PDA

Zobacz pełną wersję : Okna zbyt male do otworow w murze



olkakrakow
29-07-2017, 01:42
Witam,

Czy istnie jakas norma wedlug ktorej okna musza pasowac do otworow w murze? Chodzi mi o to, ile centymentow moze byc pianki w szczelinie miedzy oknem a murem, czy dopuszcza sie tam upychanie styopianu (bo otwor jest za szeroki lub za wysoki). Czy dopuszcza sie uzycia 10 centymentow styropianu powyzej gornej krawedzi okna? Czy okno nie musi byc bardziej wpasowane w mur?

393924 393925 393925393926

Oknoplast-Kraków
13-10-2017, 08:36
Szanowna Pani,

jeśli chodzi o montaż w warstwie muru: maksymalne luzy montażowe wg ITB wynoszą 40 mm. W związku z tym uszczelnianie tych otworów pianką czy
styropianem na grubość 10 cm jest niedopuszczalne.

Pozdrawiam

kuusamo
13-10-2017, 08:53
...poza tym górna krawędź okna balkonowego nie jest na tym samym poziomie co inne okna. Fuszera!

finlandia
09-11-2017, 10:22
...poza tym górna krawędź okna balkonowego nie jest na tym samym poziomie co inne okna. Fuszera!
W tym wypadku fuszerą jest nie tyle inny poziom górnych okien (z resztą to nie jest obowiązek), ale złe wymiary okien. W przypadku balkonu -za niski. Ktoś źle przyjął wysokość docelowej posadzki. Inna opcja - to mogą być na siłę wstawiane okna typowe (mniejsze).
Tak czy inaczej - błąd.

stasob
20-09-2019, 20:22
Witam. Na tym forum jestem pierwszy raz , pisałem trochę na pompach ciepła marki
Buderus,
Teraz mam pytanie o wymianę okien. A dokładnie kto jest odpowiedzialny za wymiar
okien , jak dokonuje wykonawca okien. Mój przypadek , przyjechał pan mierniczy
dokonał pomiaru , a po montażu okazało się w/g mnie okna są za niskie .
Jedno 2 cm , drugie 2,5 cm , a trzecie co najmniej 3,5 cm. Co do szerokości też można
mieć zastrzeżenia. W czasie reklamacji , wmawiano mi , że są w normie . A na końcu
Pan właściciel ( kolega ) powiedział " a ty wiesz , że za pomiar to ty jesteś odpowiedzialny "
Dwa pierwsze oprawiłem , żebym mógł normalnie mieszkać , o trzecie walczę ponad
półtora miesiąca - prosiłem o wymianę na wyższe , do tej pory bez skutku .
Firma znajduje się w północnej dzielnicy Łasku . W umowie zleceniu jest wpis , który
ja zanegowałem przed podpisaniem " Zamawiający jest odpowiedzialny za błędy w zamówieniu "
Ja nad podpisem wpisałem " pomiar dokonał wykonawca " .
Zapytuję więc , kto jest odpowiedzialny za pomiar .
Pozdrawiam
Marian S