PDA

Zobacz pełną wersję : Rozdzielnia elektryczna w kotłowni - TAK czy NIE?



RYDZU
12-04-2005, 22:52
Zaintrygowany pytaniem na priva przez jednego z forumowiczów wrzucam ren temat tutaj.
Osobiści tak własnie zrobiłem (właściwie dopiero robię). Skrzynka rodzielni miała być od
strony klatki schodowej, ale po zmianie kierunku biegu schodów zaczęla z nimi mocno kolidować.
Stąd decyzja o przeniesieniu jej za ścianę - w moim przypadku padło na kotłownię.

Czy to dobre rozwiązanie? sam nie wiem - Co o tym sądzicie forumowicze?
No i co na to przepisy?

Pozdrawiam

ALF
13-04-2005, 05:55
Jak tylko jest miejsce to czemu nie.

ubek
13-04-2005, 06:11
A przepisy co na to? Są jakieś unormowania w tej kwestji?

Peterek
13-04-2005, 10:33
Jeśli kotłownia jest gazowa na pewno będzie problem.

ubek
13-04-2005, 10:38
Peterek napisał:

Jeśli kotłownia jest gazowa na pewno będzie problem.
Piszesz tak, bo tak myślisz czy też dlatego, że są na to jakieś konkretne przepisy

RYDZU
13-04-2005, 10:45
Jeśli kotłownia jest gazowa na pewno będzie problem.

Będzie gazowa - piec z zamknięta komorą (kondensat).

Pozdrawiam.

Lukrecja
13-04-2005, 11:05
ja mam w garażu, tak mi doradzili elektrycy

Peterek
13-04-2005, 11:23
Wszystko RYDZU napisane jest w Prawie Budowlanym, dopuszczalne odległości i warunki, ale nie w jednym paragrafie czy punkcie. Rzecz w tym, że wiele opiera się na "sztuce budowlanej" i na koniec będziesz miał problemy z gazownikami i elektrykami.

Rav
13-04-2005, 11:46
Dokładnie o to chodzi.
Przyznaję się, że to ja miałem z tym problem i zapytałem RYDZA co o tym sądzi...
Też mam kotłownię z piecem gazowym z zamkniętą komorą spalania. W dodatku tylko tam pasuje mi umieścić rozdzielnię elektryczną dla parteru.
Nie chodzi mi o to czy wylecę w powietrze czy nie, tylko czy elektryk i gazownik mi to odbiorą?

pasco
13-04-2005, 11:52
Najprostszy sposób - zadzwonić do energetyki. Oni na pewno powiedzą. Ja osobiście nie widzę przeszkód, tym bardziej że masz zamkniętą komorę, ale na 100% jest konieczność zachowania odpowiednich odległości. Ja będę miał skrzynkę w garażu - tak najlepiej.

maju
13-04-2005, 11:55
Nie bój nic, ja mam piec z zamkniętą komorą spalania, w stosunku do którego nie ma żadnych oranicznień. Przecież taki piec możesz powiesić w kuchni, przedpokoju, czy gdzie tylko dusza nie zapragnie.
Mnie też tak straszyli, aż wkońcu zrobiłem wycieczke do gazowni, gdzie okazało się że nie ma żadnych przeciwskazań. A skoro nie ma, to skrzynka elektryczna wisi 1,5 od pieca. Z odbiorem nie było żadnych problemów, aczkolwiek jak wiemy co "kraj" to obyczaj:-)

Pozdrówka
Maju

Rav
13-04-2005, 12:12
Też tak uważam. Dlatego chyba najlepiej zadzwonię do mojego rejonu energetycznego.