PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużenie garażu



sinkler
27-06-2017, 22:57
Dzień dobry wszystkim,

jako nowy user na wstępie chciałem się z Wami przywitać :wiggle:

Zwracam się do forumowiczów z następującym zagadnieniem. W najbliższym czasie mam szansę się stać właścicielem pewnej nieruchomości. Na tejże nieruchomości posadowiony jest m.in. podwójny garaż o długości ok 5,5 m. Garaż nie ma ściany działowej, oba stanowiska na samochody znajdują się w jednej płaszczyźnie. Jak się pewnie domyślacie to tytule wątku, problem jest z długością garażu. Dłuższa osobówka się do niego nie mieści. I tutaj moje pytanie:
Czy przebudowa garażu polegająca na wyburzeniu tylnej ściany, następnie przedłużeniu ścian bocznych o ok 1,5 - 2 m i następnie postawieniu tylnej ściany będzie w pełni funkcjonalna, czy z jakichś powodów jest to zły pomysł? W jaki sposób połączyć istniejącą posadzkę z nowym fragmentem? Zostawić coś a la dylatację? W jaki sposób połączyć ściany (zbudowane albo z pustaków albo ze zwykłych cegieł, pewność co do materiału będę miał dopiero po nabyciu nieruchomości i skuciu części tynku) żeby dobudowany fragment był w pełni spójny z pozostałą częścią murów?

Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.

redd
28-06-2017, 21:18
Nic nie napisałeś o przekryciu. Garaż ma płaski stropodach, dach drewniany? Ważne też jak wyglądają fundamenty, bo przedłużone ściany boczne (i tylna) będą musiały mieć swoje podziemne fragmenty :-)