PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawka obróbki dachu - co zrobić?



domelek
22-07-2017, 17:10
Witam,

Po kilku latach muszę poprawić po dekarzach - obróbka dachu odkleiła się od ściany - jest jakiś preparat uszczelniający żeby to jakoś naprawić ?

Pawel Sowinski
22-07-2017, 18:11
Moim zdaniem listwa z wcinką w sciane to jedyne słyszne rozwiąznie

Jan P.
23-07-2017, 07:00
Moim zdaniem listwa z wcinką w sciane to jedyne słyszne rozwiąznie

Zgadza się. Wcinka pod kątem. Jan

admiralbar
23-07-2017, 08:35
Tak powinno wyglądać pomaganie na forum : pytanie - konkretne i prawidłowe odpowiedzi i w zasadzie koniec wątku.
A nie mądrości - a u mnie a u szwagra, a ja słyszałem...

domelek
23-07-2017, 11:28
Dziękuję za odpowiedzi, rozumiem żeby użyć blachy płaskiej zagiętej pod kątem - czym to później uszczelnić i czym przykleić blachę do blachy?

Jan P.
23-07-2017, 14:48
Dziękuję za odpowiedzi, rozumiem żeby użyć blachy płaskiej zagiętej pod kątem - czym to później uszczelnić i czym przykleić blachę do blachy?

Kołeczki rozporowe i farmer. Chyba, że styropian to dłuższe. Jak równa wcinka to można nie uszczelniać. Ale dla spokoju duszy...Jan

Andrzej Wilhelmi
27-07-2017, 06:31
W przedstawionym wykonaniu też była wcinka. Błąd polegał na tym, że ta obróbka została wykonana z jednego kawałka blachy i przymocowana farmerami do blachodachówki. Blachodachówka pracuje razem z więźbą a do tego samodzielnie (zmiany temperatury). Obróbka została wyrwana ze ściany. Podobne błędy popełniane są przy obróbce kominów czy boków lukarenek (facjatek). Taką obróbkę należy wykonać z dwóch elementów: jeden związany z blachodachówką a drugi zamykający ze ścianą. Ten związany ze ścianą wystarczy wprowadzić w szlic głęboki na 2 cm wypełniony klejem-uszczelniaczem dekarskim np.Colozinc. Po wprowadzeniu uzupełnić klej. Żadne kołki nie będą potrzebne. Pozdrawiam.