PDA

Zobacz pełną wersję : Dach płaski - spadek



PanTrabka
19-06-2017, 13:25
Dzień dobry,

Znalazłem taki rysunek i mam pytania:
391471

Czy jest dozwolone ułożenie na płycie stropowej w pierwszej kolejności wełny skalnej, a dopiero później "zalanie" go "warstwą kształtującą spadek" (rozumiem że chodzi o wylewkę betonową) przy jednoczesnym wyciągnięciu skosu ? (u mnie skos ma być poniżej 5%)

Widzę pewne plusy takiego rozwiązania:

mógłbym część pracy na dachu wykonać we własnym zakresie (ułożenie paroizolacji / wełny skalnej / wykonanie wylewki)
nie trzeba by kołkować wełny lub jej kleić (nie trzeba kupować kleju bo wylewka dociśnie)
wylewka betonowa jest twarda, można po niej chodzić, nic się nie powinno uginać
lepsze zgrzanie papy do betonu?


Czy takie wykonanie jest dozwolone czy kategorycznie nie tędy droga? :)

Tomek W
20-06-2017, 11:41
Można wykonać warstwę balastową z wylewki betonowej na ociepleniu z wełny na dachu płaskim.
Jednak jeżeli nie będzie to taras to chyba łatwiej wykonać balast warstwą żwiru - przykładowy rozwiązanie na grafice.
Wymagany spadek można wykonać bezpośrednio na stropie np. z klinów z wełny ROCKFALL , a powłokowe hydroizolacje (papy, folie PVC, membrany dachowe) ułożyć na wełnie i nasypać 4-5 cm żwiru. Trwałość takich hydroizolacji zdecydowanie rośnie bo są odcięte od słońca.
Jeżeli pozostaniesz przy wylewce betonowej od góry to trzeba pamiętać, że warstwa betonu musi dobrze wyschnąć przed pokryciem papą. Później mocno się nagrzewa więc trzeba zastosować bardzo dobre papy i najlepiej przewidzieć dylatacje.