PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie o sumin na chwasty



jacek.zoo
19-07-2017, 16:06
Czy temperatura zastosowania ma znaczenie? Jak teraz jest ponad 30st, a gdzies za 1,5h chcialem opryskac, to bedzie pewnie z 28st. Bo gdzies mi sie obilo o uszy ze ponizej 18st trzeba stosowac. Jak dzisiaj prysne to jutro rano moge trawe skosic? Nie za szybko? Bo jutro po poludniu zapowiadaja burze i chcialbym to zrobic do jutra rana

Elfir
19-07-2017, 17:30
zwykle jest to opisane w instrukcji.
Najlepiej pod wieczór pryskać

Draxo
21-07-2017, 08:11
Sumin to firma konfekcjonująca . Za mało informacji. Powyżej 25stopni nie pryskamy niczym ze względu na duże parowanie. Środek nie zdąży się wchłonąć. Prawdopodobnie chodzi ci o starane na trawniki. Preparat potrzebuje kilku dni aby przemieścić się w roślinie. Świeżo po oprysku ścinanie jest nie wskazane .

jacek.zoo
23-07-2017, 18:41
Sumin to firma konfekcjonująca . Za mało informacji. Powyżej 25stopni nie pryskamy niczym ze względu na duże parowanie. Środek nie zdąży się wchłonąć. Prawdopodobnie chodzi ci o starane na trawniki. Preparat potrzebuje kilku dni aby przemieścić się w roślinie. Świeżo po oprysku ścinanie jest nie wskazane .


Tak, chodziło mi o starane.
Wtedy prysnąłem i trawy jeszcze nie kosiłem, jak nie wyschło to powinno ładnie zadziałać. Starane zrobiłem pól działki bo mi brakło, drugą połówke chwastoxem, bedzie okazja do porownania czy beda jakies roznice w dzialaniu

Draxo
25-07-2017, 07:28
Chwastox działa parząco . Nie podałeś , który : Extra,D,Trio,750....Na trawnik lepiej Trio, większe spektrum działania. Starane trawniki Sumina zawiera także MCPA czyli chwastox jako dodatek.