PDA

Zobacz pełną wersję : Samoróbne filtry do rekuperatora Nikol



scouser88
15-06-2017, 16:16
Witam, chciałbym sam zacząć sobie robić filtry do swego rekuperatora Nikol 450. Czy ktoś ma już doświadczenie z tworzeniem do niego samodziejnych filtrów? Jaka dokładnie mata filtrująca? Wiem że G4 ale w necie są różne gęstości i grubości maty. Jak zrobić obudowę? Czy da się rozebrać tę orginalną, czy można ją zrobić z listewek drewnianych??

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

rwojtek
15-06-2017, 22:36
Kupiłem sobie ramkę metalową na solis.pl
Jest średnio wygodna podczas montażu włókniny filtracyjnej, ale robię to raz na 3 miesiące więc nie narzekam. Zajedź do Białegostoku do sklepu "PIK" róg scaleniowej i konstytucji 3 maja i poproś o owatę, mają chyba 2 gęstości. Weź tę gęstszą, sprawdza się u u mnie.
Można też zrobić ramkę z plastikowych ceowników, takich instalacyjnych. Są do kupienia w leroyu.

scouser88
16-06-2017, 08:21
Z Pikiem mam akurat sporo wspólnego ale nie pomyślałem że materiały do tapicerki się nadają, nie muszą to być specjalne włókniny do filtrów?

rwojtek
16-06-2017, 10:42
Z Pikiem mam akurat sporo wspólnego ale nie pomyślałem że materiały do tapicerki się nadają, nie muszą to być specjalne włókniny do filtrów?

Wystarczy owata, chyba, że masz bliskich sąsiadów, którzy kiszą węgiel i drewno w piecu paląc od dołu. Wtedy trzeba wymieniać częściej lub zrobić sobie skrzynkę filtracyjną i stosować coś lepszego.

scouser88
16-06-2017, 16:02
A ramka drewniana może być?

rwojtek
17-06-2017, 21:23
A ramka drewniana może być?

Jak do takiej ramki będziesz mocował włókninę?
Próbujesz na siłę zaoszczędzić?
Kup ramkę w solisie lub zrób z plastikowych ceowniczków z leroya a będziesz zadowolony.

kulibob
18-06-2017, 13:59
Nie lepiej porostu kupić gotowy filtr kanałowy?? ja mam 3 w szeregu f3, f7 i f9 a jak ktoś smrodzi to i tak nie pomoże. Doskonale łapią pyły ale zapachy juz gorze.j