PDA

Zobacz pełną wersję : Nie umiem zdjąć skrzydła :(



samotnik
12-06-2017, 17:59
Muszę podnieść skrzydło, bo ociera dołem o ramę. Niestety wykończeniowcy nasypali pyłu z gładzi do okuć i klapa - nie jestem w stanie go usunąć, dopóki skrzydło jest zamontowane, za trudny dostęp.

Niestety nie daję rady zdjąć skrzydła. Jest ono nieuchylne ("bierna" część dwuskrzydłowych drzwi tarasowych) i ma sworzeń. Wybijam ten sworzeń w dół śrubokrętem i młotkiem, ale wychodzi do 1/3 i koniec. Mogę go potem wbić z powrotem. Próbowałem dwa razy, za każdym razem zatrzymuje się w tym samym miejscu. Co robię źle?

Okucia Roto NT.

P.S. Czy wybijanie jest właściwym sposobem? Szukałem jakichś porad w internecie i tam piszą o tym, żeby sworzeń "wypchnąć" od góry albo wyciągnąć od dołu palcami. No sorry, ale u mnie jest dużo za duży opór...

ClNEK
12-06-2017, 18:56
Może cięzar skrzydła Ci wykrzywia zawias i blokuje trzpień. Weż 2 osobę niech odciąży zawias podtrzymując skrzydło.

A co do samej regulacji to zazwyczaj pogrzebanie wiertłem 3 lub 4 w otworze n imbus pomagało.

finlandia
12-06-2017, 23:34
Czasem atwiej wyciągnąć trzpień gdy skrzydło jest w pozycji zamkniętej. W wersji "pro" uzywa sie czerwonej klamki Roto która ma przystosowaną do wyciąganie końcówkę.
Jeśli obciera bliżej środka, to czasem lepsza może się okazać regulacja na rozwórce (przy górnym zawiasie)

jareko
13-06-2017, 08:01
Kupic gruszke do lewatywy
Zdjac oslonke dolnego zawiasu
Waskim srubokretem, gwazdziem czymkolwiek ostrym wydlubac zaprawe
Gruszka co chwila wydmuchiwac syf jaki zistawili tynkarze
Ta metoda oczyscic gniazdo do regulacji
Wlozyc ampul 4
Podniesc skrzydlo

theme
14-06-2017, 08:17
Zdecydowanie lepsze jest powietrze w sprayu (w komputerowym za 10zł), bo gruszką to można zrobić co najdalej to do czego została stworzona ;).

samotnik
14-06-2017, 08:32
Sworznia nie udało mi się wybić, ale oczyściłem regulację grzebiąc wiertłem (świetny patent) i odsysając odkurzaczem. Tak czy siak, Petecki na Bluevolution, skrzydło otwarte może trzy razy od zamontowania rok temu opadło poza zakres regulacji, trzeba rozszklić. :(

Ok**se
14-06-2017, 10:24
Zdecydowanie lepsze jest powietrze w sprayu (w komputerowym za 10zł), bo gruszką to można zrobić co najdalej to do czego została stworzona ;).

Gruszka tańsza i wielorakiego zastosowania ;)