PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy zakup na budowę...



kuusamo
31-07-2017, 23:08
Z doświadczenia piszę:

- szpadel z metalowym trzonkiem,
- łata/poziomica minimum 150cm
- miara zwijana geodezyjna,
- rękawice gumowane, ocieplane (grube).
....
zestaw inwestora tak na dobry początek... dzięki temu nie prosiłem się nikogo o żadne z powyższych, a wieczorami na spokojnie i w komfortowych warunkach sprawdzałem czy ekipa muruje zgodnie z projektem; .potem można uzupełnić o taczkę..ale to na etapie SSZ lub później ;).

mku7i
01-08-2017, 13:25
Gumiaki na jesień i ... gruby portfel co by pomieścić $$$, paragony, WZ etc.

Kemotxb
01-08-2017, 18:15
Do tego taczki z gumowym kołem, młotek dekarski, wąż gumowy ogrodowy 20- 30 m najlepiej dzielony po połowie, pistolet do podlewania stropu, przedłużacz solidny najlepiej zwijany na bębnie, segregator na dokumenty, ubranie robocze najlepiej ogrodniczki bo tyłek nie wyłazi, kilka par butów tak żeby wozić jedne robocze w bagażniku wtedy na działkę wchodzisz w roboczych a do auta wsiadasz w innych czystych, winkielek (kątownik stolarski) może być nastawny, płaszcz przeciwdeszczowy - mnie się dwa razy przytrafiło lać beton w deszczu niewielkim bo niewielkim ale plecy zmokły ;)

Bracianka
02-08-2017, 21:26
Kibel! :-d

Mareks77
20-08-2017, 11:00
W zależności od sytuacji polowej pierwszy zakup to na pewno szpadek, młotek , paliki okorowane i siatka leśna,do ogrodzenia terenu poza tym ze 2 m3 okorków lub desek do bramy, budynku lub składziku materiałów budowlanych, i wychodku które później przydadzą się na szalunki

c32bud
20-08-2017, 13:14
Duże ilości gwoździ do zbijania szalunków i innych takich również będą zapewne konieczne. Pogadałbym również z wykonawcą jaki maja system na skręcanie szalunków. U mnie chcieli 36 a nawet 40 cm śruby torksy (te żółte). W sklepach są mniej więcej o połowę droższe niz na wiodącym portalu aukcyjnym więc wato zaopatrzyć się w razie czego bo potem nie ma na to czasu. Choć to nie musi być pierwszy zakup.