste jak zwykła lodówka.
Nawet fachman19 strugał fachowca od PC.
A teraz nawet naprawić nie potrafi? Pewnie woli nową komuś wcisnąć niż odpisywać na posty z problemami

CNC_POMPY_CIEPLA
13-07-2017, 21:07
Prawda jest okrutna ale jest środek sezonu, i każdy dobry chłodniarz jak ma wybór naprawić agregat chłodniczy, klimę w obiekcie i skasować dobre pieniądze gdzie nikt nie będzie kręcił nosem że drogo to woli tam jechać.

Powiedzmy że przyjeżdża dobry chłodniarz, musi, wypróżniować, zaazotować, trochę polutować, zaazotowąć, napełnić na wagę, sprawdzić działanie itd.

potrwa to kilka godzin a potem facet który w sezonie może przebierać w ofertach powie Ci za to 800zł netto albo lepiej po wrszawskiej stawce.
Dlatego właśnie ciężko znaleźć fachowca do prostej naprawy.

Dzwoń do nabilatównów, mają serwis fabryczny:
[email protected]
lub telefonicznie:
+48 22 811-30-28 wew. 440

wihajster
13-07-2017, 23:36
Zimą mogę podłubać w tym wynalazku. W sezonie żadnych szans na tego typu niepewne zabawy nie ma. Przynajmniej u mnie, może jaki młody gniewny od lodówek zechce się pochylić, popytaj u miejscowych fachowców, jeszcze kilku ich zostało...