PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta balkonowa z azbestem



88maly
17-07-2017, 19:59
Witam.Mam szybkie pytanie.W trakcie remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty(początek lat 80)w ścianie balkonowej znalazłem cienką (ok 1 cm) płytę wyglądająca na cementowo azbestową. Znalazłem firmę która mi to zutylizuje jednak najprawdopodobniej demontażu dokonam sam.I tu moje pytanie,ponieważ jeszcze nie zabrałem się za to.Jak duża jest taka płyta i w jaki sposób jest ona tam przytwierdzona?

Tomaszs131
17-07-2017, 20:27
Jak jest płyta przytwierdzona? Bardzo trudno na takie pytanie odpowiedzieć, zwłaszcza że konstrukcja budynku sprzed ponad 30 lat. To po pierwsze, po drugie sam bym się za demontaż takiej płyty nie zabierał. Nie warto ryzykować zdrowia dla paru złotych, lepiej zlecić taką operację firmie z certyfikatem i dopilnować by za pomocą specjalistycznych odkurzaczów wyczyścili powietrze w pomieszczeniu z drobnych włukien azbestu.

88maly
17-07-2017, 20:50
W grę wchodzi wyłącznie osobisty demontaż nie ze względu na finanse.Po prostu w mojej okolicy jedna tylko firma utylizuje ten odpad natomiast w rozmowie telefonicznej zostałem poinformowany że tego jest za mało by było opłacalne dla nich wykonanie rozbiórki.I tak za odbiór przepłace

jajmar
17-07-2017, 21:13
Płyty azbestowe w blokach to były te pomiędzy oknami w pasie okiennym. U góry szedł pas płyt żelbetowych na dole kolejny a tam obok okien azbest to chcesz rozebrać? To elewacja budynku więc nie wiem wiem czy sam możesz to rozebrać, jakaś wspólnota, spółdzielnia? Poza tym dlaczego to chcesz rozebrać, jak tego nie ruszasz nie obrabiasz to nie pyli a szkodliwy jest pył.

88maly
18-07-2017, 07:01
No więc tak płyta jest uszkodzona zgodę mam jedynie co mi powiedzieli to że mam to zrobić we własnym zakresie.Chcę usunąć płytę która znajduje się pod oknem,obok okna i obok drzwi