PDA

Zobacz pełną wersję : Dokładność wytyczenia w praktyce



inż. Mamoń
17-07-2017, 11:05
Przed wybudowaniem ogrodzenia chciałem uzyskać pewność do przebiegu granicy działki. Pytanie mam - jaką dokładność punktów granicznych można uzyskać? A jaka dokładność jest wymagana teoretycznie według jakichś przepisów?
Niedługo będzie u mnie budowana nawierzchnia drogi. Jeśli geodeta wytyczający teren pod drogę wykryje niezgodność (jego zdaniem) rzędu 5 albo 10 cm w moim ogrodzeniu to będzie problem? Jak to wygląda w praktyce? Przerabiał ktoś podobny problem?

Pod
17-07-2017, 11:11
Obecnie wytycza sie granice z dokładnością 2cm ( GPS). Z moich doświadczeń jak wytyczona granica mija się z rzeczywistą o mniej niż 10cm to nikt sie tego nie czepia. Tak samo jak odległość od granicy do budynku jest 3.95 zamiast 4.00 to też to puszczają. Mówię o realnych przypadkach a nie toerii.

inż. Mamoń
17-07-2017, 11:48
Dzięki za odpowiedź, a o jakich doświadczeniach piszesz? Jesteś np. geodetą?

link2jack
17-07-2017, 13:01
inż. Mamoń - rozumiem że chodzi o ogrodzenie frontowe (czyli pomiędzy Tobą a drogą) - do 15cm nie powinieneś mieć problemów, przynajmniej u mnie byś nie mial ;)

Sądze ze nawet większa rozbieżność nie powinna być problemem o ile Twoja "pomyłka" nie będzie kolidowała z jakimś projektem. Nawet jeśli stwierdzą rozbieżność to zawsze są możliwości by się "wytlumaczyć".