PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie drewniane



karcio102
11-04-2005, 14:10
Witam
Chciałbym zbudować pełne ogrodzenie drewniane tj słupy i przęsła.
Wysokość około 1,5 m.
Proszę mi podpowiedzieć z czego powinny być wykonane słupki (jakie drzewo, średnica, impregnacja ?) żeby płot taki wytrzymał przynajmniej 10 lat.
Czy jest to w ogóle możliwe ?
Poza tym co sądzicie o przęśle gdzie deski "idą" w poziomie ?
Czy są może zdjęcia takich płotów ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Andrzej

albert z drzazgowej
20-03-2006, 14:21
Ciekawe, że nikt nie odpowiedział na te pytania... I ciekawe, że informacji o ogrodzeniach drewnianych należy szukać wszędzie indziej, tylko nie w wątku o temacie "ogrodzenie drewniane"... bo przeglądam dziesiątki wypowiedzi, próbując uzyskać odpowiedź na podobne pytania :x . Przeglądam forum od kilku miesięcy i jeszcze nie udało mi się przeczytać wszystkiego na dany temat, co i rusz trafiam na przeróżne tematy w przeróżnych wątkach, i nie ma szans, żeby tak sprecyzować pytanie w wyszukiwarce, by pojawiło się np. 10 wyników wyszukiwania a nie 200.
Może moderatorzy forum pokusiliby się o jakieś ujednolicenie wątków?

acca5
20-03-2006, 14:35
Cześć tez podobaja mi sie ogrodzenia drewniane z desek nawet niereglularnych oheblowanych ulozonych poziomo. widzialam takie ogrodzenie na słupkach metalowych, grubych, podobnych do wisniowskiego. Deski wymalowane drewnochronem na kolor wisniowy. ale nie spotkalam sie z propozycja kupienia czegoś takiego. Chyba trzeba zamowić osobno slupki a osobno zlecic w tartaku takie dechy.

Dopuser
20-03-2006, 14:41
I ciekawe, że informacji o ogrodzeniach drewnianych należy szukać wszędzie indziej, tylko nie w wątku o temacie "ogrodzenie drewniane"...

Ale tego wątku chyba nie zauważyłeś:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66339&highlight=

Ciekawa jest wypowiedź karcio102 o tym jak zbudował takie ogrodzenie...

albert z drzazgowej
21-03-2006, 10:04
I ciekawe, że informacji o ogrodzeniach drewnianych należy szukać wszędzie indziej, tylko nie w wątku o temacie "ogrodzenie drewniane"...

Ale tego wątku chyba nie zauważyłeś:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66339&highlight=

Ciekawa jest wypowiedź karcio102 o tym jak zbudował takie ogrodzenie...

:o :) Rzeczywiście, nie zauważyłem :D To się nazywa "nie popuścić!" :) Wypowiedź faktycznie ciekawa, nawet inspirująca - szkoda, że nie ma zdjęć, szkoda, że nie można ich wkleić z dysku komputera. Ale dość narzekań :D. Zastanawiam się, jak zrobić ogrodzenie drewniane tak, by w części ogrodowej nie przesłaniało ono widoku; myślałem, żeby po prostu częściowo ogrodzić działkę siatką zapiętą na drewnianych słupach, takich samych jak przy płocie sztachetowym; tylko, że najtańsza oferta płotu sztachetowego, jaką znalazłem, to oferta Tartaku Przytoń z Mazur, a to trochę daleko ode mnie, i transport też kosztuje. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z producentami płotów z centrum kraju?