PDA

Zobacz pełną wersję : Wydmuch z odkurzacza za elewację -jak wykonać?



Adaxis
02-07-2017, 09:58
Podpowiedzcie jak wykonać wydmuch za ścianę domu? Po ociepleniu zostało nam dosłownie 2 cm wystającej rurki (ok. fi5cm) za tynk elewacyjny i jak do tego przymocować jakiś dyfuzor, czy jakieś inne zakończenie? Jak to się robi, żeby nie zabrudzić nowej białej elewacji domu?

Adaxis
10-07-2017, 20:31
I nico? Nigdzie nie ma o tym, a przecież chodzi o czystą elewację i optymalne rozwiązanie wydmuchu -jak?

daro.s
13-07-2017, 17:46
Obciąłem rurkę równo z elewacją i założyłem gniazdo wyrzutowe. Nie musiałem mocować kołków oraz przykręcać gniazda ponieważ bardzo ciasno wchodzi na rurkę. Podczas pracy odkurzacza przez uchylne klapki wylatuje praktycznie czyste powietrze pod takim ciśnieniem, że nic nie osadza się na elewacji. Mam nadzieję, ze rozwiałem Twoje wątpliwości. Pozdrawiam

Adaxis
13-07-2017, 18:55
Dzięki wielkie! :) I jeszcze 1 sprawa o której nie pisałem -domek na górce i wyrzut na zach. stronie skąd często silne wiatry. Czy ew. są jakieś możliwości zabezpieczenia czołowego przed dostawaniem się wilgoci do środka ?

surgi22
14-07-2017, 08:39
Dałem wyrzut do garażu i nie mam problemu.

wg39070
14-07-2017, 09:03
Dałem wyrzut do garażu i nie mam problemu.

Możesz napisać jak sprawuje się takie rozwiązanie bo też planuję taki wyrzut. Nie syfi się garaż wbrew obiegowej opinii?

Michalgosc
14-07-2017, 19:43
Podłączam sie do pytania tez zamierzam dac wywiew do garażu.

surgi22
16-07-2017, 13:07
Nie syfi - poza tym w garażu i tak musicie mieć WG a przy otwarciu wrót i wjeździe samochodu też troszkę kurzu z zewnątrz nawiewa.
W zimie za darmo podgrzewam garaż przy odkurzaniu , w lecie chłodzę.

wg39070
16-07-2017, 16:10
Nie syfi - poza tym w garażu i tak musicie mieć WG a przy otwarciu wrót i wjeździe samochodu też troszkę kurzu z zewnątrz nawiewa.
W zimie za darmo podgrzewam garaż przy odkurzaniu , w lecie chłodzę.

Dziękuję za odpowiedź.

surgi22
17-07-2017, 22:28
Proszę :D
PS. Niektórzy koledzy i tak napiszą że zabijesz kurzem samochód :cool:

kulibob
18-07-2017, 07:16
Ja mam przerobioną starą rowentę na centralny. Powietrze wydmuchuję prosto do garażu . Niewiedzę tego jakichś ujemnych skutków. Nawet sie cieszę bo zimą ciepło jest wyrzucane do strefy buforowej a nie na zewnątrz.

@surgi22 w jaki sposób odkurzacz chłodzi garaż latem ??

surgi22
20-07-2017, 17:49
W domu mam latem 22-23 C, jak na dworze 35 C to w garażu jest 26-27C ( czasem jak zaparkuje rozgrzany samochód albo dwa to cieplej ) , jak wdmuchuję powietrze z domu do garażu( fakt że po przejściu przez odkurzacz i tak się nieco ogrzewa ) to raczej chłodzi garaż niż ogrzewa . PS. może słowa o chłodzeniu garażu były nieco na wyrost i tak naprawdę to powietrze z domu chroni silnik OC przed przegrzaniem .

Michalgosc
03-08-2017, 19:30
Witam panowie mam pytanie odnośnie węża chowanego w ścianie system hide-A-hose . Kobieta się upiera chce mieć i już, muszę przygotować rury centralnego odkurzacza i po jednym zestawie na piętrze i jeden na parterze.Gotowe zestawy hide a hose mają gniazda ,łagodne kolanka ,wąż ssący ale nie mają rur pytanie czy rury z tych gotowych zestawów z aledrogo będą pasowaly do systemowych kolanek hidehose. Drugie pytanie czy wąż ssący 12m potrzebuje też dwunastu metrów rury by się w niej schować.?
Pozdrawiam SM

Już znalazłem.
ad1 tak
ad2 potrzebuje 10% więcej