PDA

Zobacz pełną wersję : SOS



Asia16
13-04-2005, 09:16
Witam
Wczoraj rozwalili mi skrzynkę elektryczną. Jest do wymiany. Wezwałam ZE przyjechali, zabezpieczyli i powiedzieli, że trzeba będzie wymienić na nową. Jeszcze mnie nastraszyli, że obciążom mnie kosztami, ale ja nie mogę być przecież stróżem ich skrzynki?
Czy ktoś z Was miała takie zdarzenie i jak się to skończył?
Pozdrawiam

MaBi
13-04-2005, 09:30
Skrzynka ZK - to ta z przyłączami należy do ZE
Skrzynka z licznikiem należy do klienta
a więc.....

Majka
13-04-2005, 09:47
Skrzynka była w ogrodzeniu zewnetrznym? To wtedy ich problem. Jak na twoim terenie mogą się czepiać, że teren źle zabezpieczony. Ale idź w zaparte. Nie ruszaliście i nic nie wiecie.

MaBi
13-04-2005, 10:20
Skrzynka była w ogrodzeniu zewnetrznym? To wtedy ich problem. Jak na twoim terenie mogą się czepiać, że teren źle zabezpieczony. Ale idź w zaparte. Nie ruszaliście i nic nie wiecie.
Powtórze się -nie jest istotne gdzie ta skrzynka stoi tylko co w niej jest tzn czy należy do ZE czy do odbiorcy.

13-04-2005, 15:24
Sprawdź umowę którą podpisałaś z ZE. Tam pewnie jest informacja o odpowiedzialoności za skrzynkę.

pereł
13-04-2005, 15:29
nie chcę krakać - ale jakiś czas temu był program Wajssa który poruszał debilizmy jakie wiążą sie z przepisami dotyczącymi liczników, złączy i innych takich. Wszystkie przykłady niestety nie napawają optymizmem- generalnie jest tak że nalezy pilnować własności ZE bo jak coś się z tym wydarzy to problem jest po stronie odbiorcy energii .Przygnębiające.

AxLe
13-04-2005, 18:06
Uważaj żeby nie oskarżyli Cię o nielegalny pobór prądu i nie doliczyli związanej z tym kary pieniężnej.

rafałek
13-04-2005, 18:16
U nas nie ma 2 skrzynek. jest jedna przyłączeniowo/pomiarowa i stety/niestety należy do mnie. Do ZE należy wszystko co w niej ale do licznika, za nim już moje...