PDA

Zobacz pełną wersję : sufit podwieszany GK w kotłowni i łazience - jak wentylować przestrzeń nad sufitem?



Slawko123
12-07-2017, 18:54
Witam.
Jak w temacie. robię(muszę) zrobić sufit obniżony z płyt GK w kotłowni i łazience(pomieszczenia przez ścianę). W łazience mam grawitacyjny kanał wentylacyjny w stropie(oddzielny, niezależny od kanału wentylacyjnego WM).
W kotłowni mam wentylacje grawitacyjną, ale we wnęce za schodami393028393029, przed schodami wyszła taka odwrócona wanna(hełm)393025393027 w którym brak wentylacji. Chcę ta przestrzeń dodatkowo wentylować, do czego ma służyć wcześniej wspomniany kanał w łazience393026 kanał jest bliżej rury, ten drugi jest od WM
ta rura spiro jest wstawiona na razie tylko tak, w każdej chwili mogę wyjąć.

W kotłowni do stropu od spodu będzie przyklejona wełna 10cm(nad kotłownia jest druga łazienka).
I teraz mam dylemat. Nie wierze, ze folia paroszczelna będzie zrobiona idealnie(robię sam) wiec na ten sufit podwieszany może dostać się wilgoć.
Czy, zrobić te sufity, wywalić rurę spiro, zostawić otwór w ścianie, w suficie w kotłowni zrobić dziurę i dać kratkę(albo nie dawać folii paroszczelnej) i zostawić prześwity przy rurach CO i kanalizacyjnej?

A może inaczej to zrobić, tylko jak?

Slawko123
14-07-2017, 05:49
nikt nie pomoże :(

mirek324
14-07-2017, 06:13
a dlaczego nikt nie pomoże

_________________________________________
REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Judytaa
15-07-2017, 21:12
A może poprowadzić system rur pod podwieszeniem np rury 50 i do odprowadzenia wentylacji dać wyciąg mechaniczny ?

Slawko123
15-07-2017, 21:52
Nie, bo głównie chodzi o wentylację kotłowni(paliwo stałe) i tam musi być wentylacja grawitacyjna.
W każdym razie na razie odpuszczam i jak będę kończył, to wtedy będę się zastanawiał.