PDA

Zobacz pełną wersję : Jak malować po Diamoncie?



coachu13
14-06-2017, 20:13
Jak to robić ?
Grunt i od razu farba ?
Jakieś rady ?

Slawko123
14-06-2017, 20:38
przeszlifować, zagruntować(grunt zmieszany z mała ilością białej farby), uzupełnić małe ryski, ubytki itp. zagruntować te uzupełnienia tym samym co ściany i jak wyschnie malować

coachu13
15-06-2017, 05:32
Ok. Dzięki.
Grunt najzwyklejszy ?

Slawko123
15-06-2017, 05:43
ja stosuje CT17, wiem, ze tani nie jest, ale dobry. teraz wypuścili taki biały, bo do tej pory był żółty(znaczy jest ten i ten). Natomiast co do innego to nie wiem. Nie chce polecać czegoś, czego nie jestem pewny.

coachu13
15-06-2017, 08:56
Dzięki.
A szlifować czym ? Papier, siatka ?

ag2a
15-06-2017, 09:48
Papier

E-Rzecznik Śnieżka
23-07-2017, 22:14
Szanowny Panie,

tynk można przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie odpylić. Do gruntowania polecam wykorzystanie gruntu głęboko penetrującego polimerowego ACRYL-PUTZ® GP41. Po wyschnięciu gruntu rekomenduję pokrycie ścian farbą podkładową dedykowaną do wybranej farby nawierzchniowej. Zalecam Śnieżkę Grunt (jako podkład) oraz Śnieżkę Satynową lub Śnieżkę Barwy Natury (jako warstwa wierzchnia).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

fotohobby
24-07-2017, 13:02
Zalecam Śnieżkę Grunt (jako podkład)

Już nie śmierdzi kocim moczem ?

nuxe
27-07-2017, 10:29
U nas też od miesiąca jest położony tynk Knauf Diamant. Ściany mamy z Porothermu + wełna. Planujemy tylko przeszlifować ściany, odkurzyć i umyć - no i bierzemy się za gruntowanie i malowanie. W karcie tego tynku jest zapisane: "Środek gruntujący należy dostosować do planowanych środków malarskich / powłok / okładzin z reguły stosowany jest środek głęboko penetrujący Knauf Tiefengrund. Tynk gipsowy jest doskonałym podłożem dla wszystkich rodzajów farb, z wyjątkiem farb alkidowych."
Czy chcąc mieć w pokojach solidnie pomalowane sufity i ściany powinniśmy zastosować ten grunt Knauf Tiefengrund https://knauf.pl/produkty/knauf-tiefengrund, czy możemy zastosować CT17 lub coś innego?

A jakie farby stosować? Czy Tikkurila Optiva Matt [5] (lateksowa) będzie dobra?

Pod
27-07-2017, 11:24
Do swieżego tynku gipsowego możesz użyć dowolnego gruntu, nawet najtańszego. Najlepiej zresztą wymieszać go po połowie z farbą bo sam grunt po wyschięciu jest bardzo sliski i nie maluje sie po nim zbyt fajnie. Zwykły smiertelnik nie jest w stanie odczuć żadnej różnicy w gruntach przy nowych tynkach. Malowalem dom chyba 3 albo 4 róznymi gruntami, też na diamonda i za chiny przy malowaniu potem farbą nie widziałem żadnej różnicy.