PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja nieuzytkowego, nieogrzewanego poddasza przez komin wentylacyjny



idas
09-07-2017, 14:45
Witam,

Mam dom w ktorym mam poddasze nieuzytkowe i nieogrzewane (ocielenie calosci jest w dolnym pasie wiazarow).
Zbudowany został komin do kominka model Rondo+ od Schiedla. Komin jest z wentylacją ale nie jest to w ogole uzywane bo w domu mam wentylacje mechaniczna. Zatem komin jest wzniesiony i dla czesci wentylacyjnej ponad polacia dachu, przy czapie komina sa zamontowane kratki wentylacyjne.
Od dolnego poziomu poddasza do czapy komina bedzie moze jakies 2,5m, a caly komin ma troche ponad 8m.

Czy jest sens zeby na poddaszu wykuc w kominie wentylacyjnym otwory aby poprawic wentylacje tego poddasza? A moze nie ma to te max 2,5m to za malo zeby to dobrze dzialalo?


Z gory dzieki za porady.

Tomek W
09-07-2017, 21:23
Co oznacza "poprawić wentylację" ? A jaka już jest ? Kratki w ścianach szczytowych ? Rozcięcie w kalenicy ? Wloty przy murłacie? itp. ...
Różne rodzaje otworów w załączeniu zaczerpnięte z książki „Atlas dachów. Dachy spadziste” Eberhard Schunck, Hans Jochen Oster, Rainer Barthel, Kurt Kiessl, wyd. mdm Cieszyn 2005.

Andrzej Wilhelmi
15-07-2017, 22:16
Aby wykorzystać wolny kanał wentylacyjny w kominie do ewentualnego wentylowania poddasza (strychu) trzeba wiedzieć w jakim miejscu znajduje się komin? Istniejące otwory wentylacyjne w tym pionie na niższych kondygnacjach muszą być wówczas zaślepione. Pozdrawiam.

idas
19-07-2017, 23:25
Aby wykorzystać wolny kanał wentylacyjny w kominie do ewentualnego wentylowania poddasza (strychu) trzeba wiedzieć w jakim miejscu znajduje się komin? Istniejące otwory wentylacyjne w tym pionie na niższych kondygnacjach muszą być wówczas zaślepione. Pozdrawiam.

Komin znajduje sie w centralnej części dachu i nigdzie nie ma otworów wentylacyjnych w pomieszczeniach. Tylko miałby je miec na strychu.