PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie ścian szczytowych



hudy8
14-06-2017, 23:00
Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie dotyczące ocieplenia ścian szczytowych. W mojej okolicy buduje się wiele domów. Jedne mają ściany szczytowe ocieplone styropianem, inne kończą się kila centymetrów nad dachem a jeszcze inne bez ocieplenia są dojechane do samego dachu. Moim zdaniem miedzy dachem a ścianą powinno być ocieplenie by wyeliminować mostek termiczny. U mnie będzie deskowanie z płyt OSB. Rozumiem że u mnie ściany szczytów powinny kończyć się przynajmniej 18cm pod dachem ( 15cm styropian + szczelina wentylacyjna). Czy takie ocieplenie powinno być grubości ocieplenia ścian budynku czy może być mniejsze? Czy firma budująca dom od podstaw po dach powinna zrobić to ocieplenie czy robi się to dopiero na etapie ocieplenia ścian budynku?

Tomek W
19-06-2017, 22:47
Pewnie, że warto zachować ciągłość termoizolacji i połączyć zewnętrzne ocieplenie ścian z ociepleniem dachu.
Jeżeli poddasze będzie ogrzewane i ten liniowy mostek termiczny wypadnie w łazience to zachowaj grubość jak na ścianie. Staraj się zachować minimalną grubość 10cm.
Nie bardzo rozumiem po co szczelina wentylacyjna gdy od góry, na grubości ściany chcesz dać styropian ?
Jeżeli krokwie będą blisko ściany zewnętrznej to takie ocieplenie trzeba ułożyć przed montażem płyt OSB na krokwiach. Jednak najczęściej robi się je przy ociepleniu dachu lub ścian.
Katalogi mostków cieplnych zawierają również taki detal, dla zainteresowanych przykładowy katalog - strona 43
https://www.bmo-ks.de/fileadmin/user_upload/broschueren/2014/Waermebrueckenkatalog.pdf

hudy8
26-06-2017, 19:01
Tu na tym pierwszym zdjęciu masz wysunięta wełnę na zewnątrz i do tego powinno się dojechać styropianem?

Tomek W
09-07-2017, 21:04
Tak, krokiew zewnętrzna jest odsunięta na grubość przyszłego ocieplenia ściany. Jeżeli będzie mniejsza grubość na ścianach to wełnę licujesz na równo z murem.