PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka na drewnianym stropie na pietrze - jak to zrobić



Wełna
11-04-2005, 15:17
Planuje "wybudować" łazienkę na piętrz starego domu ( lata 20, niemiecka robota). Łazienka ( ok 4 m2) planowana jest na pietrze, mniejwięcej na środku) nad jadalnią i kuchnia (połaczone pomieszceznia ok 25 m2) na parterze. Jedna ze scian to ścianka istniejąca od zawsze na 1/2 cegły. Pozostałe planuje z płyt kg. Stropy drewniane ok 25 cm grubości. Mam zatem kilka watpliwości. Czy ktoś ma doswiadczenia w tej materii gdyz nasuwa mi się kilka pytań:
1) stropy, jak to drewno, uginaja się nieznacznie przy chodzeniu nie mówiąc już o skakaniu- jak zatem połaczyć ściany z podłoga i sufitem aby nie powstawały szczeliny.
2) Planuje równiez "usztywnienie" stropów dwuteownikami ( 80 mm) biegnącymi przez srodek pomieszczeń podbijanymi pod sufirt na parterze na skos belek nosnych stropów - pytatnie czy dwuteownik łaczyc z belkami srubami czy jedynie oklinowąć. Dwuteowniki mając długość 3 m ( szerokość sufitu) i tak nieznacznie się ugina i nie daje pełnej sztywności
3) kwestia podłogi i szcelności łazienki- planuje wylanie wylewki samopoziomujacej na deski istniejacej podłogi. Pod wylewke filie izolacujną - czy to zda egzamin ?
4) uszczelnienie samej łazienki - co zastowsować - słyszałem o szkle wodnym i taśmach uszczelniających które klei się w rogach przy podłodze
Nie wiem jak to ugryźć, jakiego producenta wybrać wylewke, taśmy uszcezlnijace i impregnaty.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Sp5es
11-04-2005, 19:20
ad 3 ) można dać płytę OSB, usztywni.
Wylewka możliwa, ale grubsza. Dół musi to obciążenie wytrzymać.
Kosztuje.

Na wylewkę dowolną skuteczną hydroizolację. Najlepiej ciekła folia, a na krawędziach taśmy izolacyjne, jak pisałes.

4) szkło wodne trochę ogranicza nasiąkliwośc , ale to nie te aplikacje. Tylko hydroizolacja.

blachu
19-04-2005, 13:46
Co do podłogi to ja zrobiłem tak:

- na legary grube deski ok3cm
- na deski przykręcone (gęsto) OSB jak najgrubsze
- na to specjalny grunt do drewna (kurcze jest drogi)
- folia w płynie
- kafelki na kleju MAPEI bardzo elastycznym
- fugi tez elastyczne

Wyszło u mnie suuuper

czmirek
23-04-2005, 15:24
Co do podłogi to ja zrobiłem tak:

- na legary grube deski ok3cm
- na deski przykręcone (gęsto) OSB jak najgrubsze
- na to specjalny grunt do drewna (kurcze jest drogi)
- folia w płynie
- kafelki na kleju MAPEI bardzo elastycznym
- fugi tez elastyczne

Wyszło u mnie suuuper
prosciej bylo dac zamiast plyt OSB pyty FARMACEL i na nie przyklejc plytki
taniej, prosciej i bez komplikacji

invx
02-05-2005, 18:46
a Ty wiesz jaka jest cene tego fermacela ?? :o

1. Ze sciankami zrobionymi w systemie suchej zabudowy z GK nie ma problemu. Do stropu przykrecasz profil U do sufitu U. (pod nie paski z filcu, pianki lub korka) Pionowo wstawais CU. i PLyty przykrecasz tylklo do pionowych CU, aby podczas soiadania stropu plyty nie pękaly. Plyty tniesz troche krutsze niz wysokosc pomieszczenia. Tak aby od dolu i od gory zostala szcelina. która potem wypelnia się trwale elsatyczna masą.
2. Polacz to srubami, a najlepiej takimi obejmami, aby przechodzilo to od góry przez belkę i do dwuteownika
3. Jest to dopuszczalne pod warunkiem zastosowania spcejlanej masy. Poczytaj o jastrychach anchydrytowych ATLAS SAM na stronie => www.atlas.com.pl
4. na wczesniej wyalny jaastrych. zastosuj ATLAS WODER E i do tego kolnierze i uszczelki systemowe, ale stossuje sie to tylko w strefach mokrych nie w calej lazience. Czyli okolice wanny, umywalki, prysznica