PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł wybrać?



Łukasz89
15-06-2017, 20:06
Witam,
Przymierzam się kapitalnego remontu domu.
Powierzchnia użytkowa 130mkw
Dach ocieplony wełna mineralna 25cm
Poddasze użytkowe
Sciany 10cm styropian
Planuje wszędzie ogrzewanie podłogowe + 3 kaloryfery
Pompa ciepła powietrzna

Tutaj stoje przed dylematem jaki kocioł wybrać, bo im więcej czytam tym mniej wiem.
Interesuje mnie tylko kocioł na pellet.
Budżet +/- 15tys zl
Myślałem nad :
Lazar smartfire
Biawar pellux compact
Defro eko pell
Defro kompakt EkoPell

Na co uważać w tych modelach? Jest ktoś kto używa tych kotłów?
Może macie swoje jakieś typy, rozwaze każde propozycje.
Pozdrawiam

imrahil
15-06-2017, 20:56
Witam,
Przymierzam się kapitalnego remontu domu.
Powierzchnia użytkowa 130mkw
Dach ocieplony wełna mineralna 25cm
Poddasze użytkowe
Sciany 10cm styropian
Planuje wszędzie ogrzewanie podłogowe + 3 kaloryfery
Pompa ciepła powietrzna

Tutaj stoje przed dylematem jaki kocioł wybrać, bo im więcej czytam tym mniej wiem.
Interesuje mnie tylko kocioł na pellet.
Budżet +/- 15tys zl
Myślałem nad :
Lazar smartfire
Biawar pellux compact
Defro eko pell
Defro kompakt EkoPell

Na co uważać w tych modelach? Jest ktoś kto używa tych kotłów?
Może macie swoje jakieś typy, rozwaze każde propozycje.
Pozdrawiam

to jest nowy dom? 25 cm wełny pod dachem i 10 cm styro na ścianach? po co ci kocioł jak planujesz pompę ciepła? albo po co ci pompa, jak planujesz kocioł?

Łukasz89
15-06-2017, 21:08
Dom z lat 70.
Pompa ciepła do podgrzewania wody w lecie

Łukasz89
15-06-2017, 21:25
Dom z lat 70.
Pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej i chłodzenia zarazem pomieszczeń w lecie.
O coś takiego mi chodzi.

Łukasz89
15-06-2017, 21:28
https://m.ceneo.pl/32521074#tab=spec
Przepraszam za spam ale coś mi muli strasznie telefon.
Pozdrawiam

karoka65
18-06-2017, 10:46
Albo pompa do wszystkiego albo do niczego, podobnie z pelleciakiem, dublowanie systemów grzewczych nie jest ekonomicznym rozwiązaniem.

Barliniak
18-06-2017, 11:30
Albo pompa do wszystkiego albo do niczego, podobnie z pelleciakiem, dublowanie systemów grzewczych nie jest ekonomicznym rozwiązaniem.

Przecież kolega wyraźnie sprostował ,że chce powietrzną pompę do CWU a peleciaka do CO.Sam zamierzam tak zrobić aby nie palić po sezonie grzewczym.

mazi07
19-06-2017, 12:25
a czemu takie rozwiązanie a nie np pompa ciepła na wszystko??

karoka65
19-06-2017, 16:03
Przecież kolega wyraźnie sprostował ,że chce powietrzną pompę do CWU a peleciaka do CO.Sam zamierzam tak zrobić aby nie palić po sezonie grzewczym.
A w imię czego wywalać kasę na dwa urządzenia które musisz utrzymywać i serwisować skoro można jednym czy drugim ogarnąć CO i CWU?
Bogate chłopaki jesteście :) tylko instalator łapki zaciera :)
Szkoda że nie ma tu już Arturo72, pierwszy raz żałuję, naświetlił by Wam sprawę bardziej dosadnie.

Łukasz89
19-06-2017, 17:11
Czemu taki wybór?
Tak mi doradzili w dwóch sklepach panowie w których rzekomo się na tym znają i mają dobra opinie a z racji tego, że jestem zielony w tych tematach to ufam im i myślałem że taki wybór będzie najlepszy.
Wyjaśnili mi to tak "piec na pellet będzie sobie pracował w sezonie grzewczym dodatkowo będzie go wspomagala pompa ciepła przy temperaturach +5 stopni a poza sezonem będzie sobie pracowała sama pompa ogrzewajac C. W.U + jako klima do domu bo można tak zrobić."
Z góry dzięki za wszystkie cenne informacje
Pozdrawiam

Konto usunięte_1*
19-06-2017, 20:58
Czemu taki wybór?
Tak mi doradzili w dwóch sklepach panowie w których rzekomo się na tym znają i mają dobra opinie a z racji tego, że jestem zielony w tych tematach to ufam im i myślałem że taki wybór będzie najlepszy.
Wyjaśnili mi to tak "piec na pellet będzie sobie pracował w sezonie grzewczym dodatkowo będzie go wspomagala pompa ciepła przy temperaturach +5 stopni a poza sezonem będzie sobie pracowała sama pompa ogrzewajac C. W.U + jako klima do domu bo można tak zrobić."
Z góry dzięki za wszystkie cenne informacje
Pozdrawiam

A zapytałeś go kto za to płaci ? bo jak się nie ponosi kosztów to ponosi chęć zarobku tak to już jest , ja bym walnął od biedy samego peleciaka a najlepiej dobry kocioł z podajnikiem i zimą grzeje dom a latem przełączasz guziczkiem w tryb letni i grzejesz tylko wodę po diabła dublować i podrażać koszta

Łukasz89
19-06-2017, 21:29
A zapytałeś go kto za to płaci ? bo jak się nie ponosi kosztów to ponosi chęć zarobku tak to już jest , ja bym walnął od biedy samego peleciaka a najlepiej dobry kocioł z podajnikiem i zimą grzeje dom a latem przełączasz guziczkiem w tryb letni i grzejesz tylko wodę po diabła dublować i podrażać koszta

Dostanę jakieś propozycje, jaki kocioł?

Konto usunięte_1*
19-06-2017, 21:39
Nie wiem czy ta PC dalej u ciebie aktualna ale ja bym nie kupował (jeszcze z 10lat) a kotły to np defro,sas, 12kw

Barliniak
22-06-2017, 05:31
A w imię czego wywalać kasę na dwa urządzenia które musisz utrzymywać i serwisować skoro można jednym czy drugim ogarnąć CO i CWU?
Bogate chłopaki jesteście :) tylko instalator łapki zaciera :)
Szkoda że nie ma tu już Arturo72, pierwszy raz żałuję, naświetlił by Wam sprawę bardziej dosadnie.Proszę Cię nie "strasz" kolesiem który prawie każdemu polecał PC.:)Czy bogate chłopaki hmmm....? Raczej wygodni.Po co mam nosić worki,wyrzucać popiół i czyścić piec dodatkowo w lato?Skoro można zrobić to bezobsługowo.Ja akurat mam pomieszczenie do czerpania powietrza o kubaturze 125m3 w którym temp. nie spada poniżej zera a większość czasu utrzymuje w przedziale 10-15stopni.Więc dlaczego tego nie wykorzystać?Żona zażyczyła też sobie wannę dlatego taki pomysł na PC do CO.Na prysznic nie miało by to sensu.Klamaka ostatecznie jeszcze nie zapadła rozważam też zwykłą grzałkę a może nawet elektryczny podgrzewacz przepływowy.Napewno mówię NIE paleniu w piecu po za sezonem.Wygodniejsze rzeczy kosztują więcej to chyba oczywiste.

Łukasz89
22-06-2017, 14:01
Wybór padnie raczej na :
- defro coś z 12kw lub lazar smartfire
Z
- http://www.biawar.com.pl/pompy-ciepla-biawar/ogrzewacze-wody-z-pomp%C4%85-ciep%C5%82a/ow-pc

karoka65
22-06-2017, 15:26
Proszę Cię nie "strasz" kolesiem który prawie każdemu polecał PC.:)Czy bogate chłopaki hmmm....? Raczej wygodni.Po co mam nosić worki,wyrzucać popiół i czyścić piec dodatkowo w lato?...................................
Kiedy jest to zasadne ja też polecam mimo że pompami nie handluję,ale nie dublowanie systemów, kolesie w sklepie polecają bo w sakiewce przybędzie a opinie dlaczego mają mieć złe? przecież to działa, tylko za ile?
Jak napisałem "grubsza" pompa do wszystkiego albo do niczego a wtedy pelleciak, duży zasobnik do CWU ( ze 300L ) pelleciak uruchomi się raz na dwa dni na kilka minut dogrzeje wodę i się wygasi a zasobnik paliwa wystarczy pewnie ze 2 miesiące, tyle będzie tej obsługi latem.
Nie mój cyrk i nie moje małpki jak to mawiają, niema co uszczęśliwiać kogoś na siłę i pozbawiać go tego co sobie wymarzył.

Robert75ka
24-06-2017, 19:43
Witam, posiadam kocioł RED COMPACT 18, zamontowany w tym roku po sezonie grzewczym przez Puławiaka, ma ogrzewać 98 m2, dom parterowy z lat 60-tych, średnio ocieplony, wszędzie grzejniki. Obecnie kocioł podgrzewa cwu dla 5 osób, bojler samoróbka 210 l z wężownicą. Palę pelletem lokalnego producenta DIN + po 10 PLN za worek 15 kg, zużycie 1 worek na 3 dni plus średnio 0,5 kWh prądu na dobę. Czyszczenie kotła to 10 minut raz w tygodniu z dosypaniem pelletu. Miesięczny koszt przygotowania cwu to ok 110 PLN. IMHO nie widzę sensu montowania PC i kotła na pellet.

Łukasz89
24-06-2017, 22:47
Dzięki za odpowiedź

Konsultant marki Buderus
03-07-2017, 14:28
Witam,
Przymierzam się kapitalnego remontu domu.
Powierzchnia użytkowa 130mkw
Dach ocieplony wełna mineralna 25cm
Poddasze użytkowe
Sciany 10cm styropian
Planuje wszędzie ogrzewanie podłogowe + 3 kaloryfery
Pompa ciepła powietrzna

Tutaj stoje przed dylematem jaki kocioł wybrać, bo im więcej czytam tym mniej wiem.
Interesuje mnie tylko kocioł na pellet.
Budżet +/- 15tys zl
Myślałem nad :
Lazar smartfire
Biawar pellux compact
Defro eko pell
Defro kompakt EkoPell

Na co uważać w tych modelach? Jest ktoś kto używa tych kotłów?
Może macie swoje jakieś typy, rozwaze każde propozycje.
Pozdrawiam

Witam,

Jeżeli jest Pan zainteresowany wyborem sprawdzonej pompy ciepła typu powietrze-powietrze do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, polecam pompę ciepła Logatherm WPT marki Buderus. Pompa może współpracować z innymi źródłami ciepła np. kotłem lub instalacją solarną poprzez wężownicę o dużej powierzchni wymiany ciepła znajdującej się w urządzeniu. Urządzenie cechuje się ciekawym wyglądem. Do wyboru są cztery modele, z których trzy o pojemnościach 200 i 250 litrów pracują do temperatury powietrza 5°C, a czwarty model 270 nawet do -10°C.
W swojej ofercie posiadamy również kocioł stałopalny Logano S181 pracujący w zakresie mocy 15-25kW. Posiada on automatyczny podajnik paliwa pozwalający na spalanie pelletu, ekogroszku, jak i węgla brunatnego. Sterownik kotła w standardzie umożliwia kontrolowanie jednego obiegu grzewczego (bez zaworu mieszającego) oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej i obsługę pompy cyrkulacyjnej.

Bardziej szczegółowe informacje o wyżej wymienionych produktach dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

Jarecki79
03-07-2017, 15:19
Kolejny raz przy zapytaniu o pellet reklamuje Pan wyrób, który tak naprawdę ma retorte i jest głównie na paliwa węglowe (co powie Panu każdy rozgarnięty osobnik w branży).

W dodatku wprowadza Pan czytelników w błąd informując o spalaniu ekogroszku
Instrukcja Logano S181 na stronie 6 wymienia tutaj węgiel kamienny sort. Orzech 10-30mm min 30MJ, dalej węgiel brunatny tez sortymentu Orzech oraz pellet fi.6mm. Do pelletu trzeba zamontować głowice spalająca na retortę.
Instrukcja też wyraźnie zakazuje stosowania innych paliw.

Konsultant marki Buderus
02-08-2017, 11:14
Kolejny raz przy zapytaniu o pellet reklamuje Pan wyrób, który tak naprawdę ma retorte i jest głównie na paliwa węglowe (co powie Panu każdy rozgarnięty osobnik w branży).

W dodatku wprowadza Pan czytelników w błąd informując o spalaniu ekogroszku
Instrukcja Logano S181 na stronie 6 wymienia tutaj węgiel kamienny sort. Orzech 10-30mm min 30MJ, dalej węgiel brunatny tez sortymentu Orzech oraz pellet fi.6mm. Do pelletu trzeba zamontować głowice spalająca na retortę.
Instrukcja też wyraźnie zakazuje stosowania innych paliw.

@Jarecki79,

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Oczywiście chodziło mi o węgiel kamienny sort - orzech 10-30mm min 30MJ,
Przepraszam za wprowadzenie Państwa w błąd.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus